SSD Takviyesinde HDD'deki C Diskini Biçimlendirme Sonrası Kaybolması

Bu konuyu okuyanlar

Salvador_Dali34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayara SSD taktım, bütün kurulumları gerçekleştirdim fakat şimdi HDD için Disk Yönetiminden C'yi biçimlendirdim ve D ile birleştirecektim. Fakat C silindi, ayrılmamış alan olarak gösteriyor. Sağ tık yapıp 'Yeni basit birim' dediğimde 'kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük' hatası almaktayım. Yardımcı olurmusunuz lütfen. 1TB lik diski kullanamaz oldum.

Disk Yöneticisin de görülen kısım ve hata alttadır.

Ekli dosyalar

• Disk Yöneticisi.PNG
    Disk Yöneticisi.PNG
    347 KB · Görüntüleme: 591
  • Hata.PNG
    Hata.PNG
    372.4 KB · Görüntüleme: 813

femek513

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ayrılmamış alanın hafızasını küçülterek tekrar dener misiniz. Bide Easeus Partition Master isimli uygulama ile bu işlemi yapabilirsin hatalara karşı çözüm bulmaya çalışıyor.

Salvador_Dali34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alanı küçültüp deniyorum, her seferinde aynı hata. Dediğiniz programı da kurdum. Alt taki ekran görüntüsü gibi gözükmekte. Her hangi bir şey yapamıyorum 371 GB'lık kısma.

Ekli dosyalar

• EaseUS.PNG
    EaseUS.PNG
    308.6 KB · Görüntüleme: 550

SempazeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam aynı sorun bende de oldu. Ben de yerel disk d yi sildim. Çözümünü bulabildiniz mi acaba?

Salvador_Dali34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam valla bi çok program kullandım yapamadım. En son bi programı kullanırken bütün diski biçimlendirdi. Ne d sürücüsü kaldı ne c. 1 TB'lik alanı açtım fakat içi boştu. Recuvery gibi programlarla silinen dosyaları geri getirmeye çalıştım tabi bir çoğu yalan oldu. Böyle yaptım bende hocam gitti bütün yedek, evraklar, fotolar vs. Aman dikkatli olun işlemleri yaparken veya bir program aracılığıyla diski birleştireyim derken. Sonu benim gibi olmasın.

mustafaylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayara SSD taktım, bütün kurulumları gerçekleştirdim fakat şimdi HDD için Disk Yönetiminden C'yi biçimlendirdim ve D ile birleştirecektim. Fakat C silindi, ayrılmamış alan olarak gösteriyor. Sağ tık yapıp 'Yeni basit birim' dediğimde 'kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük' hatası almaktayım. Yardımcı olurmusunuz lütfen. 1TB lik diski kullanamaz oldum.

Disk Yöneticisin de görülen kısım ve hata alttadır.
Yeni birim yerine D diskine tıklayıp genişlet yapmayı denediniz mi?

Salvador_Dali34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denedim müdür yine aynı hatayı aldım. Disk ekranındaki çoğu şeyi denedim. En son da zaten sıfırlandı.

SempazeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim hdd şuan tamamen boş ama c ye tıklayıp genişlet dediğim zaman hata çıkıyor d yi tekrar açmak istediğim zaman da hata çıkıyor

mustafaylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Anladım hocam. Geçmiş olsun. Umarım önemli verilerinizi geri getirebilirsiniz.

SempazeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç verim yoktu ki gei getireyim boş oldukları için birleştireyim dedim 500 gb lik boş alanı kullanamaz oldum

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hocam valla bi çok program kullandım yapamadım. En son bi programı kullanırken bütün diski biçimlendirdi. Ne d sürücüsü kaldı ne c. 1 TB'lik alanı açtım fakat içi boştu. Recuvery gibi programlarla silinen dosyaları geri getirmeye çalıştım tabi bir çoğu yalan oldu. Böyle yaptım bende hocam gitti bütün yedek, evraklar, fotolar vs. Aman dikkatli olun işlemleri yaparken veya bir program aracılığıyla diski birleştireyim derken. Sonu benim gibi olmasın.
Geçmiş olsun :(

SempazeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Teşekkür ederim

---- Mesajlar birleştirildi ----

tamamdır hocam sıkıntı kalmadı çözdüm diskin dinamikte olmasından kaynaklanıyormuş aomei partition diye bir programda dinamikten temele çevirmelisiniz isterseniz 43 dolara yapabiliriz yazıyordu :D ama disk yöneticisinde bedavaya diski temele dönüştürebiliyorsunuz :D

Son düzenleme: