Steam, İmkansız Deneni Başaracak Gibi

Bu konuyu okuyanlar

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Nesi imkansız? 3 işletim sisteminde hatta fazlasında çalışabilen uygulama ve oyun varken bunun neresi hayal? Sanki hiç yapılmamış şeyler bunlar.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Nesi imkansız? 3 işletim sisteminde hatta fazlasında çalışabilen uygulama ve oyun varken bunun neresi hayal? Sanki hiç yapılmamış şeyler bunlar.

Bu söylediğini ya java ile yapıyorlar ya da her işletim sistemi için ayrı ayrı yazıyorlar. Her iki seçenekte çok zahmetli. Eğer başarabilirse linux un eli çok fazla güçlenmiş olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle gerekli. İnşallah Başarılı olurlar diyorum... HEMDE çok başarılıııııı....

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şöyle olabilir

Steam bir player olcak. Oyunlarda steamın oluşturacağı yeni bir dil ile tekrar yazılacak sanırım burda iş firmalara düşüyor. Steamda bir player olarak her sistemde bu yazılan oyunları çalıştırabilecek. Yalnız galiba haberde bahsedilen şey oyunların tekrar yazılmadan steamın her sistemde çalıştırabileceği. O nasıl olacak bilmiyorum.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Telefonda da çalıştırabilcek miyiz acaba? :)

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adobenin air inden örnek almış olabilirler. Adobe Flash ile yapılmış uygulamalar "air for desktop" ayarı ile yayınlandığı zaman her işletim sisteminde çalışır. Çalıştırdığı şey ise .swf uzantılı dosyadır. Dosya değişmez yani. Player değişir.