SSD Aldım 2 Ye Ayırdığım HDD'yi Birleştirmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Arkadaşlar soru biraz garip oldu ama açmaya çalışayım. SSD aldım ona windows kuracağım. SSD'den önce sadece HDD olduğundan 2'ye ayırmıştım biri işletim sistemi ve programlarım diğer Yerel disk D'de ise Oyunlarım müziklerim yani format attıktan sonra kaybolmayan şeyler olarak ayarladım. Sorum şu şimdi ben SSD'me işletim sistemi yüklerken sizce HDD'yi birleştireyim mi arkadaşlar ? Yoksa yine C ve D olarak mı kalmalı sizce ne yapmalıyım ?

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
@Halktan Biri Ya ben niye her pc konusuna seni etiketliyorum.Bilgili üye çok da benim hafıza zayıf.Diğer arkadaşlar kusura bakmasın.Yavaş yavaş öğreneceğim.Daha da hızlandırmak adına konu hakkında bilgisi olan üstteki arkadaşa yardımcı olmadan önce beni etiketleyerek 'ben anlıyorum' yazsın.Yani emir değil yazabilirler diyelim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar soru biraz garip oldu ama açmaya çalışayım. SSD aldım ona windows kuracağım. SSD'den önce sadece HDD olduğundan 2'ye ayırmıştım biri işletim sistemi ve programlarım diğer Yerel disk D'de ise Oyunlarım müziklerim yani format attıktan sonra kaybolmayan şeyler olarak ayarladım. Sorum şu şimdi ben SSD'me işletim sistemi yüklerken sizce HDD'yi birleştireyim mi arkadaşlar ? Yoksa yine C ve D olarak mı kalmalı sizce ne yapmalıyım ?
Bu arada çok anlamasamda bence kalsın hepsi aynı yerdede olmuyor bir süre sonra inan bak.Üstelik bir kaç yıl sonra eski şeyleri ararken gerçekten kendini hiçlikte gibi hissexiyorsun ya da labirent gayet keyifli yani anlayacağın.

Son düzenleme:

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
İstiyorsan kalsın birine oyunları koyarsın.
Birine Programları koyarsın.
Yok ben hepsini bir yere koyayım diyorsan birleştir.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Halktan Biri Ya ben niye her pc konusuna seni etiketliyorum.Bilgili üye çok da benim hafıza zayıf.Diğer arkadaşlar kusura bakmasın.Yavaş yavaş öğreneceğim.Daha da hızlandırmak adına konu hakkında bilgisi olan üstteki arkadaşa yardımcı olmadan önce beni etiketleyerek 'ben anlıyorum' yazsın.Yani emir değil yazabilirler diyelim.
Yok dostum beni etiketleyebilirsin. Sorun değil. :)

Konuya bakıyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorum şu şimdi ben SSD'me işletim sistemi yüklerken sizce HDD'yi birleştireyim mi arkadaşlar ?
İsterseniz birleştirebilirsiniz. Ben SSD'ye Windows'u yükledim. HDD'yi de birkaç bölüme ayırıp bir bölümüne oyunları ve yedekleri diğer bir bölümüne ise başka bir işletim sistemi olan Linux'u kurdum.

Son düzenleme:

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Anladım dostlar teşekkürler HDD'yi hiç ellemeyeceğim ayırdığım yer dursun öyle oyunlar olarak sadece :D.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Birleştir gitsin bence ben öyle yaptım. Zaten 3 tane disk var birtane daha kalabalık yapmasın bilgisayarımda. Kişisel tercih meselesi :)