Ssd yazma hızı

Bu konuyu okuyanlar

Garov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.Şöyle bi saçmalık var yeni bir ssd aldım WD 120 gb Notebooka format attım.Yanlışlıklar windows home kurmuşum sonradan farkettim ssd hız ölçümü yaptım okuma 300 yazma 450 gibi bi sonuç çıktı ve beni gayet tatmin etti.Ancak daha sonra windows 10 pro kurdum ve tekrar aynı testi defalarca yapmama rağmen okuma 250 yazma 180-190 civarında çıkıyor.Böyle bi saçmalık olabilirmi?lütfen yardım edin.:(

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Arkadaşlar merhaba.Şöyle bi saçmalık var yeni bir ssd aldım WD 120 gb Notebooka format attım.Yanlışlıklar windows home kurmuşum sonradan farkettim ssd hız ölçümü yaptım okuma 300 yazma 450 gibi bi sonuç çıktı ve beni gayet tatmin etti.Ancak daha sonra windows 10 pro kurdum ve tekrar aynı testi defalarca yapmama rağmen okuma 250 yazma 180-190 civarında çıkıyor.Böyle bi saçmalık olabilirmi?lütfen yardım edin.:(
Geçmiş olsun.

O kadar düşük hızlar görmeniz zaten ya SSD'de fabrika çıkışlı bir sorun olduğunu ya da yukarıda bazı arkadaşların belirttiği gibi chipset ve sata ile alakalı sürücülerin tam olarak kurulmadığını göstermektedir. Bu durum her elektronik üründe olabilen bir durum maalesef (fabrika çıkışlı hata meselesi).