Steam ödeme seçenekleri / Mobil ödeme

• Konuyu başlatan Deleted member 312196
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Forumda sıkça sorulan sorulardan biri; Steamden oyun alacağım fakat kredi kartım yok. Kredi kartı haricinde steamde hangi ödeme seçenekleri mevcut? Bu sorunun cevabını konumuzda bulabilirsiniz.

Şu anda Turkcell, Vodafone ve Avea ile mobil ödeme servisiyle Steam'den oyun alabiliyorsunuz. Ancak her operatörün sistemi aynı değil. Bu yüzden aşağıda bu servisi nasıl kullanılabilir hale getirebileceğimizi açıkladık.

Turkcell

Turkcell için tek yapmanız gereken satın alma işlemini gerçekleştirmek. Eğer kendiniz bu servisi kapatmadıysanız ek bir sms göndermenize gerek yok. Turkcell mobil ödemeyi seçtiğinizde bir onay mesajı gelecek. EVET yazıp cevapladığınız da ödemeniz onaylanacak.

Detaylı bilgi için Tıklayın

Avea

Avea içinde farklı bir durum söz konusu değil. Ancak hattınızı mobil ödemeye açmamış olabilirsiniz.

-Avea Mobil Ödeme Servis bedeli gönderilen her SMS için KDV e ÖİV dahil 0,5 TL’dir.

-Avea Mobil Ödeme işlemi yalnızca Avea aboneleri tarafından yapılabilir

-Avea Mobil Ödeme işlemi yapabilmek için hattınızın Avea Mobil Ödeme’ye açık olması gerekmektedir.

-Hattınızı mobil ödemeye açtırmak için “MOBILODEME KAYIT” yazıp 5555’e kısa mesaj yollayabilirsiniz.

-Avea Mobil Ödeme kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilir veya Avea çağrı merkezini (444 1 500) arayabilirsiniz.

-Avea hizmet ile ilgili olarak usulüne uygun şekilde duyurmak kaydıyla değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Vodafone

Vodafone için yapmanız gerekenleri aşağıda detaylıca anlattık.

-Servis, tüm aktif bireysel abonelere standart olarak açık olacaktır. Vodafone Mobil Ödeme Servisi'ni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878'e SMS atabilirsiniz.

-Vodafone Mobil Ödeme ile ilgili işlemlerinizi aşağıdaki kanallardan yapabilirsiniz:
7878 Vodafone Mobil Ödeme SMS kısa numarasına ücretsiz olarak MOBILODEME AC veya MOBILODEME KAPAT smsi ile talebini iletebilirsiniz.

-Size en yakın Vodafone Cep Merkezi'ne uğrayabilirsiniz.

-Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 'yi ;diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00'yi arayarak ulaşabilirsiniz.

-Online Self Servis'ten "Hat İşlemlerim->Mobil Ödeme" adımından hemen işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Hattınızı Vodafone Mobil Ödeme Servisi'ne açmak veya kapatmak ücretsizdir.

-Vodafone Mobil Ödeme ile alışveriş yapmanız durumunda göndereceğiniz 'Onay SMS'i vergiler dahil 41 kuruştur.

-Yapılan alışverişin bedeli, faturalı hatlar için Vodafone faturasına yansır, faturasız hatlar için ise bakiyenizden düşülür.

-Alışveriş tutarına Özel İletişim Vergisi (ÖİV) yansıtılmaz.

Satın Alma İşlemi

rRE1GV.png

Sepet'e eklediğimiz oyunu satın al dedikten sonra karşımıza ödeme yöntemini seçeceğimiz ekran gelecek. Buradan "Mobil Ödeme (BoaCompra)'yı seçiyoruz ve devam ediyoruz.

n2El45.png

Daha sonra yukarıdaki gibi ek bir pencere açılacak. Satın Alımı Sonlandırma'ya basıp devam ediyoruz.

1rNERY.png

Yukarıdaki ekran gelince numaramızı girip devama basıyoruz. Bundan sonraki adım da operatörünüze göre telefonunuza bir onay mesajı gelecek. Onayladığınızda ödeme işleminiz tamamlanmış olacak.

Ödeme işlemi 10-15 dk içinde onaylanır. Daha sonrasında aldığınızı ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mobil ödeme haricinde geçerli olan diğer seçenekleri aşağıdaki listede görebilirsiniz.

n2EDYl.png

Konuyu hazırlamamda büyük emeği geçen @mic check arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Süper bir rehber olmuş. Teşekkürler.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
çok güzel anlatmışsınız ama şöyle bir sorun var! bu ay hattı faturalıya taşıdım ilk üç ay mobil ödeme yapılamıyor,ptt'den nasıl yapılıyor olmazsa bir arkaaşın k.kartıyla halledeceğim.

Devran Duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam benim hattımda(faturalı değil) 24 TL var hat alırken geldi csgo aldıgımda hattaki para mı gider yoksa faturamı gelir çünlü ben hattı annenin üzerine aldım onunki faturalı

Devran Duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi steamden mobil ödeme ile CS go alıcam hattında 25 TL var hattındaki parayımı alır yoksa yeni fatura mı yansır

nergiz5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
adamlar ek ücret almıyolar steam ondan seviyorum

hode41

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Ben ödemelerimde genelde en güvenilir Astropay ile yapıyorum daha güvenilir olduğunu düşünüyorum. Fazladan paramı çekmiyor.

Son düzenleme:

enesfatihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben ödemelerimde genelde en güvenilir Astropay ile yapıyorum daha güvenilir olduğunu düşünüyorum. Fazladan paramı çekmiyor.
Aslında birçok farklı sanal kart var artık işlem yapabileceğimiz gönül rahatlığıyla ve bunlardan biri de Paykwik bildiğiniz üzere, yine Paykasa da çok popüler. Tabi malum sebeplerce güvenilir ve hızlı işleme garanti veren bu ön ödeme sistemlerini her yerden satın almak kolay değil, güvenilir satış noktalarından almanız gerekiyor. Konuyla ilgili gerçek tavsiye isteyen bir arkadaşlar için paykasa.club'ı tavsiye edebilirim. Bunun nedeni fiyatlardan ziyade gerçekten hızlı bir şekilde kartı temin edebiliyor olması. (İlgilenen arkadaşlarım için; Paykwik )

lucifer1413

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Norton is one of the popular antivirus programs for your Laptop, Mac ®, and mobile devices. It offers powerful protection for your computers and all their content and also fights with an unwanted infection that can affect users' computers. By installing it, users can secure their device and network. visit URL: Norton.com/setup in order to activate it.
norton.com/setup