Şuan İphone 6 alsam çok mu yanlış yapmış olurum bu paraya?

Bu konuyu okuyanlar

huawei93042

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hala kullanılır mı uzun süre? güncelleme gelmicek falan diyorlar

GalaxySIII

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Biraz öyle olur eğer imkanınız el veriyorsa En az iPhone 6s Almaya Çalışmalısınız

huawei93042

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
dostum Max bütçen nedir acaba? Bu bilgiye sahip olursak belki daha iyi bir telefon önere biliriz. Ama illa da İphone 6 diyorsan bana soracak olursan alınmaz. Benim sana 2300'e bunları öneririm;
Nokia 8 Huawei Mate 10 lite Huawei P Smart
Hocam Huawei mate 10 ve P smart çok düşündüm fakat arka kısmında çökme meydana geliyormuş doğrumudur sizce?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Biraz öyle olur eğer imkanınız el veriyorsa En az iPhone 6s Almaya Çalışmalısınız
Alamam malesef bütçe 2.300

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İlla iphone istiyosan en azından 2. El iPhone 6S almanı öneririm 2300 e temizler var. Veya SE.
6s kullanıyorum düşünürsen ve sorun olursa sorabilirsin.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Android'den uzak durun derim. 1 sene sonra yaşayacağınız kasmalardan telefonu kendiniz kıracaksınız zaten :/.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S3 kullanıp android kasıyo diyenler iphone 6 öneriyor??

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Xiaomi A2 kullanıyorum kesinlikle öneririm. İphone 7 plus ta kullandım ben ama fiyatına göre A2 bana iphone u çok aratmadı.

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Android'den uzak durun derim. 1 sene sonra yaşayacağınız kasmalardan telefonu kendiniz kıracaksınız zaten :/.
Hangi çağda yaşıyorsun s3 s4 kullanıp android kasıyor diyorsun gelmiş 2014 dün telofonu öneriyorsun İNŞALLAH trolsündür.

Hangi çağda yaşıyorsun s3 s4 kullanıp android kasıyor diyorsun gelmiş 2014 dün telofonu öneriyorsun İNŞALLAH trolsündür.?

Son düzenleme:

peacesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bütün herkesin düşüncelerine saygı duyduğumu bilmenizi isterim. Uzun bir süre android kullanmış birisi olarak karşılaştığım sorunlar şunlar .
ANDROİD
1)
Telefonun yazılımının her markanın kendi telefonuna uyarlamasından dolayı yazılım güncelleme sürelerinin çok uzun sürmesi
2) Yazılımların 2 defadan sonra alınamaması (Not: max 3 olsun Direk Google çıplak yazılımını kullananlar hariç daha uzun alabiliyorlar güncelleme)
3) Telefonun yıllar geçtikçe aplikasyonları telefonda stabilizesini kaybetmesi kararsızlaşması ve açılmaması telefonu resetleme yapma sorunları hatta bazen çözülemeyen sorunlardan ötürü telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesi
4) Telefonun gittikçe güvensizleşmesi ve sizi telefon kesin değiştirmeliyim noktasına gelme siki bu süreç artık 3 senede artık değiştirmeliyim baskısı artıyor çünkü karşılaşılan sorunlar arttıkça artıyor..

İOS
1)
Eski modellerde yavaşlama sorunu ki firma bunu piliniz daha uzun süre dayanabilmesi adına pilinizde sorun başladığında yapacağını söylüyor ki oda en erken 3 yıl geçince başlıyor çok yoğun kullanım 2 de olabilir belki
2) Telefonların teknoloji açısından bakıldığında diğer markalarla baş edilemeyecek kadar zayıf kalması ama (Not: İphone en önemli özelliği burada devreye giriyor her telefonu için kendi yazılımını (İOS) kendisi yazdığından diğer markaların donanım ihtiyaçlarının yarısı kadar donanım kullansa da amiral telefonları her zaman piyasadaki en üst seviye telefonları teslerde geçmeyi başarmıştır Android telefonların bir çoğunda 4gb ram hatta 6gb ram kullananı bile var olmasına rağmen.. Burada bir donanımcı olarak telefonların yazılımsal olarak başarılı olması donanıma aşırı şekilde ihtiyaç olmadığının da bir kanıtıdır..Burada belirtmek isterim ki maalesef Android stabil bir program değildir. Benim gözümde
3)
Yazılımlar 5-6 yıl en güncel yazılımın olacagını bilirsiniz şuan iphone 5s 20 Eylül 2013 çıkış tarihi oldugunu hatırlatmakta fayda var ve ios 12 destegi gelmiş bir 5 yıllık bir cıhazdır.
4) Bazen güncellemeler başınızı ağrıtan bir hal alabilir ama bunu 2-3 hafta içinde başka bir güncellemeyle aşarsınız..

İos benim gözümde telefonlarının arkasında duran ve sonuna kadar destek veren bir markadır Bu marka en yeni modeli alındığında bileceğiniz şey 5-6 yıl rahat bir kullanım sunacağıdır. Biliyorum eleştiri çok gelecek haklısınız ben artık tercihim iphone dir karar sizin diğerli arkadaşların dediği gibi İphone 6s daha uzun süreli bir deneyim yaşamak adına daha iyi bir seçim olacaktır..
Herkese iyi günler dilerim saygılarımı sunarım
Sürçi lisan ettiysem affola

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bu sene iphone 5 desteği bitti ios 12 almadı ios 12 alan en düşük cihaz iphone 5s muhtemelen seneye de 5s'den desteği çekerler çünkü her sene destek alan en düşük cihazdan bir sonraki sene desteği bitiriyorlar iphone 6 bu duruma bakıldığında iki sene büyük alır gibi..

???????? :?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Xiamoi A2 bence al , Iphone 6 Kullanıyorum sosyal medyada çok sıkıntı yaratmıyor ama fiyatına göre bir cihaz değil onun yerine android telefon almanı öneririm çünkü iphonelar ülkemizde çok pahalı ve fiyatına gerçekten değmez.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Hocam Huawei mate 10 ve P smart çok düşündüm fakat arka kısmında çökme meydana geliyormuş doğrumudur sizce?

Alamam malesef bütçe 2.300
Ben bu iki telefonda'da hiç böyle bir sıkıntı duymadım 2 arkadaşım'da P Smart kullanıyor 2-3 yıl olacak hiç sıkıntı yaşamadılar. Mate 10'da da olacağını zannetmiyorum.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
ASLA. nokia 8 al..

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Evet büyük hata olur.
G6,S7-S7 Edge bakabilirsin.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Ben bu iki telefonda'da hiç böyle bir sıkıntı duymadım 2 arkadaşım'da P Smart kullanıyor 2-3 yıl olacak hiç sıkıntı yaşamadılar. Mate 10'da da olacağını zannetmiyorum.
P smartı 2-3 yıldır kullanıyorlar? Hocam bir cihazi ovmek icin bu kadar çaba göstermeyin ya. Cihaz 2017 nin Aralığında duyurulmuş.

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Yıl olmuş 2018 iphone 6 alınmaz o fiyata .Alsan bile pişman olursun
Mate 10 lite öneririm.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Ö
P smartı 2-3 yıldır kullanıyorlar? Hocam bir cihazi ovmek icin bu kadar çaba göstermeyin ya. Cihaz 2017 nin Aralığında duyurulmuş.
Övmek amaçlı değil ki. 2-3 yılı muhtemel bir rakam olarak söyledim ben burda. Huawei’nin ben sponsoru falan mıyım? Bana para’mı veriyorlar? Kullanan arkadaşlarım’dan biliyorum çok memnunlar. Rakamlar’da muhtemel rakamlar.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Paraya yazık olur