Sportif Babalara Megane GT

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
420759192597.jpg

Son olarak otohaber 2012 ödüllerinde kompakt station sınıfının en beğenileni olan Megane Sport Tourer, GT 220 versiyonuyla hızlı ailelere yeni bir alternatif.

R.S. logolu modelleriyle performanslı ve ulaşılabilir modeller konusunda haklı bir ünü olan Renault, kompakt station temsilcisi Megane Sport Tourer'da performans isteyenler için artık GT 220 alternatifi de sunuyor.

Megane Coupe R.S.'ten
tanıdığımız 2.0 lt'lik benzinli turbo ünite station karoserde 45 HP zayıflasa da, 220 HP'lik güç kağıt üzerinde fazlasıyla yeterli. 6 ileri manuel şanzımanın görev
yaptığı Megane ST GT 220'nin performans değerleri henüz açıklanmamış olsa da, ortalama yakıt tüketimi belli: 7.3 lt/100 km. Direksiyon sistemi, frenleri ve süspansiyon sistemi artan gücü karşılamak adına Renault Sport Departmanı tarafından elden geçirilen ateşli stationın karoserinde de değişiklikler yapılmış.

18 inçlik özel Serdard alaşım jantlar ve parlak siyah kaplamalar dış tasarımdaki
farklılıklarken, iç mekanda da çelik vites topuzu ve orta konsoldaki üretim numaralı plaka olarak sayılabilir. Kasım sonunda Japonya dahil 11 pazarda satışa sunulacak olan Megane Sport Tourer GT 220'nin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

kaynak

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet magane çok güzel bir seriyi çok güzel yakaladı hem performans olarak hem konfor olarak iyi bir çizgi çizdi ben bir bayan olarak iyi buldum megane ı