Steam Hesabım çalındı

Bu konuyu okuyanlar

mberkozfbli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce steam hesabım fake sitelerden birisiyle benim e posta ve şifremi girmem sonucu çalındı ve dun gece steam bana böyle bir mesaj attı ;

Thank you for contacting Steam Support.

We apologize for the delay.

Your account security appears to have been compromised.

You must do the following to ensure that the account is secure before it will be enabled again:

1) Scan your computer for viruses, key loggers, spyware, and other malicious code with a virus scan utility that has the most recent virus definitions.

2) Change your SteamPowered.com Support Account password and the password for the e-mail account you are using to contact Support. If you no longer have access to the email that is associated with your account, please reply with your new email address.

3) In the future, ensure that you do not log in to your Steam account on a public computer, such as a net café or LAN center. Only use your Steam account on a computer that you have regularly secured with the method that was provided in step 1.

4) Before entering your Steam account information into *any* website, ensure that the website's address begins with "https://steamcommunity.com/..." or "https://store.steampowered.com/..." Any website that does not match this pattern is a phishing website designed to steal your account information. Many phishing websites claim to be Steam forum posts or offer free Steam games or in-game items. They are often linked via chat or comments from an unknown user or a friend's account that has already been hijacked.

The account will remain locked until you have completed the list above (in the order provided).

Please notify us when you have completed the checklist. We will enable the account and reset your password.

Sizce arkadaşlar bu hesabı geri alma olasılığım nedir? Cevaplarınızı berkliyorum. Cevap veren arkadaşlara teşekkürler....

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=408999]mberkozfbli[/MENTION]

Steame kaydettigin herhangi bir oyunun kutusu varsa: CDnin seriali ile beraber fotografini cek ve steam supporta yolla.

Hesabi geri aldiktan sonra steam icin yeni bir mail ac ve onayla. Bunun yani sira steam guard i aktiflestirmeyi unutma.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bundan sonrada abuk sabuk sitelere girip ucuza veya bedavaya oyun alacagim diye steam bilgilerini girme.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Beni de geçen gün birisi arkadaş listesine ekledi. Diğer hesabımdan ekleyemiyorum diye link verip eklememi istedi. steamcommnuity gibi bir adres attı işte. Dikkat etmek lazım sitenin ismine. Ben tıklamadım bile hatta şikayet edip engelledim.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=102736]ck-xe[/MENTION]
Steamde en eski phishing yöntemlerinden biridir bu.

"Hi, my friend wants to trade with u, but he have problem with adding u as friend" Genelde bu cümleyi kurarlar.

Steamde artik link verenlere güvenmiyorum, bazi arkadaslarim haricinde. Adamlarin isi gücü dalavere olmus.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yalniz hesabinda bulunan itemler calinirsa geri alma ihtimalin %0. Bunuda simdiden belirtmis olayim.

mberkozfbli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün steam 3.23 de mesaj atmıs steamımı geri aldım ve içindeki itemlerimi gitti sanıyodum çunku yan hesabımda ekliydi orjinal hesabımda itemlerime bakmıstım yoktu ama steam sağolsun itemlerimle birlikte hesabımı geri vermiş.

ekonem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar bende de şu sorun var hesabım kısıtlandı ne yapabilirim acaba

Lazaroww

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OdWdXD.png

pY7YOa.png

VyZybv.png

kY2Ylq.png

BU NEDİR ARKADAŞLAR İŞTEN GELDİM OYUNA GİRİYİM DEDİM BU ÇIKTI 2 SAATTİR DENİYORUM AMA OLMUYOR BİLEN BİRİ VARSA LÜTFEN YARDIM EDEBİLİRMİ ?

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Baya baya çalınmış öyle ki adam artık para yatırmaya bile başlamış 😊

Lazaroww

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamdaki rahatlığa bak arkadaş bunun gibi 3-4 tane daha var nasıl olucak yalanmı oldu hesap yani ?

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ilk e maildeki lock your account onlinea bas kitle hesabı ve Ticket gönder

lejyon07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaşlar ben rusyadayım burdan ps4 kolu aldım türkiyede sorun yaşarmıyım ? ve dil olayı varmıdır

apotaha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sana gelen maillerde hesabımı bloke et linki yer alması gerekir... ancak linke yonlendirince tekrar giriş yapmanı istiyor muydu hatırlamıyorum..

şifremi unuttum falan dedin mi? denedin mi?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hic ugrasma, hemen steam support ile irtibata gec.

Steam support icin ayri bir hesap al kendine. Nasil yapacagini bilmiyorsan seve seve yardimci olurum. Birak enayi para yatirmaya devam etsin, hesabi geri alinca aldigi bütün oyunlar senin olacak :)

osmanalp6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi arkadaşada benzeri durum olmuştu ilk ticket attı kabul edilmedi biraz daha ayrıntılı 2.ticket attı parasını geri gönderdiler

Lazaroww

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hic ugrasma, hemen steam support ile irtibata gec.

Steam support icin ayri bir hesap al kendine. Nasil yapacagini bilmiyorsan seve seve yardimci olurum. Birak enayi para yatirmaya devam etsin, hesabi geri alinca aldigi bütün oyunlar senin olacak :)

Yardımcı olursan çok makbule geçer :)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Birisi çaldığı hesaba neden o kadar büyük paralar ekler? Belki kayıtlı kredi kartınız vardır oradan çekiyordur parayı?

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benimde 2 kere hesabım elımden gıttı steam supporta iyi ing. bilen birisine yazdır onlara gerek duyarsanız (önceden kendı aldıgın oyunların) aldıgım oyunların kredı kartı bılgılerını verebılırım de bıraz gec donus oluyor ama alırsın sıkıntı yapma aldıktan sonra tavsıyem dırek e-postayı degıstırmen

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Hesabın yalanlığı bir yana bu paraların senin kredi kartından çekildiğini düşünüyorum. Derhal ilk mesajdaki Lock Your Account Online ve sonrasında Request Support Assistance butonlarına bas... Bu arada kredi kartını bir kontrol et ve bunu Steam'e de yaz.

Lazaroww

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ticket'i atıcaz arkadaş soğulsun yardımcı olucak. Geri gelirmi acaba hesap ?

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Eee para senin kredi kartından mı çekilmiş? Son durum nedir? Kredi kartını kontrol ettin mi?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=425679]Lazaroww[/MENTION]

Mesajlarima cok gec cevap veriyorsun.

Calan kisi hesabinda hile kullanirsa vac ban yersin. Sahtekarlik yaparsa pazardan veya takastan men edilirsin.

Zaman senin aleyhine isliyor. Elini cabuk tutman lazim.

Son mesajlar