Steelseries Artics 3 ve Hyperx Cloud 2 arasında kalanlar hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar her iki kulaklığı da kullandım. Sizlere tecrübelerimi anlatayım.

Artics 3 ile başlayayım:

+Ses yüksekliği konusunda çekinmiştim. Fakat kullandıktan sonra cidden ses seviyesi yüksek hatta son seviyelerde rahatsız ettiğini bile söyleyebilirim.
+7.1 cidden başarılı hyperx cloud 2 ye göre
+Ses kasma konusunda ayak sesleri olsun çevresel sesler gayet net ve açık şekilde anlaşılıyor. Cs go ve Pubg de denedim. Bana göre hyperx den bir adım önde. Bunun sebebi ince sesler konusunda daha başarılı artics 3 ekolayzer ayarlarında cabası. Hyperx Cloud 2 daha çok kalın ve basslı ses veriyor. Oyundalar da bazı ince sesleri bastırıyor.
+Kulaklık kafamda hiç ağrı yapmadı. Gayet rahat hafif taşınabilirliği çok güzel terleme olmadı.
+Dışarıya ses verme konusunda hyperx cloud 2 ye göre çok daha az ses veriyor.
-Dışardaki sesleri kapatma konusunda hyperx cloud 2 ye göre geride. Fakat yinede engelliyor.
-Bass konusunda zayıf kalıyor. Müzik ve film konusunda geride. Fakat ekolayzer ayarında gene tatminkar bir seviyeye getirebildim.
-Mikrofon olarak hyperx cloud 2 ye göre geride. Arada cidden çok fark yok. Fakat hyperx cloud 2 bi tık daha iyi geldi.

Hyperx Cloud2

+Ses yüksekliği olarak artics 3 göre bi tık daha yüksek ve bass ve müzik konusunda daha iyi.
+Malzeme kalitesi olarak hyperx bana daha iyi geldi. Kutu içeriği daha zengin yedek pad ve taşıma çantası gibi.
+Hyperx cloud 2 nin mikrofonu daha iyi.
-Hyperx cloud 2 dışarıya müzik dinlerken veya oyun oynarken cidden biraz ses veriyor.
+Dışardaki sesleri cidden nerdeyse hiç duymuyorsunuz. Çok güzel engelliyor.
-7.1 kalitesi artics 3 göre geride. Cidden hiç memnun kalmadım.
-Kullandığım süre zarfında terleme yapıyor.
+Rahatlık konusunda çok iyi artics 3 deki gibi hiçbir rahatsızlık ve kulağımda ağrı hissetmedim.

Özetlemek gerekirse eğer sadece oyun için alacaksanız. Bütçeni 300tl civarında bir miktardaysa steelseries artics 3 cidden öneririm. Oyun konusunda çok başarılı buldum. Hyperx cloud 2 yi eğer ki müzik dinlemeyi film izlemek için de kulaklık arıyorsanız tavsiye ederim. Müzik konusunda cidden çok başarılı hatta telefonumda denedim. Dışarıda kullanmaya müsait bir yapısı olsa kullanırdım. Artics 3 tasarım yapısı cidden dışarıda kullanmaya çok müsait taşıma olarak daha az yer kaplıyor. Kablosu çıkarılabiliyor. Mikrofon taşıma derdi de yok. Şimdilik aklıma gelenler bunlardan ibaret eğer ki aklınıza takılan soru varsa seve seve yardımcı olurum.

dsr_shock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deneyimlerin için teşekkür ederim. ben de ikisi arasında kalmıştım hatta arada bir de cloud alpha vardı cloud 2 yi tercih ettim. neden cloud alpha almadın derseniz bir müddet yorumlara baktım acaba o paraya ses kartsız o kulaklık değer mi diye çünkü laptop kullanıcısıyım ve gelişmiş realtek arayüzüne erişimim yok. o yüzden ses kartlı bir kulaklık almam lazım diye düşündüm çünkü bundan önce cloud stinger vardı, kulaklık aşırı rahat fakat gerek mikrofon olsun gerek ses sürücüleri o kadar iyi değildi.

deter1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hyperx Cloud 2 kullanıyorum şuanlık bu fiyatlar arasındaki en rahat kulaklık bu hizmetleri veren alan kişi ikisinide alırsa pişman olmayacağından emin olabilir

furkanekbic99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar her iki kulaklığı da kullandım. Sizlere tecrübelerimi anlatayım.

Artics 3 ile başlayayım:

+Ses yüksekliği konusunda çekinmiştim. Fakat kullandıktan sonra cidden ses seviyesi yüksek hatta son seviyelerde rahatsız ettiğini bile söyleyebilirim.
+7.1 cidden başarılı hyperx cloud 2 ye göre
+Ses kasma konusunda ayak sesleri olsun çevresel sesler gayet net ve açık şekilde anlaşılıyor. Cs go ve Pubg de denedim. Bana göre hyperx den bir adım önde. Bunun sebebi ince sesler konusunda daha başarılı artics 3 ekolayzer ayarlarında cabası. Hyperx Cloud 2 daha çok kalın ve basslı ses veriyor. Oyundalar da bazı ince sesleri bastırıyor.
+Kulaklık kafamda hiç ağrı yapmadı. Gayet rahat hafif taşınabilirliği çok güzel terleme olmadı.
+Dışarıya ses verme konusunda hyperx cloud 2 ye göre çok daha az ses veriyor.
-Dışardaki sesleri kapatma konusunda hyperx cloud 2 ye göre geride. Fakat yinede engelliyor.
-Bass konusunda zayıf kalıyor. Müzik ve film konusunda geride. Fakat ekolayzer ayarında gene tatminkar bir seviyeye getirebildim.
-Mikrofon olarak hyperx cloud 2 ye göre geride. Arada cidden çok fark yok. Fakat hyperx cloud 2 bi tık daha iyi geldi.

Hyperx Cloud2

+Ses yüksekliği olarak artics 3 göre bi tık daha yüksek ve bass ve müzik konusunda daha iyi.
+Malzeme kalitesi olarak hyperx bana daha iyi geldi. Kutu içeriği daha zengin yedek pad ve taşıma çantası gibi.
+Hyperx cloud 2 nin mikrofonu daha iyi.
-Hyperx cloud 2 dışarıya müzik dinlerken veya oyun oynarken cidden biraz ses veriyor.
+Dışardaki sesleri cidden nerdeyse hiç duymuyorsunuz. Çok güzel engelliyor.
-7.1 kalitesi artics 3 göre geride. Cidden hiç memnun kalmadım.
-Kullandığım süre zarfında terleme yapıyor.
+Rahatlık konusunda çok iyi artics 3 deki gibi hiçbir rahatsızlık ve kulağımda ağrı hissetmedim.

Özetlemek gerekirse eğer sadece oyun için alacaksanız. Bütçeni 300tl civarında bir miktardaysa steelseries artics 3 cidden öneririm. Oyun konusunda çok başarılı buldum. Hyperx cloud 2 yi eğer ki müzik dinlemeyi film izlemek için de kulaklık arıyorsanız tavsiye ederim. Müzik konusunda cidden çok başarılı hatta telefonumda denedim. Dışarıda kullanmaya müsait bir yapısı olsa kullanırdım. Artics 3 tasarım yapısı cidden dışarıda kullanmaya çok müsait taşıma olarak daha az yer kaplıyor. Kablosu çıkarılabiliyor. Mikrofon taşıma derdi de yok. Şimdilik aklıma gelenler bunlardan ibaret eğer ki aklınıza takılan soru varsa seve seve yardımcı olurum.
Bende bu artcis 3 kulaklığını almayı düşünüyorum. Ama kafamda bir soru var. Nerede okusam Realtek ile bu artcis 3 yazılımı çakışıyormuş. Bunun %100 çözümü var mıdır?

pombostar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok detaylı bir yazı olmuş valla. Ellerine sağlık

Dorcha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arctis 3 kullanıcısıyım ve kulaklıktan hayli hayli memnunum.Tek bir sorun oluştu bende ilk aldığımda Realtek'in sürücüsü ile Steelseries Engine çakışıyordu.Realtek'i DDU ile sildim,sonrasında aynı işlemi Steelseries Engine ile de uyguladım,önce Steelseries Engine'i,sonra Realtek'i temiz olarak kurdum ve sorunum düzeldi.Böyle bir sorun yaşayan varsa ben bu yolla çözdüm deneyebilirler ama garanti veremiyorum.Arctis 3 alacaklara da bir tavsiyem olacak.2019 Versiyonunu almamanızı öneririm çünkü o versiyonu aldığınızda Ekolayzer ayarlarını kullanamıyor ve Sanal Surround'u Steelseries Engine üzerinden aktif edemiyorsunuz.Alacaklara şimdiden hayırlı olsun ilk başta kulaklığın sesi düşük gelebilir ancak Ekolayzer ayarlarını düzgünce yaparsanız sesin gayet yeterli seviyede geldiğini duyacaksınız.İyi forumlar herkese.

batina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yani neredeyse aralarında 200 300 lira oynuyor bu günkü fiyatlara göre.Bu yüzden bu kulaklıkları kıyaslamak bana pek mantıklı gelmiyor. Fiyat performans olarak bakacak olursa tabi durum değişebilir.

7.1 in oyunlarda hiçbir hükmü yok. Sesi çevreleyecem diye fazla dağıttığı için oyunlarda ses kasması çok çok daha zorlaşıyor. Pro oyuncularında sanal 7.1 ses kullanmadıklarını duymuştum.

Ben 7.1 'i şu an kullandığım kulaklık ile test ettim sadece ama başka kulaklıklarda çok farklı olacağını düşünmüyorum. Elimde şu an Plantronics 788 var.

Bu yüzden Arctis 3 mesela HS50 veya Cloud Stinger ile ancak kıyaslanabilir olarak görüyorum.

TinerciAlper

Asistan
Reaksiyon puanı
35
steelseries actris 3 2019 bluetooht mu bazı modelleri bluetooth diye biliyorum nasıl anlarım

TurkoyuncuNET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HyperX Cloud 2 2014 yılından beri kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
arctis 3 fiyatına değer mi sizce(şuan 700 bandında)