Steamde hesaplar arası para transferi yapılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

osmanmertt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhabalar kardeşimin bir steam hesabı var benim hesabımdaki parayı ona gönderip onun hesabındaki kısıtlamayı kaldırmak istiyorum. Bunun br yolu var mı? Yardım ederseniz sevinirim...

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Oyun hediye edilir ama para transferi olur mu bilmem, olursa iyi olur benim de eski banlı hesabımda para kalmıştı :)

osmanmertt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Oyun hediye edilir ama para transferi olur mu bilmem, olursa iyi olur benim de eski banlı hesabımda para kalmıştı :)

oyun hediye temek istemiyorum onun kısıtlaması kalksın istiyorum. pazarı falan kullanıp oyun paralarını çıkarabilsin diye.

para transferi olamasa da başka bir şekilde atma şansımız var mı? yada parayı kendi banka hesabıma çekebilir miyim?

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
oyun hediye temek istemiyorum onun kısıtlaması kalksın istiyorum. pazarı falan kullanıp oyun paralarını çıkarabilsin diye.

para transferi olamasa da başka bir şekilde atma şansımız var mı? yada parayı kendi banka hesabıma çekebilir miyim?
kendi hesabınıza para yükleyebilirsiniz fakat steam hesabındaki parayı artık steam dışında kullanamazsınız

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
birkaç kişi o parayla csgo skini al bynogame de sat bu şekilde para sana döner gibi şeyler diyorlar sizce bu mantıklı mı?
Çok fazla kesiyorlar üstünden diye biliyorum. Ölü fiyatına yani pek akıl kârı değil.

Valve

Valve Employee
Reaksiyon puanı
4
Steam hesapları kullanıcı politikasına göre para transferi yapmak yasaktır zaten böyle bir method olmadığı için yapılmaz :)
-Valve Ekibi

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Gabe İzin vermiyor daha sonra dedi odasına çekildi
--- Gönderi Güncellendi ---
Doğruyu Söylemek gerekirse yakın bir zamanda Steam Store'de olucak zaman vermem yanlış olur ama oyun gerçekten şahane :)

önden yer alsak, bize 3-5 kuruş indirim yapsanız ayağımız alışsın olmaz mı :D

Valve

Valve Employee
Reaksiyon puanı
4
Doğruyu Söylemek gerekirse yakın bir zamanda Steam Storede olucak zaman
önden yer alsak, bize 3-5 kuruş indirim yapsanız ayağımız alışsın olmaz mı :D
Zaten oyunun fiyatı diğer Valve Oyunları gibi aynı olacak gibi duruyor ama kesin bilgi vermem yanlış olur :)

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Doğruyu Söylemek gerekirse yakın bir zamanda Steam Storede olucak zaman

Zaten oyunun fiyatı diğer Valve Oyunları gibi aynı olacak gibi duruyor ama kesin bilgi vermem yanlış olur :)
Şey son olarak valve beyciğim şu cs go daki hilelere bi el atarsanız seviniriz :D

Valve

Valve Employee
Reaksiyon puanı
4
Şey son olarak valve beyciğim şu cs go daki hilelere bi el atarsanız seviniriz :D
Bunlarla ilgili yapay zeka botları geliştiriliyor en kısa zamanda artı oyunda hile kalmayacaktır ve kitlede artma olacaktır çalışmalarımız devam ediyor Mustafa Deliktaş :)

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bunlarla ilgili yapay zeka botları geliştiriliyor en kısa zamanda artı oyunda hile kalmayacaktır ve kitlede artma olacaktır çalışmalarımız devam ediyor Mustafa Deliktaş :)

son olarak bana bi awp asiimov atarsanız çok makbule geçer :D StarTrak olabilir bir de fabrikadan yeni çıkmış olsa daha da olabilir :D

teselli09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Konunun tarihi biraz eski ama güncel olarak takip eden varsa yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Steam bakiyelerinizi real olarak TL çevirmek isterseniz size yardımcı olabilirim. İlgilenenler mail yolu ile ulaşabilir.

[email protected]

Muhammed AKGÖZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gabe İzin vermiyor daha sonra dedi odasına çekildi
--- Gönderi Güncellendi ---
Doğruyu Söylemek gerekirse yakın bir zamanda Steam Store'de olucak zaman vermem yanlış olur ama oyun gerçekten şahane :)
4 yıldır gelmedi valve bey :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar. Konunun tarihi biraz eski ama güncel olarak takip eden varsa yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Steam bakiyelerinizi real olarak TL çevirmek isterseniz size yardımcı olabilirim. İlgilenenler mail yolu ile ulaşabilir.

[email protected]
Nasıl yapıyorsun?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Konu çok eski.
Bu para çevirmenin tek yolu sen ona oyun veya eşya yollayacaksın oda sana parasını. Tabi ederinden ucuz alma, dolandırılma gibi intikallerde var.
Mesela arkadaşta 10 TL para olsun ve bu parayı reel paraya çevirmek istiyor ya da banka hesabına istiyor.
Bu arkadaş ona 10 TL'lik skin atacak, sonra diğeri de parayı banka hesabına atacak ama o arkadaş zararda olur genelde. Çünkü Steam vergi kestiği için skin bir anda fırlamadığı sürece 10 TL kazanamaz o skinden. Yani olası iş değil. Genel de zarar olur sonucu.

Reaksiyon puanı
10,560
Mesela arkadaşta 10 TL para olsun ve bu parayı reel paraya çevirmek istiyor ya da banka hesabına istiyor.
Bu arkadaş ona 10 TL'lik skin atacak, sonra diğeri de parayı banka hesabına atacak ama o arkadaş zararda olur genelde. Çünkü Steam vergi kestiği için skin bir anda fırlamadığı sürece 10 TL kazanamaz o skinden. Yani olası iş değil. Genel de zarar olur sonucu.
Nakit parayı verende kârda olmak için bu riske girdiğinden illaki daha ucuza almak isteyecektir. Bunuda hesaba katmalıyız.

Reaksiyon puanı
10,560
Yani senin aldığın X TL'lik skini ben X-Y'ye alayım sana X TL atayım gibi mi? :D
Benim alıp sana sattığım şeyi bidaha bana neden atıyorsun ? ?

Mesela steamimde 100 tl var sende nakiti veren tarafsın. 100 tllik ürüne sen 70 80 tl vermelisin ki ben paramı nakite dönüştürürken sende alacağın ürünü daha ucuza elde edebilirsin. 2 mizde istediğimizi elde etmiş oluruz.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Benim alıp sana sattığım şeyi bidaha bana neden atıyorsun ? ?

Mesela steamimde 100 tl var sende nakiti veren tarafsın. 100 tllik ürüne sen 70 80 tl vermelisin ki ben paramı nakite dönüştürürken sende alacağın ürünü daha ucuza elde edebilirsin. 2 mizde istediğimizi elde etmiş oluruz.
Tamam tamam. :D

Reaksiyon puanı
10,560
beyler bilen varsa aydınlatsın bende öğrenmek istiyorum
Bynogame tarzı bir siteden eşya satacaksın veya yukarıda bahsettiğim yöntemi yapacaksın. Ufak tefek paralar için bynogame gibi siteleri kullanıp paranı eritmektense oyun almanı tavsiye ederim.

Bynogamede steam değerinden 10 20 tl yüksek fiyata sattığım bile oldu. Ancak bu büyük şans gerektiriyor. Sattığın skini bynogame hesabındaki parayla almaya çalışan ancak sitede istediği özellikte veya stokta bulamadığından fazla para vermeyi göze alanlar olabilir.

Ortalama olarak steam fiyatının %15-25 daha ucuzuna gidiyor.

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
Bynogame tarzı bir siteden eşya satacaksın veya yukarıda bahsettiğim yöntemi yapacaksın. Ufak tefek paralar için bynogame gibi siteleri kullanıp paranı eritmektense oyun almanı tavsiye ederim.

Bynogamede steam değerinden 10 20 tl yüksek fiyata sattığım bile oldu. Ancak bu büyük şans gerektiriyor. Sattığın skini bynogame hesabındaki parayla almaya çalışan ancak sitede istediği özellikte veya stokta bulamadığından fazla para vermeyi göze alanlar olabilir.

Ortalama olarak steam fiyatının %15-25 daha ucuzuna gidiyor.
cs money den satayım diyeceğim ama orada da galiba karta para çekme yok

Reaksiyon puanı
10,560
cs money den satayım diyeceğim ama orada da galiba karta para çekme yok
Bilemiyorum. Ben bynogame ve 1 kerelik oyunfor kullandım. En son 1 1.5 yıl önce 5 tl karta para çekme ücretide alıyorlardı haberin olsun.
Ayrıca 0-50 tl aralığında %15
50-100 tl aralığında %10
100 tl üzerinde %5 gibi farklı aralıklarda farklı komisyon oranları mevcut bu tarz sitelerin.
Eşya satmadan önce bunlarla ilgili bilgi almayı unutma. Yüzdeleri salladım.