SQL Server Yükleme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ahmetzenginxyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,

SQL Server 2017 Developer sürümünü Microsoft'un kendi sitesinden kurulumunu indirdim ve kurmaya başladım. Gerekli dosyaları indirip kuruluma geçtikten belli bir süre sonra hata veriyor. Sistem geri yüklemesi yaptım fakat sorun hala aynı. Çözümü için yardım eder misiniz?

Unable to install SQL Server (setup.exe)
Exit code (Decimal): - 2068052293 Error description: There is a problem with this Windows Installer package. A DLL required for this installation to complete could not be run.Contact your support personnelor package vendor.

68287

BRAGA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
geç verilmiş bir cevap olucak ama neyse; usta belki admin değilsindir cmd aç "control userpasswords2" gir enter bak yönetici misin, Microsoft SQL Server 2017 standart indir öyle dene, bir de görev yöneticisine bak sql server hizmeti çalışıyorsa önceden yüklenen varsa, sonlandır ve kaldır ,tekrar dene..

ahmetzenginxyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok teşekkür ederim. Sorunumu çözmüştüm. Konuyu kapatıcaktım ama bulamadım özür diliyorum.

ozkan_1993

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,

SQL Server 2017 Developer sürümünü Microsoft'un kendi sitesinden kurulumunu indirdim ve kurmaya başladım. Gerekli dosyaları indirip kuruluma geçtikten belli bir süre sonra hata veriyor. Sistem geri yüklemesi yaptım fakat sorun hala aynı. Çözümü için yardım eder misiniz?

Unable to install SQL Server (setup.exe)
Exit code (Decimal): - 2068052293 Error description: There is a problem with this Windows Installer package. A DLL required for this installation to complete could not be run.Contact your support personnelor package vendor.

Ekli dosyayı görüntüle 68287
Windowsun hangi sürümünü kullanıyorsan onu yeniden kur.Öncesinde sql serverı kur.Sonra visual studioyu kur.Sorunun düzelecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü bende aynı dertleri yaşadım.Ama visual studioyu en sona bırak.Sorunun düzelecek :)

suloseref

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba

Yüklemenin sonlarına doğru ben de aynı hatayı alıyorum. Forumda yazılanların hepsini yaptım düzelmiyor yardımcı olabilir misiniz? 2019 express v 2017 express hepsini denedim hepsinde aynı hatayı alıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim
1592674191231.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok teşekkür ederim. Sorunumu çözmüştüm. Konuyu kapatıcaktım ama bulamadım özür diliyorum.
Üstad problemi nasıl çözdün? Ben forumda yazılanlara denedim, olmadı

Son düzenleme:

pandora01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler sorun bende de var hala bulamadım lütfen biri çözümünü söylesin.