SONY Z5 Dual suya dayanıklılık iddiası

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Sony Z5 Dual cep telefonum, suya dayanıklı olduğu halde su geçirdiği için Sony'nin yönlendirmesi ile henüz 5-6 aydır kullandığım ve garantisi devam eden cihazımı KVK servisine bıraktım. KVK'dan gelen mesaj; Kullanıcı hatasından dolayı, tamiri için 2270 TL masraf çıkarmışlar. Ben bu cihazı 1300 TL'ye almıştım. Şaka gibi.

Telefonumun gerçekten suya dayanıklı olup olmadığını test etmek amacı ile 10 sn. kadar tazziksiz suyun altına tuttum, sonuç tamamen hayal kırıklığı. Tabi en büyük şoku ücretsiz değişim yada tamir beklerken, telefon fiyatının yaklaşık 2 katı masraf çıkartan KVK mesajını görünce yaşadım. Bir de ilave ücret çıkabilirmiş.

Ben telefonumu 10 sn. kadar suya tuttuktan 3-5 dakika sonra ekranda anormallik olduğunu gördüm, hemen kuruladım ama hiç tereddüt etmedim... Dedim ki nasıl olsa garantisi var, nasıl olsa suya dayanıklı olduğu iddia edilen bir cihaz kullanıyorum, cihazımda bir hata varsa zaten Sony beni mağdur etmez diye düşünmüştüm ama tamamen hayal kırıklığına uğradım.

KVK ile görüştüğümde dediler ki; sony kvk ya telefonlarını test etmeleri için bir cihaz gönderiyormuş. kvk da bu cihaz ile telefonu basınç testine sokuyormuş. Anlaşılan sony kendi telefonundaki ayıbı, kendi test cihazı ile örtbas ediyor.
Yazıklar olsun.
şikayetvari a yazdığım şikayete bile cevap vermediler... sony bu kadar ilgisiz, alakasız, sahtekar bir firmaymış meğer

Bu yapmış oldukları resmen dolandırıcılık.
Ürünü satarken suya toza dayanıklı reklamları ile satıyor ancak satın almış olduğu cihazı suya hiçbirşekilde dayanmadı için bozulan müşteriye sahip çıkmıyor ve hatta enayi yerine koyuyorlar.

SONY PİŞMANLIKTIR. UZAK DURUN.

Ekli dosyalar

Dkn nyz

Profesör
Arkadaşım z5 almıştı biz soktuk suya birşey olmadı sizin cihazda vardır
Bütün garantiler böyle ilgilenmiyor bizde buna rağmen hala bu markalara para kazandırıyoruz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dava edin

Son düzenleme:
Bende onu diyorum dostum.. benim cihazımda bir fabrika hatası var ancak kabul etmiyorlar, kullanıcı hata damgasını yapıştırıyorlar

Dkn nyz

Profesör
Saten kullanma klavuzunda yazıyor su geçirme dahilinde garanti dışıdır diye
iphone de aynısını yazıyor
Arayıp konuşacaksın dava ederim diyeceksin

Adamlar size su geçirmezliğin sertifikası olduğunu söylüyor ama sudan bozulursa garanti kapsamına girmez diye belirtiyorlar zaten. Hata sizde.

Su geçirmez değil, dayanıklı diyorlar kelime oyunu gibi bir şey.
Tüketici hakları mahkemesine gidin.
Allah yardımcınız olsun...

Adamlar size su geçirmezliğin sertifikası olduğunu söylüyor ama sudan bozulursa garanti kapsamına girmez diye belirtiyorlar zaten. Hata sizde.
Adamlar 1.5 metre derinlikte 30 dk. kadar dayanır yazsınlar, sonra 10 sn. musluğun altında tutmayla hemen bozulsun ve hata benim olsun öyle mi?

Dkn nyz

Profesör
Arkadaşlarım z z2 z3+ z5 kullananlar varfı suya soktuk biz bişey olmadı şans bu

tamam şans işitende kabul ediyorum elektronik bu sonuçta olabilir... ama neden kullanıcı hatası diyip çekiliyorlar ilgilenmiyorlar. ücretsiz tamir veya değişim yapılması gerekmez mi

Adamlar 1.5 metre derinlikte 30 dk. kadar dayanır yazsınlar, sonra 10 sn. musluğun altında tutmayla hemen bozulsun ve hata benim olsun öyle mi?
dayanır yazarlar onlar siz her şeye güvenmeyin. hem zaten bunun garanti dışı olduğunu da söylemişler sizin yapmamanız gereken bir şey bu.

tamam şans işitende kabul ediyorum elektronik bu sonuçta olabilir... ama neden kullanıcı hatası diyip çekiliyorlar ilgilenmiyorlar. ücretsiz tamir veya değişim yapılması gerekmez mi
Adamlar sıyrılmaya çalışıyorlar işte. 1500tl onlar için az ama damlaya damlaya göl olur. Her marka yapıyor neredeyse.

IDAHO

Asistan
Bu yaz sony xz1 almayı duşünüyordum ayriyetten vatanda çalışıcaktım şok etkisindeyim:)

Ben de Sony kullanıcısıydım.

Telefonum IP68 geçirmezlik seviyesine sahipti ama birgün bile suya sokmadım.

İşte bu yüzden!

Değiştirmeleri lazım ama değiştirmezler.

KVK da Türkiye'nin ahlaksız firmalarından biridir.

Zaten KVK'da çalışan elemanlar hakaret yiye yiye mahvolmuşlar:)

Tamir edilemeyen fabrikasyon hatalar, kısa sürede arızalanma, garanti ve teknik servis sorunları yüzünden ben de artık Sony almıyorum, kimseye tavsiye de etmiyorum.

Zaten Sony de artık Türkiye'yi terketmek üzere.

Artık Vestel alıyorum. Şu anda gayet iyi bir telefon olan Z20'ler 1600TL'ye satılıyor. Garantisi de dört dörtlük.

KVK telefonu iade etsin, garantisi ve faturası ile birlikte TUKODER'e başvurun! Bir de sikayetvar.com'a bir yazı yazın! E-devlet'e de bir şikayet bırakın!

Okuyuculara da tavsiyem şudur: Kimse telefonununa, garantisine güvenip de telefonunu suya sokmasın!

Su geçirmezlik özelliği güvenli değildir, büyük risktir ve bu nedenlerden dolayı da gereksizdir...

stat counter