Sony Xpreia XZ güncellemeden sonra açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

AyyildizAyhaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar Sony Xperia XZ kullanıcısıyım telefonumu 6-7 ay önce Vodafoneden aldım şimdiye kadar gelen güncellemeler ota üzerinden gözükmüyordu. Bu sabah uyandığımda güncelleme geldiğini farkettim hemen indirmeyi başlattım heyecanlı bir şekilde. Güncelleme bittiğinde restart atıyorya hani ordan sonra 10 kere falan restart attı bende kapattım. Açmaya çalışınca android başlatılıyordan sonra restart atıyor. Ne yapmam gerek lütfen yardımcı olur musunuz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Yardımcı olabilcek yok mu?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Telefon açılabiliyorsa aç reset at

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Ana kart mı gitti yoksa

MustafaXZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var akşam üzeri güncellemeyi yükledim ve telefon bir daha açılmadı. Giriş ekranı açılıp sürekli restart atıyor.

oğuz değirmenci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı telefon bendede var bugun güncellemeyi yükledim ve giriş ekranı sürekli gelip kapanıyor bu sorunu nasıl çözücez bilen varsa yardımcı olabilirmi

ersancglr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bende 1 saat önce gelen güncellemeyi yükledim. Ve aynı problem şu anda bende de var. telefonunu açabilen var mı? bu arada sim kartı çıkarınca normalde telefon otomatik olarak kapanıyordu ancak bu bile hiç bir işe yaramadı.

tahadilbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sırf bunun için üyelik açtım. martta aldım telefonu kardeşimede geçen sene aldım aynısından ona benden önce güncelleme gelmiş hatta gece otomatik olarak yapmış telefon. bana bugün geldi fakat telefon başlangıç ekranında dondu kaldı sürekli başa sarıyo kafayı yemek üzereyim. şuan şarjda %100 olmasını bekliyorum..

ersancglr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarjı tam dolu olunca ne yapacaksın ki hocam? şu anda diğer forumlara da yazıyorum okuyorum ama ancak bir çok kişi şu anda mağdur gibi gözüküyor.

Ceyhuncomert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar, çözümü bulabilen var mı? Umarım telefonu servise götürmek zorunda kalmam. İçindeki bilgileri kaybetmemem lazım

berkayy46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aynı sorun bende de var telefonu kapatamıyorum bile sürekli restart halinde

tahadilbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan companion indiriyorum ama telefon kapalı nasıl bağlayacağım ?

MustafaXZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
companion işe yaramıyor. güvenli modda açmayı denedim telefonu o bile açılmıyor. çok güzel güncellemeymiş cidden

safir_99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia companion denedim yarıda kesiliyor işletim sistemi gidiyor denemeyin sakın direk servise umarım yine mağdur etmezler
şuan companion indiriyorum ama telefon kapalı nasıl bağlayacağım ?
ses kısma tuşuna basılı tutarak bağlayabilrisin ama tavsiye etmem işe yaramıadğı gibi mevcut işletim sistemide gidiyor bomboş telefon kalıyor

safir_99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. yükleme denemesinden sonra cihaz açıldı püf noktası şarjın %80in üzerinde olması ama bütün veriler gitti
sony conpaini kurun yazımılım onarımı seçin admıları takip edin ses kısma tuşuna baslılyken bağlayın ve ilerleyin yükleme başlayınca bitmesini bekleyin ilkinde hata alsanız bile tekrar deneyin açılıyor ama dediğim gibi verileri kurtarma şansınız yok :(

tahadilbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verilerden kastınız fotoğraflar falanmı ?
şuan telefonunuz android 8 e yükseltilmiş olarakmı açıldı ? tüm veriler gitti derken bide ?

ersancglr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
companion google hesabı ve şifresini istiyor tabi onlar da telefonun içinde olduğu için yine bişey yapamıyoruz.

mehmetbakirli34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sorun var arkadaşlar. Xperia Companion dahil hepsini denedim yine açılmadı. Umarım bilgiler silinmeden yazılımla hallederler. Servise gitmek zorunda bırakmazlar bizi. Gece gece uğraştığımız işe bak. Durduk yere başımıza iş aldık.

WaLKiNGToWeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncelleme sonrasında XZ' de SONY yazısı geLiyor akabinde Android yazısı akabinde XPERIA yazısı sonra kapanıyor tekrar acılıor kapanıor sürekli aynı şarj %90 üzerinde yazıLarınızı okudum veri kaybı olmadan telefonu kurtarmanın yolunu bilen warmı ? SES + AÇMA kapama tuşu da kar etmedi.
XZ SİSTEM GÜNCELLESTİRME SORUNU - Page 2 - Support forum

Bu sayfa resmi forum sıkıntı sadece türkiye de war
düzeLmezde iyi geceLEr...

ufukbarn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şubat ayından beri xz kullanıcısıyım. Telefondan çok memnundum. Son gelen güncellemeler telefon bir tuhaf oldu. Donmaya başladı aşırı ısı olmaya başladı. Güncelleme sonrası telefonda bir açılmama problemi olmadı ama kamera gibi uygulamalar iyice çıldırdı. Sony den böyle birşey beklemezdim... Telefonu açılmayan arkadaşlar Xperia companion dan yazılım onarımı yapabilirsiniz

mathschi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
xperia companion ile arkadaşın dediği şekilde yaptım. 1. denemede olmadı 2. denemede oldu. cihaz çalışıyor şimdi. geri yüklemeler ile bazı ayarları kurtarmaya çalışıyorum şimdi. SD karttaki verilere bişey olmuyor. cihaz hafızasındaki herşey siliniyor.

Çağdaş Güleç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende de aynı sıkıntı yaşandı güncellemeden sonra.xperia companion ile yazılım onarım yaptım iki kere.İlkinde olmamasına rağmen ikincisinde cihaz açıldı.Gmail hesabınızla birkaç verinizi kurtarabilirsiniz(hesap bilgilerinizi bilmiyorsanız bu yolu sakın denemeyin telefonu başlatamazsınız) ancak telefon yeniden başladığı için çoğu veriler siliniyor.Şimdilik bunun dışında bir çözüm yolu yok gibi gözüküyor.Teknik servise de götürseniz bundan başka bir yol deneyeceğini düşünmüyorum şahsen.

ezgiit13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia companion ile de halledemedim sorunu bir türlü olmuyor.Yardımcı olabilecek kimse yok mu ya

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Sony afallamış güncelleme yapmayanlar sakın yapmasın

WaLKiNGToWeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony gibi dev bir markanın böyle bir hatayı çıkartması muhteşem oldu iphone almayı düşünüyordum, gittim XZ aldım şimdi verilerimi kurtarmanın derdindeyim iş yerinde program da yok arayıp ulaşayım diye sony resmi sitesindeki numaradan denedim haliylen mağdur sayısı çok olunca adamlar oto mesajdan sonra ilerleme yapmayıp hattı düşürüyorlar. Bilgisi olan bir arkadaş varsa diyelim ki yeni bi sürüm ile bu sorunu çözdüler telefonu da açamıyoruz pc ye yüklenen Sony comp. programı ile yazılım güncellemesi yapamazsak nolacak gidip servis deki günahsız adamlarla papaz mı olalım, eğer verileri kaybetmeden kurtara bilmenin yolunu bilen varsa söyleyiversin. Yazılım kurtarma yaptıktan sonra Rehber gidiyor sanırım, rehberin tamamını kurtarabilecek bir program veya yol bilen varsa ona da razıyım işim için çok önemli telefon bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.
Alarm sabitti telefonda sarjı olmasına rağmen (%100) açılmadığı gibi sabah alarmda ötmedi ufaklık uyandırmasa işe de geç kalacaz sinirden birilerine bir şey yapmadan günü bitirsem bari..
Az önce Sony teknik destek ekibi ile görüştüm Bizim bilmediğimiz herhangi bir şey söylemiyorlar, güç ve ses düğmesi olayını söylüyorlar güvenli mod ile açın diyorlar (telefon açılmıyor ki güvenli mod yapayım) son olarak Sony comp. indirin bağlanın yazılım onarımı yapın diyorlar. Verilerimin gitmesini istemediğimi belirtmeme rağmen bundan başka bir çözüm sunamadıklarını beyan ediyorlar. Yani Sahibinden az kullanılmış çiziksiz Sony XZ siyah satılıktır 7 aylık garantisi duruyor çiziği bile yok :)

KorkutAta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf bu sorunu dile getirmek için üye oldum. Bu nasıl bir saçmalık? Dün geceden beri telefon açılmaya çalışıyor, tekrar kapanıyor, tekrar açılmaya çalışıyor. Bir kısır döngüye girdi, bu böyle sürüp gidiyor.

mathschi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tek çözüm yolu daha öncede anlatılmıştı.
öncelikle cihazımızın şarjı en az %80 olmalı. cihazı ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatıyoruz. daha sonra şarja takıp şarj durumunu kontrol ediyoruz.
sony companion programını bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor. kurduktan sonra programı çalıştırıyoruz ve yazılım onarımı bölümüne tıklıyoruz. gerekli adımları orada yazdığı şekilde yapıyoruz ve belirttiği zaman cihazı bilgisayara bağlıyoruz. sonraki işlemler otomatik gerçekleşiyor.
eğer ki ilk denemede gerçekleşmez ise bu adımları tekrar yapıyoruz.
ikinci denemede yazılım onarımı gerçekleşmiş oluyor.
bu işlemlerden sonra cihaz hafızasındaki herşey SİLİNİYOR.
hafıza kartında olan veriler SİLİNMİYOR.
gmail hesabınıza verilerinizi yedeklemiş iseniz cihaz kurulumu yaparken gmail hesabınızdan yedeğinizi alabilirsiniz.