Ssd ile Ram arasında tercih

Bu konuyu okuyanlar

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
1-) Kingston Marka 500GB ssd(520mb/s)- SanDisk marka 500GB ssd(500Mb/sn)
2-) Corsair Vengeance 8Gb DDR4 3000mhz Ram

Şuan ki sistemimde 8 gb ram var eklemek istediğim ramle tamamen ayni. Ssd kullanmadım daha önce, ekran kartı rx 570nitro+, Anakart msi A320M, işlemci Ryzen 3 2200G. Sizce hangi seçenek daha çok katkı sağlar?

Edit. Fiyat önemli değil zaten kendi hesabımı yaptım, sadece daha çok fayda sağlayanı düşünmenizi istiyorum bunların hepsinin maliyeti teke tekte aynı olacak benim için.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
SSD almak çok daha mantıklı olur,bilgisayarı canlandırır.Oyunlarda genel olarak bir sorun yaşamıyorsan ram biraz bekleyebilir.

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
SSD almak çok daha mantıklı olur,bilgisayarı canlandırır.Oyunlarda genel olarak bir sorun yaşamıyorsan ram biraz bekleyebilir.
Sorun yaşamıyorum zaten 8 gibi şuan için yetiyor 2018 ve sonrasında çıkan oyunları oynamadım henüz o yüzden bir eksiğini görmedim. O zaman ssd düşüneyim. Kingston Samsung ve SanDisk markasının 500 GB cihazları yaklasik aynı hıza sahip fiyatları çok farklı, hangisini önerirsiniz? Başka markada olabilir tavsiye ettiğiniz varsa.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Samsung ve Corsair gayet kaliteli markalar,mümkünse bunları almaya çalışın.(Samsung 500GB 860 Evo öneriririm)
ADATA SU serisinden uzak durun sorunlular.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
samsung markasının hem kalite hem fiyat/verim açısından bir numara cihazları var, başkalarına göz atmak bile haksızlık olur. Verdiğiniz paranın hakkını kesinlikle en iyi veren ssd ler samsungda. Her bütçeye uygun ssd ler mevcut.