SQL sorgusu için yardım

Bu konuyu okuyanlar

trksym48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AAA.jpg

yukarıda okul bitirme projesi ile ilgili olan dava takip programımın diyagramı var kırmızı ile işaretli tabloları inner join ile birleştirip textboxlara yazdırmam gerekli ama sql komutunu yazdıramadım yardımcı olabilme şansınız var mı ?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşım bu sorguyu yazamıyorsan mezun olma zaten, uzat okulunu. Piyasaya yazılımcıyım diye girme, piyasada işler daha zor.

burakonrn22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Select * from mahkeme inner join Dava_tablosu on mahkeme.Dava_ID=Dava_Tablosu.Dava_Id inner join davali_tablosu on davali_tablosu .davali_id=mahkeme.davali_id inner join davaci_Tablosu on davaci_Tablosu.davaci_id=mahkeme.davaci_id inner join Avukat_Tablosu on Avukat_Tablosu.Avukat_ID=mahkeme.Avukat_ID

Yalnız mahkeme tablosu adında bir tablo açtım içindeki sütunlara(m_id,Dava_ID,davali_id,davaci_id,Avukat_ID)
İnşallah yardımcı olmuşumdur şimdiden kolay gelsin :)

Takıldığın yerler vardır belki makalemde bakarsınız.. :)

trksym48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki davaci tablosundaki adsoyad tc adres telefon ve avukat tablosundaki avukat adını çekip tek bir datagride yansıtmam için nasıl bir sorgu yazabilirim?

burakonrn22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Asp.net'ten yola çıkarak konuşacağım. Yukarıda vermiş olduğum sorguyu çağıracağız sayfanın codebehind kısmına yazarsanız altta bulanan Eval'ler sayesınde çekimiş olacaksınız. Zaten siz mahkeme tablosuna tüm tablolardan idleri çekiyorsunuz size sadece belirtmek kalıyor... :)
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "ad")%>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "soyad")%>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "tc")%>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "adres")%>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "telefon")%>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "avukat_adı")%>
Yalniz databinder ve container kullanmamın sebebi ise repeater içinde algılamasıdır. Şimdiden kolay gelsin :)

trksym48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Private Sub Guncelle_btn_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Guncelle_btn.Click
Try
Dim komut As New SqlCommand("UPDATE davaci_Tablosu SET davaci_adsoyad='" & Davaciad_txt.Text & "',davaci_tc='" & DavaciTC_txt.Text & "',davaci_adres='" & DavaciAdres_txt.Text & "', davaci_tel='" & DavaciTelefon_txt.Text & "' where davaci_id='" & davaciid & "'", baglanti)
baglanti.Open()
komut.ExecuteNonQuery()
baglanti.Close()
goster()
MsgBox("Güncelleme Başarılı !")
Catch ex As Exception
End Try
End Sub
End Class

SİZCE HATA NEREDE GÜNCELLEME İŞLEMİ YAPARKEN BİR HATADA ALMIYORUM? TABLO VE ALAN İSİMLERİNDEDE BİR SIKINTI YOK