Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Çerçeve gibi olan yerin SSD'ye takılacak yerleri yapışkanlı bir şeye benziyor.
--- Gönderi Güncellendi ---

Sağ olun. Hocam ben ilk başta Hi-Level'ın 120GB SSD'sini düşünüyordum. Ama forumda açtığım konudaki mesajlara bakarak bu kararım değişti.
Siz Adata'nın SSD'sini önerdiniz. İyiki Adata'yı önerdiniz. Windows 10 kurdum. Hızı şu an için güzel. Okuma ve yazma hızlarını anlamak için sizce benchmark yapayım mı? SSD benchmark için tavsiye edebileceğiniz bir program var mı?
hdd'nin üzerinde kasaya tutturmak için plaka var mı?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
hdd'nin üzerinde kasaya tutturmak için plaka var mı?
Hocam ben laptop kullanıyorum.
Önceden Toshiba HDD vardı. Kutu gibi bir şeyin içerisindeydi. Galiba korumaya yarayan bir parça. Şimdi kullanmıyorum. Sizce SSD'yi o paraçaya takayım mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Hocam ben laptop kullanıyorum.
Önceden Toshiba HDD vardı. Kutu gibi bir şeyin içerisindeydi. Galiba korumaya yarayan bir parça. Şimdi kullanmıyorum. Sizce SSD'yi o paraçaya takayım mı?
bişeye hdd'yi tutturup onula hdd takılıp o şeyi vidalamamışlar mı? o şeyi ssd'yi takarken kullanmadın mı? o zımbırtı hddnin sabit durması için gerekli.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
hdd değiştirdiğinde onu takmadın mı? hdd'lerini öyle bozmuşsun...
ssd,hdd sabitlenmeli bağlantıları sağlam olmalı.
Önceden Toshiba o kutu gibi olan alete vidalıydı. Ama hasar aldı ve bozuldu. SSD'yi kutuya sabitlemeye çalışayım. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Önceden Toshiba o kutu gibi olan alete vidalıydı. Ama hasar aldı ve bozuldu. SSD'yi kutuya sabitlemeye çalışayım. :)
o demir nasıl hasarlandı? onsuz kullanma yerinden çıkabilir çalışırken çıkarsa ssd yanabilir yanmasada herşeyi uçurabilir okuma yazma sırasında olursa...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ssd sarsıntılardan o kadar etkilenmez bence ama böyle ürünler de var. seninkisi de böyle bir şey galiba...
DK-AC-DSE27_icgorsel_06.jpg
DK-AC-DSE27_icgorsel_06.jpg

tabi yuvasından çıkma durumu hariç, o zaman arkadaşımızın dediği gibi verilerde hasar oluşabilir veya düzgün çalışmaz... o yüzden en azından 2 yerinden vidalamalı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Demir hasar almadı? HDD hasar aldı. Oldu bir şeyler. :)
sende dört (4) vidayı söküp onu ssdye takmaya üşendin ? onu koymuşlarsa gerekiyor ki ssd o sokete sıkı sıkı sımsıkı otursa da çıkmaz anlamına gelmez notebook *agd olunca ne oluyor diyearanırsın...
*AptalcaGülünçDurumlar...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
crystaldiskmark bencmark programı ile test edebilirsin.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Ssd kesin al ya. Hdd den biktim bitmiyor problemleri.

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şurdaki ürüne göz atmanı tavsiye ederim piyasadaki en ucuz ürün bu sanırım, 60gb ama işletim sistemini kursan yeter gerci kullanıcıya göre değişen bi durum bu ama belki işine yarar En ucuz SSD Disk - Gurbetci

smmby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18