Steamui.so Hatası Ve 32-bit Kütüphanelerinin Yüklenmesi

Bu konuyu okuyanlar

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Merhaba, Steam kurulumu yapmaya çalışırken bu hatayla Linux üzerinde birkaç kez yüzleşmiştim. Yaptığım araştırmalara ve internette incelediğim kaynaklara göre kullanıcıların bir çoğu aynı şekilde bu durumdan muzdaripler. Hata ekranı penceresinde olduğu gibi aslında konu Steam'ın 32bit kütüphanelerine ihtiyaç duyduğunu söylemesi ve akabinde yazılıma erişimi kısıtlaması. Steam kurmaya çalışırken böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız ilk öncelikle kullandığınız ekran sürücüsünü gözden geçirmekte fayda var. Zira tecrübe ettiğim kadarı ile durumun oluşması bundan kaynaklı.

Tavsiyem; Steam yüklemeden önce sisteminizde ekran sürücünüzün kurulu olmaması, eğer önceden yüklü ise Steam kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için driverinizi kaldırmanız. Konu steam yüklemesi ile alakalı olduğu için sadece özet olarak geçmeyi tercih ediyorum, öyle ki Nvidia bir karta sahipseniz ~>Şu konumda kurulum ve kaldırma ile alakalı şeylerden bahsetmiştim göz gezdirebilirsiniz. 32-bit kütüphanelerinin eksik olması ile alakalı bir hata almak istemiyorsanız şu vereceğim komut ile Steam'ı pekiştirebilirsiniz; sudo dpkg --add-architecture i386 bu gireceğiniz komutun ardından, apt install steam şeklinde kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz. Hala aynı hata ile karşılaşıyorsanız, ilk seferde bahsettiğim gibi ekran sürücünüzü kaldırın ve Steam kurulumunu tamamlayın. Ardından tekrar ekran sürücünüzü sisteme dahil edersiniz ve ortada bir sorun kalmamış olur... Umarım bir nebze faydam dokunmuştur, iyi kullanımlar diliyorum.

yeahbuddy00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Çok sağol değerli bilgilerin için kardeşim.