Standart ebatlarda, dünyanın en yüksek kapasiteli çamaşır makinesi; Lg F1495BDS9

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
6 yıkama hareketi çamaşırların daha temiz olmasını sağlayan Lg, standart boyutlarda 12 kg’lık çamaşır makinesi ile bayanların kalbini kazanıyor.
bv0js.png

Direct drive motoru sayesinde daha yüksek güç, azaltılmış enerji tüketimi ve daha sessiz yıkama deneyimi ile F1495BDS9, İngiltere'nin bağımsız tüketici kuruluşu "Which?" tarafından performans bazında birinci seçildi.

‘10 yıl motor garantisi’ bulunan F1495BDS9, biz bayanların tercihi olacak gibi gözüküyor.

Genel Özellikler:
Zaman Erteleme, Kazan Temizleme Özelliği, Geliştirilmiş Kazan Yapısı, Çocuk Kilidi, Buharlı Temizleme Özelliği, Duşlama Sistemi, Çamaşır Ağırlık Sensörü, Buharlı Tazeleme, Su Taşma Emniyeti, Antialerjik Program, Daha Geniş Kapak(350mm), Smart DiagnosisTM/ Akıllı Teşhis

Enerji sınıfı : A+++ (%-20)

Yıkama Programları:

Sentetik, Tazeleme, Narin, Hızlı30, Yorgan, Pamuklu, Anti Alerjik Yıkama, Karışık, Eko Pamuklu, Spor Giysileri, Koyu Renkliler, Yoğun Yıkama 60, Sessiz Yıkama, Yünlü

Boyut:
G x Y x D (cm) : 60 x 85 x 64
Ağırlık: 70kg

Detaylı Bilgi

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Hem 12 kg hem 10 yıl garanti yuhh

[MENTION=158637]angel75[/MENTION] döktürüyorsun gece gece :D

bölümde 3 konu ard arda :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Hem 12 kg hem 10 yıl garanti yuhh

@angel75 döktürüyorsun gece gece :D

bölümde 3 konu ard arda :D

aylardir bu bolumu bekliyorum sayin REDFOKS :)
ben merakliyim beyaz esya-televizyon vs vs...

bende ilk okudugumda yuhh demistim 12 kg ve 10 yil motor garantisine.. anneme bahsetmedim kesin isteyecektir diye.. ne yorganlar yikanir bu makinede :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
aylardir bu bolumu bekliyorum sayin REDFOKS :)
ben merakliyim beyaz esya-televizyon vs vs...

bende ilk okudugumda yuhh demistim 12 kg ve 10 yil motor garantisine.. anneme bahsetmedim kesin isteyecektir diye.. ne yorganlar yikanir bu makinede :)

Konunun link'ini annene göndermek lazım :D Teyzecim kızınız böyle konular açıyor bilginiz olsun :D

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Şu enerji sınıfı tablosunu yeniden düzenlemeleri lazım. 10 yıl sonra A+++++++++++++++++++++++++++ koyacaklar :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ancak 12 kg lık çamaşır makinesi bir aile için çok değil mi ? battaniye ve yorgan yıkamaları dışında ?

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu beyaz eşyalar konusunda ben
bosch dan yanayım sizin görüşünüz nedir? onalrda gerçekten sağlam ve uzun ömürlü oluyor

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Reklam yok mu ya :D ben mi yanlış görüyorum :D Lg tefal vs vs :D :D

arkadaşım bölüm açılmış ve bizde oralara uygun konu açıyoruz.. sıra ile tüm markalardan açılacaktır..
her kullanıcı veya bir ürün beğenen reklamcı mı oluyor??

senin deyiminle o zaman hepimiz sadece spora yazalım :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Benim bütün elbiseleri toplasan 12 kg etmez :p

çok güldüm yaa :):)
çamaşır makinelerinde, kapasite 12 diye 12 kg çamaşır atılmıyor.. makine çamaşırları ıslaklığına göre tartıyor.. yani bu makineye 9.5-10 kg çamaşır atarsın ancak..

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Bence ne kadar yıkadığı değildir de,nasıl yıkadığıdır.

ne kadar yıkadığı da nasıl yıkadığı da önemli bence.. 6 yıkama hareketi olduğu için iyi yıkıyordur..
bir de performans bazında ödülü var sonuçta..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Vay annesini :) Tam benlik :D Önceki evimde ariston'un bir çamaşır makinesi vardı, gömülü kurutma da vardı alette. Çamaşırları bir çıkarıyordum kupkuru :) Süper bir şeydi :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
çok güldüm yaa :):)
çamaşır makinelerinde, kapasite 12 diye 12 kg çamaşır atılmıyor.. makine çamaşırları ıslaklığına göre tartıyor.. yani bu makineye 9.5-10 kg çamaşır atarsın ancak..

Öyle anlayan varsa tamburu pert eder kısa sürede, tabi makinede ağırlık sensörü olmazsa.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
muhtemelen ağırlık sensörü vardır led ekranında ağırlığını belirtir ;) o kadarda düşünmemezlik etmezler :D

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
6 yıkama hareketi nedir tam olarak? Benim bildiğim bunlar sadece dönerler, başka harekette mi yapıyorlarmış.

fredyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
enerji sınıflandırmasında bir yanlışlık var.

A-%20 = A+ olur normalde. Bunda A+++ yazmışlar fakan A-%20 yazılmış.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
neyi anlayan?
bu makinede var ağırlık sensörü..
12 kg yazanı kuru ağırlık olarak anlayan yani.
Tabi ki olacak o makinede, benim anlatmak istediğimi düzgün okumamışsınız heralde.
6 kglik makinesi olup(ağırlık sensörsüz model), kuru olarak 6kglik çamaşır doldurduğunda tambur fazla dayanmaz demiştim.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
12 kg yazanı kuru ağırlık olarak anlayan yani.
Tabi ki olacak o makinede, benim anlatmak istediğimi düzgün okumamışsınız heralde.
6 kglik makinesi olup(ağırlık sensörsüz model), kuru olarak 6kglik çamaşır doldurduğunda tambur fazla dayanmaz demiştim.

ben düzgün okudum da sen anlatmak istediğini anlatamamışsın... bu mesajında gayet açıklayıcı olmuş...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Çamaşır makinesini alacak olanların bu forumda dolaşma oranının azlığını düşünürsek, kısa vadede pek faydalı olmayan bilgiler konumundayız şu anda. :)

Bu arada;

Makine 10 yıl garantili değil; 2 yıl garantili. Makinenin sadece motoruna 10 yıl garanti veriliyor.
İkinci olarak, yüksek kiloda çamaşır kabul etmesi, her zaman bir avantaj değildir. Çünkü belli bir kapasitenin altında çamaşırı düzgün yıkayamayacağı gibi, aşırı derecede kaynak israfına sebep olur. O yüzden bu makine herkese hitap etmez, sürekli çamaşır yıkayan yerlere hitap eder. Onların da kaç tanesi ev tipi çamaşır makinesi kullanır belli değil; fakat hedef kitlesinin çok yüksek olmadığını tahmin ediyorum.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Çamaşır makinesini alacak olanların bu forumda dolaşma oranının azlığını düşünürsek, kısa vadede pek faydalı olmayan bilgiler konumundayız şu anda. :)

Bu arada;

Makine 10 yıl garantili değil; 2 yıl garantili. Makinenin sadece motoruna 10 yıl garanti veriliyor.
İkinci olarak, yüksek kiloda çamaşır kabul etmesi, her zaman bir avantaj değildir. Çünkü belli bir kapasitenin altında çamaşırı düzgün yıkayamayacağı gibi, aşırı derecede kaynak israfına sebep olur. O yüzden bu makine herkese hitap etmez, sürekli çamaşır yıkayan yerlere hitap eder. Onların da kaç tanesi ev tipi çamaşır makinesi kullanır belli değil; fakat hedef kitlesinin çok yüksek olmadığını tahmin ediyorum.

ilerleyen günlerde makine alacak olanlar bu foruma uğrasınlar diye şimdiden bu çalışmalar yapılıyor..
makinenin 10 yıl garantili olduğunu yazmadık zaten "10 yıl motor garantisi" yazdık.. sanırım buradan anlaşılıyordur..
tanıdığım 2 ev kadınında bu makinenin 1 alt modeli olan 11kg'lık olanından var.. gayet memnunlar.. artık her evde çok çamaşır yıkanıyor..
bu makinenin üretilmesinde ki amaç; az çamaşır çok sık yıkanması değil, çok çamaşır az yıkanması bence...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] niye kızdın ki hemen, eleştirmek için yazmamıştım ki. :) Bilgilerin yanlış anlaşılmaması için yazdım. Çünkü 10 yıl motor garantisi demişsin ama makine kaç yıl garantili onu yazmadığın için okuyan kişilerin çoğu komple 10 yıl garantili zannedebilirler.

İkinci olarak, "az çamaşır sık yıkama değil, çok çamaşır az yıkama" demişsin ama onu yapacak evlerde oldukça çok çamaşır seçeneği olması gerek. Çünkü standart bir ailede çamaşırın 10 kiloyu geçmesini bekledikleri takdirde çamaşır birikene kadar giyecek temiz hiçbir şeyleri kalmaz. :)