Steel Series Rival 600 ile ilgili sorular

Bu konuyu okuyanlar

takmaisiliadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba ben daha bugün arkadaş tavsiyesi üzerine bu mouseu aldım ama aklımda birkaç soru var.
İlki:"Tracks your movements in mid-air" lafı. yanlış anlamadıysam havadayken hareketlerimizi takip ediyo ama bu neredeyse elim mousepad e değerken oluyor yani bi işlevini göremedim açıkçası 1cmden bile daha az varken işe yarıyor.
2. Mousedaki 2. sensorün amacı ne (havadayken harket takibi dışında)
3. Neden çıkarılabilir kablo var? performansı etkiler mi?
4. mouseun dpi duşuna bastığımda 2. sensore geçiyor ve ona özel dpi ayarlayabilyorum peki ikisini aynıanda kullanmak gibi bir şey var mı ve bunun tek amacı dpi için ayrı bir profil oluşturmak mı?
Sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,460
  1. O özellik bazen mouseu döndürürken 2mm felan havaya kaldırıyoruz. Havaya kaldırıldığında da takip edebiliyor hareketini.
  2. Daha gelişmiş kullanım için.
  3. Mousea 400 TL para veriyorsun. Hadi kablosu temassızlık yaptı veya kesildi. Bütün mouse çöp olur. Bu mouseta yeni kablo alıp kullanabilirsin. Performansa olumsuz bir etkisi yoktur.
  4. Pek anlamadım ama 2 sensöründe aynanda çalışıyor olması lazım.

takmaisiliadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
  1. O özellik bazen mouseu döndürürken 2mm felan havaya kaldırıyoruz. Havaya kaldırıldığında da takip edebiliyor hareketini.
  2. Daha gelişmiş kullanım için.
  3. Mousea 400 TL para veriyorsun. Hadi kablosu temassızlık yaptı veya kesildi. Bütün mouse çöp olur. Bu mouseta yeni kablo alıp kullanabilirsin. Performansa olumsuz bir etkisi yoktur.
  4. Pek anlamadım ama 2 sensöründe aynanda çalışıyor olması lazım.
son soruda saçmalamışım zaten.
Peki "daha gelişmiş kullanım" ile kastettiğiniz şey nedir?
bir de cpı ile dpi arasında herhangi bir fark var mı

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,460
DPI=CPI
Markalar arası adlandırılması farklı onun dışında tabir ettiği şey aynı.

Yani daha doğru ve daha iyi sensör deneyimi yaşıyorsun.

Ben de Rival 700 kullanıyorum, hayırlı olsun :)

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
1-) Senin sandığının aksine zaten mouselarda ki sensörler mouse yere değmediğinde çalışmaması üzerine geliştirilir yani bir işe yaramıyor değil 2mm ye kadar çalışmaması için uğraşılıyor zaten. Havada kullanacak değilsin ya.
2-) 2. sensörün amacıda bu işte tam olarak. Pad yüzeyinden kalktığı an çalışmayı durdurması için görev yapıyor.
3-) Kabloyu ileride değiştirebil ve e-sport özel ürünü olduğu için taşıma kolaylığı olsun diye.
4-) Öyle bir şey olmuyor CPI değişir sadece sensör değiştirme diye bir şey yok.

Ürünü kullanıyorum varsa sorun sorabilirsin abuk subuk olmaması şartıyla ;)

takmaisiliadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1-) Senin sandığının aksine zaten mouselarda ki sensörler mouse yere değmediğinde çalışmaması üzerine geliştirilir yani bir işe yaramıyor değil 2mm ye kadar çalışmaması için uğraşılıyor zaten. Havada kullanacak değilsin ya.
2-) 2. sensörün amacıda bu işte tam olarak. Pad yüzeyinden kalktığı an çalışmayı durdurması için görev yapıyor.
3-) Kabloyu ileride değiştirebil ve e-sport özel ürünü olduğu için taşıma kolaylığı olsun diye.
4-) Öyle bir şey olmuyor CPI değişir sadece sensör değiştirme diye bir şey yok.

Ürünü kullanıyorum varsa sorun sorabilirsin abuk subuk olmaması şartıyla ;)
abuk sabuk soraları sormadıkça onların cevabını hiç alamam ve en abuk sabuk şeyleri bile bilmiyor olurum diye düşünmüştüm ben ve 1. soruyu sormamın sebebi ben "track" kısmını görünce direkt havada takip ediyor sandım ve 4. sorunun cidden saçma oldupunu farkettim zaten geç de olsa (benim için bile saçma)
neyse teşekürler

takmaisiliadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
abuk sabuk soraları sormadıkça onların cevabını hiç alamam ve en abuk sabuk şeyleri bile bilmiyor olurum diye düşünmüştüm ben ve 1. soruyu sormamın sebebi ben "track" kısmını görünce direkt havada takip ediyor sandım ve 4. sorunun cidden saçma oldupunu farkettim zaten geç de olsa (benim için bile saçma)
neyse teşekürler
ya bir şey soracağım sorun olursa sor demişsiniz mouse 6 butonunda normalde hiçbir tuş atalı değildi ben de steel seriesin yazlımından "m6" olarak atadım fakat daha sonra makro oluştururken o mouse 6 tuşuna bastığımda hiçbir şey olmuyor ek olarak oyunlarda da o tuşu var olarak saymıyor gibi yani herhangi bir şeyi o tuşa atamya çalıştığımda olmuyor ama mousedakı m6 tuşuna başka bir harf/tuş vb. atarsam çalışıyor bunun nedeni hakkında herhangi bir bilginiz var mı veya sizde oluyor mu?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Dediğiniz şeyi anlamadım o yüzden yardımcı olamayacağım.