Steam Hesabım Çalındı

Bu konuyu okuyanlar

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Gece dalgınlığıma geldi mesaj olarak gelen linke tıkladım hesap çalındı. Ticket yazdım, durumu anlattım, ticketin benim maile geldiğini gösteren bi resim koydum, gameoverlayrenderer.log dosyasını koydum, amazondan aldığım oyunların kodunu ekledim, neyse yazdım baya bişey. Ne zamana geri alabilirim?

Birde [MENTION=64474]rozabay[/MENTION] bende ekliydi, benden mesaj olarak link falan gelirse tıklamayın, ayrıca çevrimdışı gözüküyorum hep. Normalde tarayıcıdan girince bile oyundaysak gösteriyor, oyunda diye. Bu içime kurt düşürüyor, gerçekten çevrimdışı mı yoksa başka bişey mi var.

http://steamcommunity.com/id/ichimaru-gin

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=157782]Usui Takumi[/MENTION]

Gecmis olsun. Sana gönderilen link nasil bir seydi? Bizde ona göre önlem alalim.

Steam verdigin bilgileri kabul etmezse kullandigin eski sifreyi ve hesap adini belirt.

Genelde cd kutusunun fotografini sifreyle beraber istiyorlar.

Hesabini geri aldiktan sonra yeni bir email ac ve steami oradan onayla.

Bütün sifrelerini degistir. Steam Guard daima aktif olsun ve diger bilgisayarlari devre disi birak.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Birisi tıklayıp da aynısını yaşamadan önce moderatörlerden biri şu linki kaldırsın.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Gece dalgınlığıma geldi mesaj olarak gelen linke tıkladım hesap çalındı. Ticket yazdım, durumu anlattım, ticketin benim maile geldiğini gösteren bi resim koydum, gameoverlayrenderer.log dosyasını koydum, amazondan aldığım oyunların kodunu ekledim, neyse yazdım baya bişey. Ne zamana geri alabilirim?

Birde @rozabay bende ekliydi, benden mesaj olarak link falan gelirse tıklamayın, ayrıca çevrimdışı gözüküyorum hep. Normalde tarayıcıdan girince bile oyundaysak gösteriyor, oyunda diye. Bu içime kurt düşürüyor, gerçekten çevrimdışı mı yoksa başka bişey mi var.

http://steamcommunity.com/id/ichimaru-gin

Geçmiş olsun. Supporta ticket at. 2-3 gün içinde hesabını alırsın.

Birisi tıklayıp da aynısını yaşamadan önce moderatörlerden biri şu linki kaldırsın.

Hangi linki ?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=102736]ck-xe[/MENTION]

Profil linkinde bir sorun yok hocam.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Pardon :D Kendisine gönderilen linki koydu zannettim. Kendi profiliymiş. Yanlış alarm, kusura bakmayın :D

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
linki yazmayım ama şu şekilde steamcornmunity...
telefonla onayı açacam zaten

Bu da gelen mail
Dear ...,

This email message confirms that your Steam account contact email address has been successfully changed. We are sending this notice to ensure the privacy and security of your Steam account. If you authorized this change, no further action is necessary. If you did not authorize this change, or if you need additional help with your account, please follow this link to the Steam Support site and submit a request for assistance:

http://support.steampowered.com/cgi-bin/steampowered.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=197
Thanks for reviewing this information and helping us to maintain the privacy and security of your account.

The Steam Support Team
http://www.steampowered.com

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Calindigini nasil anladin peki? Giris yapamiyor musun suan?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
evet giriş yapamıyorum şifre sıfırlamayı deniyorum mailimi giriyorum ama yanlış diyor, ürün kodu giriyorum kod gönderildi diyor ama kod mod gelmiyor, hatta profil linkini vereyim yapan şerefsiz bu;

http://steamcommunity.com/profiles/76561198021786963

önce aile görünümü gibi bişey geldi sonrası bildiğiniz şeyler işte.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Fazla dert etme mutlaka geri alirsin steam hesabini. Yalniz itemlerini caldiysa o zaman gecmis olsun.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
itemler sıkıntı değil hepi topu 75-80 tane falan item vardı, çoğuda oyunlardan düşen kartlar, 5-6 tane dandik oyunlara indirim kodu bir de arkadaşa aldığım ve arkadaşın hesabına eklemeye üşendiği 1-2 oyun. başkada bişey yok.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Herkesin yolladigi linklere tiklama. Güvendigin kisi olsa bile link adresine mutlaka göz at veya online link taramasi yap.

Az serefsiz degil bunlar. Yemez icmezler milletin hesabini araklamakla ugrasirlar.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
yok normalde tıklamıyorum ama dalgınlığıma geldi,

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bişey soracam bilgisayara format atacam steam klasöründe yedeklemem gereken herhangi bir dosya falan var mı? tamamen gidecek herşey çünkü

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Oyunlari tekrar indireceksen sorun yok. Hepsini silebilirsin.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
tamam o zaman oyunların hemen hepsini yedeklemiştim zaten ufak boyutlular hariç.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun. Steam'de mobil onay sistemi var mı?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
benv ar diye biliyorum ama [MENTION=64474]rozabay[/MENTION] daha iyisini bilir.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Geçmiş olsun. Steam'de mobil onay sistemi var mı?

Mobil onay yok, ancak steam guardı aktif edersen mail onay oluyor. Kullanıcı adı ve şifreni çaldırsan bile maile gelen şifreyi bilemeyeceği için hesabını çalamıyor.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
o zman yanlış okumuşum neyse; [MENTION=64474]rozabay[/MENTION] sıkıntı şu; mailime şifre gelmiyor işte şifre sıfırlamadan denedim ama olmuyor kod gönderildi diyor kod yok, aktif ettim diye biliyorum guardı çünkü başka bi pc den girmeye çalışsam onay kodu istiyordu, tarayıcıdan her girmeye kalktığımda onay kodu istiyordu, şimdi durum ne?
Kullanıcı adı ve şifreni çaldırsan bile maile gelen şifreyi bilemeyeceği için hesabını çalamıyor.
bu kafamı karıştırdı, kullanıcı adı ve şifre değiştiği için giremiyorum kısaca.
ama ticketa attığım mesajlar maile geliyor.

dark souls 2 yi kutulu almıştım demin görünce aklıma geldi steam cd-keyini gösteren bi resim attım, çok geçmeden alırız inş.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=409745]Alcyone[/MENTION]

Ben o uygulama yüzünden hesabimdan oldum :mrgreen:

En son ne zaman hesaba giris yaptin?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
yok değişecem zaten alır almaz. girilmemesi iyi bişey ya da id/abc deki abc yi değişti de ondan mı öyle gözüküyor ama sanmam öyle olacağını öyle olsa sayfa yok-kullanıcı bulunamadı der neyse benim dalgınlığıma geldi siz dikkat edin inş çok bekletmezler.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

3-7 gün arasi sürüyor. Hangi dilde yazdiginda cok önemli.

Uygulama güzel bence siz kullanamamışsınız.

Uygulamaya bir lafim yok ki. Bana verilen uzun sifreyi unutunca bir daha giris yapamadim. Telefona format attiktan sonra o sifreyi istiyor cünkü.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
ingilizce yazdım. linki atanın profilini de verdim. şu an 11 ticket var, aklıma geldikçe bişeyler yazdım resim-dosya ekledim. kredi kartı bilgilerini-aldığım oyunların kodlarını kutulu olan dark souls 2 nin cd-keyini göstren resmi bana gönderilen linki ekledim.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Rahat ol o zaman kardesim, en kisa zamanda kavusursun hesabina.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
teşekkürler hocam artık bekleyecez.