Sony Xperia Z su geçirdi

Bu konuyu okuyanlar

epiNeFrin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu alalı yaklaşık 1 ay oldu fakat cesaretimi toplayamadığım için ancak bugün telefonu suya sokabildim. Sonra müzik açtım ve hoparlörden çok kısık ses geldi ve cızırtı yaptı su kaçmıştır diye düşündüm ve saç kurutma makinesi tuttum sorunum düzeldi. Fakat servise göndermeli miyim karar veremedim. Sizce ne yapmalıyım.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
arkadaşlar telefonu alalı yaklaşık 1 ay oldu fakat cesaretimi toplayamadığım için ancak bugün telefonu suya sokabildim. Sonra müzik açtım ve hoparlörden çok kısık ses geldi ve cızırtı yaptı su kaçmıştır diye düşündüm ve saç kurutma makinesi tuttum sorunum düzeldi. Fakat servise göndermeli miyim karar veremedim. Sizce ne yapmalıyım.
servise sor servise :D

epiNeFrin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani servise mi vereyim bilen bir kişiyemi sorayım?

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
telefonla alıp veremediğin nedir ? :)
sırf su geçirmezliği var diye telefonu suya sokuyorsun pes.
kırılmaz bir telefon var diyelim , kırılmaz diye yerlerdemi sürükleyecen aleti ?

grindx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben defalarca denedim. Şu geçirmiyor. Hoparlörde kısılma oluyor ama kuruyunca düzeliyor. Bu normal. Servislik bir durum yok.

Dr. Oetker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç bişey olmaz korkmayın istersen aynısını bir daha yap telefonu çıkar biraz bekledikten sonra müziğin sesi sonradan düzeliyor

POLİS-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Test editörümüsün mübarek.2.000 TL ye yakın para veriyorsun.Suya atıyorsun.Çok ilginç,para çok o zaman sende.Biz cebimizde çizilir diye endişe ederken sen suya sokuyorsun.Pes vallaha.

epiNeFrin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım suya sokuyorum çünkü bu telefon su geçirmez ve bir sorun varsa daha sonradan öğrenmek daha mı iyi?

RS.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu eleştirenlere gıcık oluyorum adam size soru soruyo siz diyosunuz yok 2000TL verdin suya mı sokuyosun , telefonun özelliği zaten o 2000TL yi siz verdiyseniz konuşun. ;)

Xperia Z arkadaşımda var bizde su testi yaptık aynı sorun bizde de oldu ama kuruyunca düzeliyor , servislik bir durum yok. :)

tahir1238

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende xperia u var boot ekranı açılmıyo ses kısma tuşuna basıyorum ama hiçbirşey olmamış gibi açılıyo önceden normal geliyordu şimdi açılmıyo sorunun kaynağı nedir bilen var mı

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
ben gittim spor araba aldım 250 km hız yapıyor ve sağlam da araba diyorlar. şimdi yapıyor mu diye denemem, sağlam mı diye de çarpmam mı lazım? adamlar reklamında bile suya sokuyor. peki suda müzik de dinliyorlar mı? * şeklinde konan not var mıydı hiç baktınız mı ? ayrıca bişey hakkında konuşmak için 2000 tl vermeye gerek var mı?

epiNeFrin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben merakımı dindirdim ve sizde yorum yaparak içimi ferahlattınız hepinize teşekkür ediyorum :D
bir de bu telefon donduğunda nasıl yeniden başlatıcaz bataryası felan çıkmıyor çünkü

grindx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ses açma ve güç düğmesine basılı tut yeniden başlar. :)

epiNeFrin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
son olarak bataryası çabuk bitiyor bir önerisi olan var mı?

tahir1238

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende xperia u var boot ekranı açılmıyo ses kısma tuşuna basıyorum ama hiçbirşey olmamış gibi açılıyo önceden normal geliyordu şimdi açılmıyo sorunun kaynağı nedir bilen var mı

epiNeFrin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence yeni bir konu açsan daha yararlı olur :thumbup:

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
sony zaten bu konuda açıklama yaptı. su ile temastan sonra bi süre ses kısık gelir yarım saat 1 saat sonra kuruduktan sonra düzelir diye. sıkıntı yok bende ilk yıkamam da panik olmuştum sonradan alışıyo insan :thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş ferrari 350 ile gidiyor diye her zaman 350 yle mi gideceksin ? (ihg)

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
La sacma sapan yorum yapmayin. Su gecirmiyosa ister dener ister denemez. Adamlar su gecirmezligin garantisini veriyor. Ferrari diyor mu 350 bas ne kaza yapcan ne bise olcak.. Sirf yorum yazmak icin yaziyosunuz..

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
açıp bi kullanım klavuzuna bakaydın anlardın :) hoparlör bölümü 1-2 saat su temasından sonra ses az gelebilir diye not düşmüş adamlar yani senin telefon has bir arıza değil :)

Lawsuit42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne alaka yani su geçirmezlik bir özelliktir istediğim gibi kullanırım ve istediğim zamanda telefonu yıkıyorum suya tutuyorum. Telefonda kamera olmasıda bir özellik o özelliği kullanmıyor musunuz siz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Su geçirmez özelliği yapmışlar. Suya sokmasında ateşe mi atsın? Böyle gelip şaçma şaçma yorumlar atanlara kafa göz girişesim geliyor. Birde Ferrari 350 basıyor örneğiyle bu örnek bir mi? 350 basarsan geberirsin. Bunla o durum bir mi? Ayrıca arkadaşın dediği gibi kamera özelliği var diye kamerada kullanmayın o zaman. Siz hiç Ferrari 350 basıyor diye basıyor musunuz :)):):):):)

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
benim iphone 4s i oğlum akvaryuma attı hiç birşey olmadı demekki xperia z ye zorlamaya gerek yok..