Ssd olunca onboard ekran kartı bile yetiyormuş doğru mu?

Bu konuyu okuyanlar

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bana bi bilgisayarci arkadasim ssd kullanirsam intel hd graphics 4000 ile cogu oyunu ultrada oynayabilcegimi soyledi sizce dogru mu bir de video yolladi ssd li mac mini uzerinden adam windows kurulu sekilde ultrada oynuyordu ama inanamadim yorum bekliyorum tesekkurler

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
2012 hatta 2011 Sonrası Oyunları Ultra O O/B Kartla oynamassın Medium bile Zor

Grafik Kartının SSD diskle de bir Alakası Yoktur . Sisteme Etkisi Vardır SSD 'nin Açma / Kapanma Tıklama Hızlarını Direk Etkiler . Ama iş Graphic Olunca İstediğini Elde Edemessin . !

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
NikeSteel gerekli açıklamayı çok doğru bir biçimde yapmış, bunun üzerine sana önerebileceğim tek şey o bilgisayarcı arkadaşınla arkadaşlığı kes, çünkü sana o lafı söyleyen biri seni kazıklama peşindedir, ben öyle adama arkadaş demem.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki buna ne diyeceksiniz http://www.youtube.com/watch?v=4cAs0-v91ns

gerçi bu videodaki mini mac de VGA: nVidia GeForce 420M 256MB VRAM; var zaten bende 6850 den aşşağı birşey kullanmayacağım

bir sorum daha olacak ssd olmayan bir makine ekran kartı gtx690 diyelim
bir de 900 mb yazma hızına sahip bir ssd li 6850 li bir makina aynı işlemci aynı ram konfigrasyonu ile

hangisi daha yüksek performans verir oyun açısından ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
peki buna ne diyeceksiniz http://www.youtube.com/watch?v=4cAs0-v91ns

gerçi bu videodaki mini mac de VGA: nVidia GeForce 420M 256MB VRAM; var zaten bende 6850 den aşşağı birşey kullanmayacağım

bir sorum daha olacak ssd olmayan bir makine ekran kartı gtx690 diyelim
bir de 900 mb yazma hızına sahip bir ssd li 6850 li bir makina aynı işlemci aynı ram konfigrasyonu ile

hangisi daha yüksek performans verir oyun açısından ?

oyun açısından SSD nin faydası olmaz iş grafik kartında biter.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler az daha 1000 liralık ssd alıyordum

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
SSD'nin OYUNLARDA ki tek artısı "Loading" ekranlarının süresini kısaltmasıdır.Bundan başkada bir artısı yoktur ...

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
kazıklanmaktan kurtulmuşsun bence o arkadaşınla o sitenin bi bağlantısı vardır büyük ihtimal yoksa gerçekten arkadaşın olan biri seni yanlış yönlendirmez

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben ssd yi alıcaktım belki ama arkadaşım önermedi siteyi ben kendim buldum sahibinden de revodrive3 ssd nin adı da 900-1000mb arasında okuma yazma hızı var ocz nin verdiği bilgilere göre gel gör ki youtube a yapılan testlerde 330 mb/s yi geçmiyor

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
"söylesem tesiri yok,
sussam gönlüm razı deyil"
deyip birkaç şey söyleyim...1000 liralık ssd yi takacak bileşenlerin ddr3 ve sata 3 çıkışlı olması lazım..oyunlarda ancak kurulumda hızlanma olur..yoksa düşük ekranla herhalde oyun oynamak zor olur...
şayet sisteminiz sata 2 ise bence ekran kartı almanız en doğru karar olur..
birde 120GB.ssd çok rahat yeter..bende 120 GB.var ve memnunum....

SSD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle, SSD'nin direkt olarak grafik değil, sistemin genel performansına etkisi vardır.
Öyledir ki, bir bilgisayarın en hantal donanımı olan HDD'ler, işlemcilerin hızına yetişememeleri îtibâri ile sistemin genelinde bir darboğaz oluştururlar. İşletim sistemi, yazılımlar, uygulamalar ve oyunlar da bunu hantallıktan nasiblerini almakta, böylelikle bilgisayar kullanım deneyimi de düşmektedir.

SSD'lerin sıralı okuma ve yazma değerlerinden çok 4K bloklarda verebildiği değerlere bakmak lâzımdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
canahmet94, gösterdiğin videoda adam macte win7 kullanıyor. FAKE!!!

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
1000 liraya ssd alacağına iki tane 120 gblık SSD al (ben çift işletim sistemi kullandığım için 240 gerekiyor ama tek 120lik kullanıyorum, sen iki tane 60 lık al) raid0 yap, piyasadaki tüm ssdlerden hızlı bir harddiskin olur kalan 600 liraya da istersen NAS al istersen iki tane 2 tb lık harddisk. 1000 lira ssd'ye değmez.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1000 liraya ssd alacağına iki tane 120 gblık SSD al (ben çift işletim sistemi kullandığım için 240 gerekiyor ama tek 120lik kullanıyorum, sen iki tane 60 lık al) raid0 yap, piyasadaki tüm ssdlerden hızlı bir harddiskin olur kalan 600 liraya da istersen NAS al istersen iki tane 2 tb lık harddisk. 1000 lira ssd'ye değmez.

bahsettiğim ssdnin okuma yazma hızları 1gb/s okuma 950mb/s yazma şeklinde mini pci expressten bağlanıyor sata 3 den değil yine değmez mi hocam ?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
arkadaşım paran varsa al ama ekran kartı da al başlıktaki düşünce hatalı; biz onu diyoruz. Oyun açılırken hdd de 10 sn de açılıyosa sende 2 sn de açılır loadingler daha çauk geçer bunun dışında ssd nin oyuna faydası olmaz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
konunun süresi geçmiş ama ya arkadaş seni yemiş ya da cahillik işte :)
hard disk hızı sadece loading ekranındaki süreyi etkiler, oyun fps'sine doğrudan bir etkisi yoktur.
tabi çok çok yavaş olursa belki micro stuttering oluşturabilir.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
bahsettiğim ssdnin okuma yazma hızları 1gb/s okuma 950mb/s yazma şeklinde mini pci expressten bağlanıyor sata 3 den değil yine değmez mi hocam ?
Kaç GB dediğin disk? Teknolojiye yatırımı homojen olarak yaparsan her zaman karlı çıkarsın. Kaldı ki ciddi para ödeyeceksen, oyun için önceliğin her zaman ekran kartı olmalı.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaç GB dediğin disk? Teknolojiye yatırımı homojen olarak yaparsan her zaman karlı çıkarsın. Kaldı ki ciddi para ödeyeceksen, oyun için önceliğin her zaman ekran kartı olmalı.

120+120 240 gb onboard raid 0 kurulu

frozen_king

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eger öle olsa kimse yüksek ekran kartlarını almazdı . ssd nin sistemi hızlandırdıgı dogru okuma yazma hızı çok süper.
ama grafikler sonuçta ekrankartından gelio nekadar zorlarsan zorla ekran kartı iyi olmadan ssd hiç bi işe yaramaz
aslında oyun içi "SAVE GAME /LOAD GAME " olayinı hızlandırır :biggrin::clap: . daha fazlası degil.