Sosyal Medyanın Zararı

Sizde Kapatacak mısınız ?

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Merhabalar SDN ailesi,uzun keşiflere dayanarak ya da küçüklük'ten beri sosyal medya kullanan birisi olarak, sosyal medyanın ne kadar boş olduğunu öğrendim.
Buna sebebiyet veren insan sosyal medya kullanmıyor, her gün olduğu gibi gene otobüse binmiştim bu sefer bir kız vardı ve bu kız ile 2.günden tanıştım, sonrasında 1 hafta geçti ve sosyal medya hesapların'dan birisini istediğim zaman kullanmadığını söyledi, o kadar şaşırmıştım ki böyle bir kızın nasıl instagramı olamaz falan diye düşünmeye başladım, sonrasın da ise bu kızın instagram kullanmaya ihtiyacı yok diye düşündüm resmen aklım da soru işaretleri oluştu.Bu kız böyle yaşıyorsa bende yaşarım dedim
ve etrafta gördüğüm sosyal medya kullanan kızlar'dan bin kat daha dersleri iyi ve mütevazi biriydi, ayrıca zeki ve güzeldi ama sosyal medya kullanmıyordu.Bugün aldığım karar ile instagram ve twitter hesabımı kapattım mutluyum ve ilk günüm,bundan sonra boşa geçen 1 saatlerim 2 saatlerim olmayacak.
Yakında youtube mecrasın da bulunan hesaplarımı da alıştıra alıştıra kapatacağım.
Sadece forumlar olacak nedeni ise;
Sorun olunca yazabilmek için.
İnsanlar storylerin de yaptıklarını anlatacak ben günlüğe yazacağım :)
Umarım bu makale yada metni anlamışsınız'dır.
Hepinizi Çok Seviyorum İYİ GÜNLER SDN Ailesi <3.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Yalan yok kullanıyorum
İnstanın dm sini kullanıyorum
Facedede sadece otomobil gruplarındayım
Arada bir girip çıkıyorum

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Aslında sosyal medya yararlı şekilde kullanılabildiği zaman kişiye zararı dokunan bir araç değil. Sadece günümüz toplumunda özellikle akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla âdeta kendimizi kaybettik. Sosyal medya artık amacının dışında kullanılmaya başlandı. Bu yeni bir şey değil, çoktandır hâlihazırda sürüyor. Yani artık öyle bir dereceye geldik ki istesekte yararına odaklanamıyoruz bu aracın. Şunu da anlamamız gerekir, herkesin kullanım amacı zarara yönelik değil yani gerçekten bu mecraları kullanmaya ihtiyacı olan insanlar da var. Ben de uzun zamandır kullanmıyorum diyebilirim aynı şekilde. Kimin instagramına hangi fotoğrafını koyduğu, hangi yer bildirimini yaptığı, hangi durumunu paylaştığı, kimin ne tweet attığı gerçekten umrumda değil. Fakat WhatsApp kullanıyorum. Belki o da sosyal medyadan sayılıyordur ama söylediğim gibi kullanma amacım yakın dostlarımla ve sevdiklerimle mesajlaşmak olduğu için diğer tarafıyla pek ilgilenmiyorum. Yani bu bir zevk ve renk meselesi... Kullanana niye kullanıyosun arkadaşım? demememiz gerekir saygı duymak lazım. Kullanmayana da, yahu 2019 yılının teknoloji çağında yaşıyoruz güzel kardeşim sosyal medyadan bir habersin dememek gerekir. Zira biri sosyal medyayı kullanmıyorsa bu teknoloji ile bağlantılı olmadığını veya takip etmediğini göstermez ki kendimden pay biçiyorum burada. Bilgi içeren ve seviyesini koruyan forumlar internet aleminde daima olmalı aynı fikirdeyim. Günlük meselesi de gayet mantıklı neden olmasın? gayet mümkün.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Cevaplarınız için teşekkürler hepsi bir nevi doğrudur.

Reaksiyon puanı
303
2013 Haziran Ayının Bilmem kaçıncı gününde facebook hesabı açmıştım 2014'te ise sıkılıp kapattım başkada bir sosyal medya hesabı açmadım
evet doğru kullanılırsa yararlı bir kaynaktır ama abartmamak lazım 15-30 dk sörf yap geç otur yerine o mantık yani...

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
2013 Haziran Ayının Bilmem kaçıncı gününde facebook hesabı açmıştım 2014'te ise sıkılıp kapattım başkada bir sosyal medya hesabı açmadım
evet doğru kullanılırsa yararlı bir kaynaktır ama abartmamak lazım 15-30 dk sörf yap geç otur yerine o mantık yani...
Bu yoruma aşırı derece katılıyorum fakat o 30 dk sörf 3 saat 5 saat olabilme ihtimali var