Sony XZ Premium veya S8

Bu konuyu okuyanlar

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Evet arkadaşlar.Bu iki cihazdan hangisi.Özellik olarak;
-Ekran (gövde oranından bahsetmiyorum)
Sony daha iyi gibi.4K ekranı var ve amoled değil galiba.
-Performans
Birbirine eş yonga setleri kullanıyorlar.Burda adreno 540 mı daha iyi yoksa Mali-G71 MP20 grafik işlemcisi mi?
İkiside 4gb ram kullanıyor.Hız testlerinde Sony Samsung s8'i tokatlıyor.Sadece sony değil çoğu cihaz samsung dan daha iyi hız testinde (s8 için geçerli)
Multitasking olarak da Sony yine önde gibi.Benim bu cihazlardan istediğim 1 saat en kaliteli oyunu kasmadan etmeden oynatması.Biraz da multitasking.
-Kamera
Samsung'un gece çekimleri harika.Daha iyi firma yok denilebilir nerdeyse.Sony f2.0 kullanıyor ama yinede çok kötü bir sonuç değil.Sony'nin kamerası daha iyi renkler veriyor.Megapikseli daha yüksek.Video bakımında ise sony 960 fps seçeneği var.Birde Sony'nin görüntü sabitleyicisinden daha iyi bir sabitleyici görmedim telefonlarda.
Bunlar benim kriterlerim.Aklımda 2 soru var.S8 performans olarak üzer mi?Çünkü testlerde pek iyi sonuç vermiyor.Bana böyle 1-1.30 saat en baba oyunu kasmadan açacak bir telefon lazım.Samsung karşılar mı?
İkincisi ise Sony'nin hoparlörü çok mu kötü?Bunları cevaplar mısınız?Birde bu telefonların eksi yönleri ve yukarıda saydığım kriterlerden baz alarak hangisinin daha iyi olduğunu yazarsanız çok mutlu olurum.

ileride daha düşük bütçe için bir konu daha açabilirim.henüz bütçe belli değil ama şimdiden neyi alıp almayacağımı kararlaştırmak istiyorum.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
S8 oreo hız testinde performansını arttırdı. Bekle biraz yeni sürümle XZ premium'un karşılaştırılmasını izle.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Xz premium performans ve ses olarak üstün. Hem stereo hıparlör

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Sony'in s8'i tokatladığı falan yok Android Oreo ile IPhone X e kafa tuttu ve bir tık daha öne geçmeyi başardı ses konusunda iyi olabilir ancak kamerada iyi değil ekran da sadece yarı 4k gösterimi var onun dışında artısı yok