SSD görünmüyor.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

HeisenBT

Üyecik
Merhaba bilgisayarım Asus K501UW
K501UW | Notebook | ASUS Türkiye
i7 6500u 12gb ram gtx 960m

Bilgisayarın üstündeki stickerda HDD 1TB+16G(SSD) yazıyor.
Disk yönetiminde gözükmüyor.
Hard Disk Sentinel'de gözüküyor. (Modeli: kingston rbu-sns4151s316gd1)
Bu bilgisayarı abim kullanıyordu sonradan ekran kartı benimkinden daha iyi diye değiştirdik. İlk alındığında gözüküyormuydu disk haberim yok.
Ben bu diski nasıl aktifleştirebilirim?
Adsız2.png
Adsız3.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Biosta ve format atarken gözükmüyor.Ekli dosyayı görüntüle 58148Ekli dosyayı görüntüle 58149

Son düzenleme:

Logithx

Profesör
Bilgisayardaki büyük ihtimalle sshd olabilir hard diskin marka ve modeli nedir..

Logithx

Profesör
Bilgisayarın garantisi yok ise ssd slotundan çıkarıp tekrar takmayı deneyin..

Logithx

Profesör
Bu resimde anakartın bu yüzünde görünmüyor diğer tarafında olabilir ama anakartı sökmenizi tavsiye etmem başka sorunlara neden olabilir..

HeisenBT

Üyecik
elimizdeki bilgilere göre bilgisayarda ssd mevcut,sshd falan değil di mi?

Logithx

Profesör
Hayır ssd olduğu görünüyorda disk yönetiminde görünmemesi ilginç bazen böyle sorunlar olabiliyor..

HeisenBT

Üyecik
Adsız4.png

C ve D'de disk 0,1 yazıyor bunun anlamı hdd ve ssd'yi birleştirip ikiye mi bölmüş acaba?

californ1a

Asistan
Bilgisayarın gayet normal o 16gb ssd görebileceğin birşey değil yani diskin sshd sistemi 16 gb olan yere yazıyor daha hızlı başlaması için takılma yani bunlara diskini söküp bakarsan üstünde yazıyordur zaten

HeisenBT

Üyecik
Bilgisayarın gayet normal o 16gb ssd görebileceğin birşey değil yani diskin sshd sistemi 16 gb olan yere yazıyor daha hızlı başlaması için takılma yani bunlara diskini söküp bakarsan üstünde yazıyordur zaten

google'da arattığımda bu geldi karşıma, bu kadar ufaksa dediğiniz gibi kendi başına bir disk değil.
1tblık hdd yerine 240gblık bir ssd almaya karar verdim. çünkü kendi diskimin oyunlarda anlık okuma ya da yazma hızı düşerek takılmalara sebep olduğuna karar kıldım.

californ1a

Asistan
İnanılmaz derecede bir fark göremezsin oyunlar yükleme anında fark edecektir. Oyunlar sen oynarken hdd den okumaz ramden okur yani sadece yükleme süresinde işine yarar yani oyun oynarken sana bir katkısı olmayacaktır çok fazla.

HeisenBT

Üyecik
İnanılmaz derecede bir fark göremezsin oyunlar yükleme anında fark edecektir. Oyunlar sen oynarken hdd den okumaz ramden okur yani sadece yükleme süresinde işine yarar yani oyun oynarken sana bir katkısı olmayacaktır çok fazla.

Hard diskin testindeki bu düşüşlerin oyunlardaki takılmaya yol açacağını düşünmüştüm. pubg'nin yanı sıra cs go ve lol gibi yüksek donanım istemeyen oyunlarda bile anlık takılma-yırtılma gibi sorun yaşıyorum. ısınmadan kaynaklı değil bu takılmalar. ısınmadan olsaydı düşük fps ile devam ederdim. rami de windowsun bellek tanılamasından tarattım herhangi problem çıkmadı.

Logithx

Profesör

Hard diskin testindeki bu düşüşlerin oyunlardaki takılmaya yol açacağını düşünmüştüm. pubg'nin yanı sıra cs go ve lol gibi yüksek donanım istemeyen oyunlarda bile anlık takılma-yırtılma gibi sorun yaşıyorum. ısınmadan kaynaklı değil bu takılmalar. ısınmadan olsaydı düşük fps ile devam ederdim. rami de windowsun bellek tanılamasından tarattım herhangi problem çıkmadı.
Programla error scan taraması yaptırdınmı hard diskler mekanik olduğu için zamanla okuma yazmada problem oluşabiliyor buda oyunlarda takılmalara yol açabilir..

HeisenBT

Üyecik
Programla error scan taraması yaptırdınmı hard diskler mekanik olduğu için zamanla okuma yazmada problem oluşabiliyor buda oyunlarda takılmalara yol açabilir..
evet bu programla tarattım(quick scan değil normal) herhangi sorun çıkmadı.

Logithx

Profesör
Oyunlarda kasma var dedin işlemci ve ekean kartı sıcaklığını kontrol ettinmi..

HeisenBT

Üyecik
Oyunlarda kasma var dedin işlemci ve ekean kartı sıcaklığını kontrol ettinmi..
hocam kasma yaşamıyorum benimkisi anlık yarım saniyelik duraksama oluyor geri normal oyun fpsine geri dönüyor, ilk oyunumda da oluyor. soğutucu da kullanıyorum ayrıca.

Logithx

Profesör
Anlık kasma ekran kartından da kaynaklanır işlemciden de deneyebileceğin hard disk varsa dene öyle al derim boşu boşuna para verme gerçi ssd alacakmışsın ileride de kullanırsın..

stat counter