Spartak Moskova 2-1 Fenerbahçe | Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu 1. Maç

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
gokhangonul4_LZ0UQ.jpg

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi play off turu ilk maçında Spartak Moskova'ya konuk oldu. 3. ön eleme turunda Romanya'nın Vaslui ekibini saf dışı bırakan Sarı Kanarya, Rusya'daki mücadelede Devler Ligi'nin kapısını aralayacak bir skor almayı hedefliyordu.

Kocaman, sezonun en önemli mücadelesi olarak görüğü karşılaşmaya defansif bir kadroyla çıkarken, Alex, Krasic ve Caner'i yanında oturttu, orta sahayı Cristian, Mehmet Topal ve Mehmet Topuz'u oynatırken, sağ bekte Gökhan, sol bekte ise Hasan Ali oynadı. Yobo ise bu sezon ilk kez Fenerbahçe formasıyla Moskova'da tanıştı.

Mücadeleye kanatları kullanarak başlayan ev sahibi yan toplarada birkaç tehlike yarattı ama Mert ve defans bunlarda başarılıydı. Temsilcimiz ise Kuyt ve Sow ile rakip kalede etkili olmaya çalıştı. İlk yarıda kalesini iyi savunan Fenerbahçe, istediği oyunu da rakibine kabul ettirmeyi başardı.

İkinci yarıda ise ilk önemli fırsatı biz yakaladık. 52. dakikada sağ kanattan yapılan ortaya çok iyi yükselen Cristian'ın kafa vuruşunda kaleci Dycan adeta uzadı ve golü önledi. Ardından da golü kalemizde gördük. Soldan Kombarov'un içeri çevirdiği topu emenike ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Oyunun kontrolünü rakibin ele geçirdiği bu dakikalarda Fenerbahçe, beraberliği yakaladı. 64. dakikada Selçuk'un uzun topunu iyi takip eden Sow kafayla Kuyt'a indirdi, o da topu boş kaleye gönderdi.

Ancak 3 dakşka sonra Spartak tekrar öne geçti. Sağ kanattan kullanılan kornerde Kombarov arka direkte boş kaldı ve güzel bir voleyle tekrar ev sahibini öne geçirdi.

Kalan bölümde gol bulamayan temsilcimiz Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi play off turu ilk maçında Spartak Moskova'ya 2-1 yenildi ama tur şansını gelecek hafta Şükrü Saracoğlu'nda oynanacak maça taşımayı başardı.

SPARTAK MOSKOVA 2-1 FENERBAHÇE

STAT: Luzhniki

HAKEM: Martin Atkinson

SPARTAK MOSKOVA: Dykan, Pareja, Suchy, Makeev, Carioca, McGeady, Kombarov, Bilyaletdinov, Romulo (Dk. 40 De Zeuw), Ari(Dk. 77 Dzyuba), Emenike (dk. 67 Wellinton)

TEKNİK DİREKTÖR: Unai Emery

FENERBAHÇE: Mert, Gökhan Gönül, Yobo, Egemen, Hasan Ali, Mehmet Topal (Dk. 83 Bienvenu), Selçuk, Mehmet Topuz (Dk. 88 Caner), Cristian, Kuyt, Sow (Dk. 77 Krasic)

TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman

SARI KARTLAR: Egemen, Kuyt (Fenerbahçe), Zeeuw, Bilyaletdinov (Spartak Moskova)

GOLLER:Dk. 59 Emenike, Dk.65 Kuyt, Dk. 69 Kombarov

Lig TV

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir Galatasaray'lı olarak soruyorum. Sow'u çıkartıp, Bienvenu'yü almak nedir Aykut Hoca? Adama gülerler Aykut Hoca.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
maç hiç tat vermedi. söylemekten gına geldi ya, artık aykut kocamanlı fenerbahçe hiç tat vermiyor, daha önce vermediği gibi.
agresif, saldırgan bir fenerbahçeye hasret kaldık. kız futbolu oynatıyor adam ya, artık ıstırap haline geldi fener maçlarını izlemek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şu Hasan Ali nedir ya? Adam duvar ya bu adamı neden oynatıyor. Ne pas yapabiliyor ne top sürebiliyor adam hiç bir şey!

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
sow ile kuyt cok iyi idi iyi anlastilar arkalarina bir adam olsa güzel olurdu stoch olsa daha cok zorlar idik 2. gol de kuyt dan baska kımse yok adamın onunde

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Kuyt, her zaman ki gibi en iyi transfer olduğunu gösterdi.
Koştu, çabaladı.

Fenerbahçe kazanabilirdi ama kazanacak gibi oynamadı.
Attığınız gol güzeldi, sow yerinde bir pas verdi.

Gelelim Aykut hocaya,

neden böyle oynatıyor bilmiyorum.
Ne bu? kız futbolu gibi?

Ben Galatasaraylıyım ama,
Avrupada da bu takımı böyle oynatacaksan, hiç sahaya çıkma daha iyi Aykut hoca!

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yine bir aykut klasiği o nasıl bir kadroydu öyle realle barcayla oynuyoruz sanki full çakılı defans elinde olsa 10-0-0 oynatacak takımı ben böyle bir hoca görmedim takımın zayıf olur birşey olur defans oynatırsın anlarım sen koskoca fenerbahçeyi ne hale getirdin zico kötü mötü diyorduk ama takım çatır çatır top oynuyordu zevk alıyordum takımı izlerken yenilirken bile iyi oynuyorduk şimdi top oynamıyoruz üstüne maçta alamıyoruz bence aykutun katli vacip olmuştur

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
0-0 dan iyi skor bence, artık aykut hocanın korkak oynatacak bişeyi kalmadı. ya gol atmak için oynayacak yada gol atmak için. :) başka yolu kalmadı olayın.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
taktik zekası olarak 15 yaşındaki çocuklar bile daha sağlam bir taktik kurabilirdi.
elindekilerin değerini iyi kullansa farklı sonuç alırdı eminim.yazık...

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Başarısızlığı aykut hocaya yıkmaya çalışanları anlamak gerçekten güç bu bir takım oyunu 11 oyuncunun 8'i yeteneksizse sahaya istenileni koyamıyorsa aykut hoca geride oynamayıp ne yapsın topu alıp sorumluluk alacak oyuncu yok bir kaç kişi hariç.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
sorumluluk yükleyecek adam yok sorunda o zaten taktık olmazsa o oyuncalara bos kalede olsa zorlanir

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Başarısızlık aykut hocanın diyemeyiz ama katkkı payı %75 80 taktiği birazda iyi yapsaydı takım çok güzel oynamış şaşırdım özeti izleyince o_O

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Aykut iyi bir teknik direktör olabilir, ama Fenerbahçe'yi kaldıramaz.
Ankaraspor gibi daha çok pişmesi lazım.
Takımının kapasitesinden haberi yok.
Gerçi henüz sezon başı ama oynanan futbolun taktiği filan yok.
90 dakika durmaksızın koşabilen Kuyt, yanında ileri geri çalışabilen Sow, asla futbolu öğrenemeden futbolu bırakacak Selçuk, koşan, çalışan ama futbol yeteneği 10 üzerinden 4 olan Mehmet Topuz, orta sahaya yakışmayan Mehmet Topal, tehlike çemberi Egemen ile bu takım daha iyisini başaramaz.
Elimizdeki bu kadro ile daha atak oynamak hayal.
Buyurun Fenerbahçe - Galatasaray ile Galatasaray - Kasımpaşa maçlarını izleyin.
Aynı presle biz geriden top çıkartamazken, Kasımpaşa rahat topunu oynadı.
Kasımpaşa, Fenerbahçe'den daha iyi oyunculara mı sahip?
Hayır.
Demek ki, bizde bir sorun var.
Baroni, Sow, Kuyt, Gökhan ile Yobo görevlerini yapmışlardır.
Ötesi her zamanki gibi olağan hayal kırıklığı.
Açıkçası, yineliyorum, bu takımdan hiç bir umudum yok.
Çok hüsran yaşamaya hazır olmalıyız.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Başarısızlığı aykut hocaya yıkmaya çalışanları anlamak gerçekten güç bu bir takım oyunu 11 oyuncunun 8'i yeteneksizse sahaya istenileni koyamıyorsa aykut hoca geride oynamayıp ne yapsın topu alıp sorumluluk alacak oyuncu yok bir kaç kişi hariç.
ben tamamen taktiksel bir hata olduğunu düşünüyorum.
yobo oynuyorsa bu takımda.hazır bile değilken tamamen.
stoch krasic kanatta alex forvet arkası kuyt sow da çift forvet oynayabilirdi.
ama dediğim gibi alex i kesmişsin taktiksel açıdan zenginleştirmişsin kadroyu ne diye bu inat ? sow kanat oynadı resmen.

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Herkes aykut hoca gitsin ondan dolayı kötüler diyorda geçen seneyi hemen unuttunuz? o kadar taktik veren ve takımını ayakta tutan Aykut kocamandı bunuda unutmayalım fenerli arkadaşlarım benim :) 1 2 başarısızlık gelince hemen o gitsin bu kötü şu kötü demeyelim bence istanbulda turu geçer fenerbahçe, Galatasaraylıyım ve bu şekilde olması çok iyi olucak .

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Maçı izleyemedim,ama dinledim.
Bence çok kötü değildik.
Aykut Hocanın son 10 dakikadaki değişiklikleri evlere şenlik.
Ben olsam Caner ile Krasiç i ilk 11 de başlatırdım.
Neyse burada turu geçeriz.
Yoksa Spartak da aman aman top oynamıyor.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
fenerde adam gibi oynayan az oyuncu var
alex kuyt stoch bu üçünü begeniyorum sadece
krasiçten hiç umudum yok.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ben tamamen taktiksel bir hata olduğunu düşünüyorum.
yobo oynuyorsa bu takımda.hazır bile değilken tamamen.
stoch krasic kanatta alex forvet arkası kuyt sow da çift forvet oynayabilirdi.
ama dediğim gibi alex i kesmişsin taktiksel açıdan zenginleştirmişsin kadroyu ne diye bu inat ? sow kanat oynadı resmen.
Kaç yabancı oynatsın adam? Yoboyu kesip Allah'a emanet olan bekiri mi alsaydı yani?.. Şahsen çokta kötü bi kadro değildi hem alex'in fizik gücü yok artık ve onu kesebilecek kuyt var artık. Bizde Kimse Koşmuyorki Yani Bindirme yapan adamlar sadece kanatlarda olanlar pas atan bıdaha topu almak ıcın kosmuyor yerınde duruyor. Hırs yoksa sankı takımda saldırganlık yok bişeyler eksik yani böyle defansıf oyunla chealse kazandı Şampiyonlar ligini eyvallahta aynı sevıyede degılızkı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
eski zamanlar olsaydı en zayıf fenerbahçe için bile umut beslerdim, ama bugün tarihinin en güçlü kadrolarından birine sahip olmasına rağmen ümitli olamıyorum, inanamıyorum, güvenemiyorum.

sağolsun, aykut gibi bir hocamız var çünkü!!!!

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
aykut kocaman futbolcu ıken mıllı takıma ne verdı kı şımdı avrupa maçlarında kendısınden medet umuyorsunuz

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocaya çok yüklenmemek lazım yinede. Kadro henüz hazır değil. Ben 2 aylık süreçte toparlanacağımıza inanıyorum.
Önemli olan bu 2 ayı en az hasarla kapatmak.
1 hafta sonraki maçta eğer Volkanda oynarsa bu takımı eleyebiliriz. Çünkü biz bu takıma gol atarız atmasına da eğer 2 gol yersek ozaman 3 gol atmamız gerekir ki buda biraz zor.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Fener 2. maçta eler bunları. Stock sakatmıydı niye yoktu 11de?