Sony XZ1 mi Nokia 8 mi?

Bu konuyu okuyanlar

MehmeT_0638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bu 2 telefon arasında kaldım. İkiside gerçekten çok güzel telefonlar. Daha önceden de sony kullanıyordum fakat tasarımı gerçekten sıktı. xz1 in nokia 8 den iyi yanı sadece kamerası. Nokia 8 in xz1 den iyi yanı ne derseniz, bilmiyorum ikiside aynı donanımlara sahip. Nokia da Carl Zeiss olsa dahi xz1 daha iyi çekimlerde. Sizce en ergonomik ve uzun ömürlü telefon hangisi olur?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Suya dayanıklılık ve stereo hoparlör için xz1 derim ayrıca 960fps slow video için

Emet Hagkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Abi nokia 8 in tasarımı çok dandik bence. Premium hissi alamadım şahsen

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben de xz1 düşünüyorum ama sony kullanmadım hiç. Performansı üzer mi

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Abi nokia 8 in tasarımı çok dandik bence. Premium hissi alamadım şahsen

Ben de xz1 düşünüyorum ama sony kullanmadım hiç. Performansı üzer mi
Xz1 inki üzmez diye tahmin ediyorum.

Bence xz1.

Son düzenleme:

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
modem ve çekim sıkıntısı var diye duydum arastirmak lazım xz1i.sony xperia sp kullanmistim tabikide eski ve orta segment bir model ama ondan hatirlatigim kadariyla kendi muzik calari galerisi vs cok guzeldi.kronik sıkıntısı yoktu kasasi saglamdı.ses cikisi iphonedan bariz azdı.(bahsettigim seyler markanin karakteristik ozelliklerinden oldugu icin yazdim)nokia suan ne durumdadir bilemiyorum ama gunluk kullanimda arayüz olarak sony yi cok daha fazla benimser ve seversin eminim.eger butcen gerektiginde 1 yıl sonra da telefon degistirmeye musait ise nokia da alinabilir ama farklı ve guclu bir telefon almis olursun hemde sıkıntılı yanlari cikarsa 1 sene tolore edebilirsin.teknik anlamda 5 yilda gider 2. 3. yildan sonra beklentilerini aza indirirsen.s7 kullaniyorum 2bucuk yillik telefon pubg oynuyorum suan orta segmentlerden cok daha yuksek performansli(ornegin asus 5,a8,p20 lite)(grafik ve islemci performans testlerini karsilastirdim ghz cpu fps gibi degerler...) yani amiral anladigim kadariyla ancak 3 sene sonranin orta-ust segmentine denk geliyor güç olarak onlarda 2 yil goturse 5 yil elindeki cihaz gider.nokia 8 de sony de uzun yillar gider ama özel sıkıntılar yasatmazlarsa.ben olsam nokia alirdim 1 1bucuk sene kullanir satardim.sonynin tuslari ekranda cücük gibi kaliyor ekran.Ve cift kamera yok.parlak mavi cok şık 8de.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ben Nokia 8 alırdım.