SppExtComObjPatcher.exe bir virüsmü kaldırmalımıyım?

Bu konuyu okuyanlar

IcyPace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SppExtComObjPatcher.exe yi Kullandığım AntiVirüs Programı IOBit Malware Fighter Trojan.Generic olarak algıladı ve kaldırmamı istedi.
Windows 10 Pro Kullanıyorum.
ScreenShot_20180902152313.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

bi yardım? silmelimiyim sisteme[system32 de çünkü] zarar gelirmi ve bu emmimiz(SppExtComObjPatcher.exe) ne yapar? Teşekkürler.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Ne işe yaradığını bilmiyorum ama trojan olarak algılamış kaldırmanız daha yararlı.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
SDN foruma hoş geldiniz.

Muhtemelen kullanmakta olduğun Microsoft ürünü (Ofis veya Windows) aktifleştirmede, yasal olmayan yollara başvurulmuş.

İlgili dosyayı VirusTotal'de taratın. Muhtemelen tarama sonucunda hack tool, risk tool, patcher, trojan vs. sonuçlar çıkacak.

Bu durumda;
Dosya manuel olarak silinebiliyorsa, system32 konumundan silin.
Sisteminizde yüklü değilse, Malwarebytes'ı indirin, programı güncelleyin ve Tehdit taraması ile sisteminizi taratın. Bulduğu ögeleri temizleyin. Tarama sonrasında sistemin baştan başlatılması gerekiyorsa, baştan başlatın. Sonra taramayı tekrarlayın ta ki zararlı bulunmayana kadar.

Kolay gelsin.

Ekleme: Konunuz güvenlik ile ilgili olduğu için konunuzu "Güvenlik" alt-başlığına taşıyorum.

IcyPace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
SDN foruma hoş geldiniz.

Muhtemelen kullanmakta olduğun Microsoft ürünü (Ofis veya Windows) aktifleştirmede, yasal olmayan yollara başvurulmuş.

İlgili dosyayı VirusTotal'de taratın. Muhtemelen tarama sonucunda hack tool, risk tool, patcher, trojan vs. sonuçlar çıkacak.

Bu durumda;
Dosya manuel olarak silinebiliyorsa, system32 konumundan silin.
Sisteminizde yüklü değilse, Malwarebytes'ı indirin, programı güncelleyin ve Tehdit taraması ile sisteminizi taratın. Bulduğu ögeleri temizleyin. Tarama sonrasında sistemin baştan başlatılması gerekiyorsa, baştan başlatın. Sonra taramayı tekrarlayın ta ki zararlı bulunmayana kadar.

Kolay gelsin.

Ekleme: Konunuz güvenlik ile ilgili olduğu için konunuzu "Güvenlik" alt-başlığına taşıyorum.

windowsum crackli evet peki bunu silsem cracki gidermi?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
windowsum crackli evet peki bunu silsem cracki gidermi?
Büyük ihtimalle. Ama bu şekilde de güvenlik açısından sağlıklı değil kullandığın sistem. Kritik güvenlik açıklarını kapatan güvenlik yamalarını almanın garantisi yok.
n11, gittigidiyor gibi siteler üzerinden makul fiyatlara Windows lisansları satılıyor. Eğer düşünürsen, araştırdıktan sonra şuraya konusunu açabilirsin.

IcyPace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hizmet çok hızlı teşekkür ediyorum silicem çünkü bilgisayarıma çok para verdim yazık olmasın

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
hizmet çok hızlı teşekkür ediyorum silicem çünkü bilgisayarıma çok para verdim yazık olmasın
Lisans edindikten sonra temiz kurulum yapmanı öneririm; bir daha tekrardan uğraşmazsın. ;)