Söyle Rahatla

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 5)

Yeni Hicri yılı tüm Müslümanlara ve İslam alemine hayırlı eylesin inşAllah Rabbim.
Bu ayın ve günlerin feyzinden ve bereketinden istifade eden kullarından eylesin inşAllah...
Buda İngiliz ekibi Chelsea takımının hicri yılbaşımız için iyi dilekleri...

Haldun_Turan_Chelsea1.jpg

Asosyal olmayı sanki isteyerek yapılan bir şey gibi anlatıyor insanlar. Böyle olmayı seçmişim gibi söylüyorlar bazı şeyleri. Ama bu, size seçenek sunan bir durum değil ki. Aksine sanki genlerinize kazınan bir şey.

"Sen; kalabalıklar içinde yalnız olarak yaşayacaksın."

Bu gerçekle, bu zorunluluk ile var olmak, söyledikleri gibi ne havalı ne de sevilebilecek bir şey.

Asosyal insanlar attıkları her adım için savaşırlar; hem kendi doğalarıyla hem de bütün dünyayla. kendilerine engel olan, onları zincirleyen ve neye benzediklerini bile bilmedikleri şeytanlarıyla kapışırlar sürekli. sosyal dünya içerisinde varolma zorunluluğu tarafından itilip kakılırlar. sizinle konuşmazlar. aslında siz öyle zannedersiniz. konuşmakla konuşamamak aynı şey değildir dikkatli bakıldığında... sessizliklerinin kaynağı egolarının büyüklüğü değildir, içlerindeki savaşın gürültüsü bastırır seslerini...

Kaç sözde sosyal insan anlayabilir merhaba demenin zorluğunu? Ya da birilerine seslenmek yerine, gözlerini ona dikip sizi farketmesi için dua etmenin çarpıklığını?

Diyorsunuz ki; "lan madem sosyalleşemiyorsun yapma arkadaşım. Git fitness'a, basketbol oyna"

Tabi hemen gidip fitness'a gidip kilo alayım, basket oynayayım falan?

Ben demiyorum ki; "Ben çok iyiyim o yüzden siz hatalısınız.". Biliyorum sorunlu ezik olan benim, aslında bir anomali olduğumun farkındayım. Bu yüzden düzelmeye çalışıyorum zaten. üstüne gidiyorum eksikliğimin her seferinde; belki bu sefer cümle kurabilirim diyerek içimden.

Gerçi bazen anlıyorum böyle diyenleri çünkü bir de sonradan olma asosyaller var. Bu aynı şey değil. Munzevilik asosyallik olarak anılamaz çünkü bu arkadaşlar canları çekerse tekrar gidip ortamlarda ilgi odağı olmayı deneyebilirler gayet. Gerçek asosyaller istese bile dönemezler özlerinden kolay kolay.

Asosyal olmak bir seçim değil, bir rahatsızlık. sizi yalnızlığa iten, bazen içinizi kinle dolduran bir sorun. Size yüzlerce maske takmayı dayayan bir hastalık.

Eğer telefon alacaksanız ve elinizde biraz para varsa GİDİN VE HEMEN ALIN. YARIN O FİYATA ALAMAYACAKSINIZ.
Nokia 8 bile zam yiyecek veya satıştan kaldıralacak. 1400 civarında diretecen M6 Note bile satıştan kalkacak belkide

---- Mesajlar birleştirildi ----

Note FE önerdiğim için pişmanım, kronik sorunluymuş. Memnun olan vardır elbet ama şu sıralar sorun yaşayan var baya. Ucuz etin yahnisi yavan olurmuş.
Kronik sorunu neymiş?

Son düzenleme:
Eğer telefon alacaksanız ve elinizde biraz para varsa GİDİN VE HEMEN ALIN. YARIN O FİYATA ALAMAYACAKSINIZ.
Nokia 8 bile zam yiyecek veya satıştan kaldıralacak. 1400 civarında diretecen M6 Note bile satıştan kalkacak belkide

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kronik sorunu neymiş?
Şu sıralar V30 Plus'a ilgim var ama elimdeki cihaz işimi görüyor diye alasım gelmiyor. Note FE hakkında "sensörleri, edge ekranın dokunmatiği durduk yere bozuldu" tarzında şeyler okudum. Yedek parça sıkıntısı da malum. Note FE bence güzel telefon ama uzun ömürlü değil anlaşılan.