Steame TL Desteği Gelmeli Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Evet arkadaşlar sonunda tlye geçiş yapıldı. Tahmin ettiğim gibi fiyatlar uygun seviyede. 50 dolarlık oyunlar 75 tl ( shadow Of mordor, Alien isolation) 20 dolarlık oyunlar 31 tl. Hepsi değil tabiki oyuna göre değişiyor eski assassin's creedler 20 tl olmuş.
Yalnız tek kıllık eden ubisoft olmuş. Ac unity ve far Cry 4 180 tl olmuş çüş yani. Dolarla alsak daha ucuza geliyordu. Avrupa sanıp eurodan dayamışlar 180 lirayı :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Eski ac oyunlarını (Brotherhood, revelations vs) dünyada en ucuz alan ülke biziz (rusyadan bile) ama far Cry 4 ü de en pahalı alan ülke biziz :D çok dengesiz bir fiyatlandırma yapmış ubi.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Ac Unity kutulu varsa onu aliriz artik.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ruslardan alırız ucuza sıkıntı yok. Gerçi ben her türlü ruslardan alıcam değişen bişey yok :D

Rus keyi alınca oyun rusça mı iniyor?

Bir de BF serisi için zamanında rus keyi alan bir çok kişi banlanmış diyorlar. Offline oyunlarda sorun olmaz belki fakat online oyunlar için global almak daha mantıklı değil mi? Biraz ucuza alıcam derken boşa para vermek gibi. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada AC-Unity steam üzerinde 179 tl gibi bir şey gördüm.

G2A.com da Uplay global keyi 101 tl gibi bir fiyata satılıyor.

Rus keyi ise 70 tl civarı.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432

Bir de BF serisi için zamanında rus keyi alan bir çok kişi banlanmış diyorlar. Offline oyunlarda sorun olmaz belki fakat online oyunlar için global almak daha mantıklı değil mi? Biraz ucuza alıcam derken boşa para vermek gibi. :)

Hocam Elusive saglam yerden aliyor.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Hocam Elusive saglam yerden aliyor.

Olay sağlam yerden almak değil ki. EA BF4 ü rus keyi ile kullanan fakat Rusya coğrafyasında oynamayanların keyini banlamış. Yani satanlar sahte satmamış ki. EA'nın yaptığı bir şey bu.

Bu arada ben de G2A dan global key aldım BF4 için. 5 Dakikada teslim ve satış sonrası sorunlar için destek var.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260

Yok o Originle alakalı bi olay. Rus keyinin bi eksisi yok oyun normal dillerinde oynanabiliyor. Şöyle düşün ; rus bir satıcı kendilerinde ucuz olan oyunu alıp hediye şeklinde envantere ekliyor ve key karşılığı sana veriyor. Trden almaktan farkı yok online vs hiç bir sıkıntı olmaz. He bazı oyunlar oluyor rusyada Region Locklu olarak satılıyor onlar sadece belli ülkelerde etkinleştirilebiliyor. O oyunu trde oynayamazsın mesela. Vpn ile de etkinleştiremezsin. Öyle yaparsan en iyi ihtimalle oyun kütüphaneden silinir ya da ban yersin.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Yok o Originle alakalı bi olay. Rus keyinin bi eksisi yok oyun normal dillerinde oynanabiliyor. Şöyle düşün ; rus bir satıcı kendilerinde ucuz olan oyunu alıp hediye şeklinde envantere ekliyor ve key karşılığı sana veriyor. Trden almaktan farkı yok online vs hiç bir sıkıntı olmaz. He bazı oyunlar oluyor rusyada Region Locklu olarak satılıyor onlar sadece belli ülkelerde etkinleştirilebiliyor. O oyunu trde oynayamazsın mesela. Vpn ile de etkinleştiremezsin. Öyle yaparsan en iyi ihtimalle oyun kütüphaneden silinir ya da ban yersin.

O zaman üstte verdiğim site gayet uygun fiyata rus keyi veriyor. Sen hangi siteden alıyorsun bir de ona bakalım.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
O zaman üstte verdiğim site gayet uygun fiyata rus keyi veriyor. Sen hangi siteden alıyorsun bir de ona bakalım.
tf2outpost a gir. Steam hesabın ile giriş yap daha sonra yukarıdaki Search kısmına tıkla iki tarafta da boş kutucuklar olan bi sayfa açılacak. Sol taraftan bi kutucuk seç daha sonra alt tarafa oyunun ismini yaz. Onun sağında da Team Fortress 2 yazan yere tıkla steam envanterini seç. Oyunun ismini yazdığın yere gelip enterla, oyunu seç sol tarafa gelecek Daha sonra sağ taraftaki kutucuğun birine tıkla, alta key yaz daha sonra steam envanterini Team Fortress olarak değiştir, sonuçta çıkan tf2 keyini seç. Sonra sağ alttan searchla. İlan veren bütün satıcılar çıkar. Her ilanı üç çizgiye tıklayarak genişletebilir, fiyatını görebilirsin. Keyler ucuz bulunuyor sen key başı 4 lira hesapla eğer alacak olursan daha ucuzunu da ayarlarız. Mobilde anlatım da ancak bu kadar oluyor idare et :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=288507]Elusive[/MENTION] senle arayı iyi tutmak lazım. :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
tf2outpost a gir. Steam hesabın ile giriş yap daha sonra yukarıdaki Search kısmına tıkla iki tarafta da boş kutucuklar olan bi sayfa açılacak. Sol taraftan bi kutucuk seç daha sonra alt tarafa oyunun ismini yaz. Onun sağında da Team Fortress 2 yazan yere tıkla steam envanterini seç. Oyunun ismini yazdığın yere gelip enterla, oyunu seç sol tarafa gelecek Daha sonra sağ taraftaki kutucuğun birine tıkla, alta key yaz daha sonra steam envanterini Team Fortress olarak değiştir, sonuçta çıkan tf2 keyini seç. Sonra sağ alttan searchla. İlan veren bütün satıcılar çıkar. Her ilanı üç çizgiye tıklayarak genişletebilir, fiyatını görebilirsin. Keyler ucuz bulunuyor sen key başı 4 lira hesapla eğer alacak olursan daha ucuzunu da ayarlarız. Mobilde anlatım da ancak bu kadar oluyor idare et :)

Bana CS:go lazım ucuzundan. Bir ara teamwiever yükleyeyim de benim bilgisayar üzerinde göster, olur mu? :) Hangisi oyun keyi felan anlamadım da.
Satınalma sayfasına getir ben hallederim gerisini. (kart bilgileri felan) :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bana CS:go lazım ucuzundan. Bir ara teamwiever yükleyeyim de benim bilgisayar üzerinde göster, olur mu? :) Hangisi oyun keyi felan anlamadım da.
Satınalma sayfasına getir ben hallederim gerisini. (kart bilgileri felan) :)
Bu akşam 8 den sonra müsait olurum herhalde sana da uygunsa gösterebilirim :) bu arada steam id ver de ekleyeyim :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bu akşam 8 den sonra müsait olurum herhalde sana da uygunsa gösterebilirim :) bu arada steam id ver de ekleyeyim :)
Olur haberleşiriz.
Steam id: re13el08

Not: Genelde steam takılmam fakat CS:go için gelebilirim. :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Tamamdır ekledim :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
2K'nin güncellenen fiyatlarını gördünüz sanırım. Yav ubiyi ben zaten oldum olası sevmem, İstanbulun yarısı avrupada diye euro fiyatlarını giydiriyordu uplay ile zaten. Onu anladım. 2K'ye ve diğerlerine noluyor ? Herifler civ 6yı, borderlandsi bilmem neyi 170 tlden satıyor. Ulan refah seviyemiz ortada zaten dünyada en pahalı fiyat niye bizde oluyor. Avrupadan pahalı fiyat mı olur? Ha ben zaten 75 tl olsa da almam bir oyunu, key ile ruslardan vs alır oynarım. Mesele enayi yerine konmamız.
Bu fiyatlar düzelir diye umuyorum ola ki düzelmedi böyle kaldı, o oyunları korsan oynamayan en adi olsun. Paragöz şeref yoksunları. Sizde almayın arkadaşlar. Emeğe saygıymış falan yemişim öyle emeği ben.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=288507]Elusive[/MENTION]

Hocam böyle olacagi belliydi zaten. Ben sahsen hic sasirmadim.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Hocam bunlar yükseldi de diğer firmaların böyle yapacağını zannetmiyorum ben. Birkaç istisna dışında iyi oldu aslında.
He yükseltirlerse de kendileri kaybederler. Resmen gidin korsan oynayın diyorlar.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Kimsenin almadığını görünce oturup düşüneceklerdir :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Meselenin özünde Aral var. Adamlar iyi kötü oyun dağıtıp para kazanıyorlar Tekeller. Steam'ın TL'ye geçmesi onlara yarayacak. Şimdi mesela biz Noel indiriminden faydalanamayacağız bir ihtimal, sonra Summer Sales'den sözün kısası bize iyi gelen kimi şeyler Aral yüzünden Türkiye'den dışarıya daha çok para çıkması sonucunu doğuracak.

Ayet var ya hani, siz nede hayır nede şer olduğunu bilemezsiniz, biz biliriz mealinde Steam'in TL'ye geçmesinden çok memnundum, artık kimi markalarda sağılacağımız için hiç memnun değilim. Kötü oldu.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=290065]falcon291[/MENTION]

Orada %10 vergi ödeme ile karsilasabilirler diyor. Su an vergi alindigi yok.