Sony xperia z (c6603) su geçirdi

Bu konuyu okuyanlar

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
08.07.2013 saat 18.13-19.00 arasında kafe de sucuk ekmek patate kızartması yerken arkadaşlarla ekrana mayonez döküldü şunu bi yıkayıp geliyim bi dedim yıkamadan sııca kapaklara da baktım bi su tuttum geldim ekran 2 defa titredi beni aramasını söyledim arkadaşıma ekran derin bir sesizliğe büründü bildirim ışığı yandı söndü 2-3 kez telefonu açamadım ve 20 dk sonra baktım ki ön ve arka kamera sulu

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ovvvvvvvvvvvv öncelikle geçmiş olsun :) Bu saatten sonra telefonu kurutmanı öneririm saç kurutma makinasıyla yada elektrik süpürgesiyle falan bir şekilde bunu yapıp 1 gün sonra tekrar telefonu açmayı denemelisin :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
geçmiş olsun servise vermen gerek ama o öldü ondan hayır gelmez artık yapılabilirse sat onu tekrarlıyan arızalar verir durur sıvı teması telefonlar için en kötü son olur.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
servise göndereceğim 21 gün bekletme hakları var diye biliyorum olmazsa değişim isteyeceğim

calibre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba öncelikle cok gecmis olsun , bir kac kisinin daha basına gelmis kamera kısmına su girme durumu ve garantiye sokmuyorlarmıs sanırım kamera kısmına su alan kapaklardan birisiymis ve kullanıcı hatası olarak görüyorlarmıs 600 küsür tl gibi bir rakamdı sanırım tamiri , birde arka kapagı vakumla söküp kurutup tekrar kapatıp kullanmaya devam eden 1 kişi daha vardı ... tekrar gecmis olsun

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bilemiyorum ama bende kasıtlı olarak kapaklarını açık bırakmadım 600 tl isterse tüketici haklarına başvurumu yaparım artık

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
çok geçmiş olsun garantiye sokmamalarıda ayrı bir ilginçlikmiş

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
garanti ye mecbur alacak çünkü kapakları açık bırakmadım 1m derinliği geçmedi su 30 dk dan uzun süre kalmadı okyanus veya nehir suyu veya tuzlu su değildi veya herhangi bir kimyasal sürmedim

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bugün saat 10.35 de aras kargo ile teknik servisegönderdim cihazı

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kargo telefonu servise ulaştırmış herşey gayet hızlı

Son Durum:Teslim EdildiTeslim Alan:ASYA TELEKOM
Teslim Tarihi:10/07/2013Teslim Saati:09:35
FATURA BİLGİSİ
Çıkış Şubesi:MİLLETVarış Şubesi:OSTİM
Çıkış Tarihi:09.07.2013Gönderi Tipi:Normal
Desi:1Adet:1 parça
Fatura Türü:Ücreti Alıcıdan
Gönderici Adı ve Soyadı:KADİR ÜNLÜAlıcı Adı ve Soyadı:ASYA TELEKOM /ANKARA
KARGO HAREKETLERİ
İşlem TarihiBirimİşlem - Açıklama
09.07.2013 18:26 MİLLET Kargonuz çıkış şubesinden transfer merkezine gönderilmek üzere aracımıza yüklenmiştir.
10.07.2013 05:58 ANKARA TRANSFER Kargonuz varış transfer merkezine indirilmiştir.
10.07.2013 06:14 ANKARA TRANSFER Kargonuz varış transfer merkezinden varış şubesine gönderiliyor.
10.07.2013 08:9 OSTİM Kargonuz transfer merkezimizden teslimat şubemize ulaşmıştır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
inşallah sokarlar garantiye bu su mevzusu gittikçe sonynin eline yüzüne bulaşacak gibi. benimde z bugun gitti servise bakalım neolcak .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
son durum ne? Benim telefon da aynı şekilde su geçirdi Sony ye lanet olsun!!

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ya arkadaşlar şuraya üye olun da isminizi cisminizi bilelim bu su geçirme olayı benim çok üzerine düştüğüm bi olay paslaşalım değil mi

ieness

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ben 4. ayda aldım 28.05'te cebimdeki anahtarlıktan dolayı ekranı çatlattım ve garantiye yolladım 850 lira verdim ekran değişimi yapıldı ve 19.07de elime geçti telefon yani bugün . işçilik berbattı telefonu gördüğümde hayal kırıklığı yaşadım, kullanmaya başladım ve suya tuttum denemek için çünkü garantiye gitmeden önce defalarca denemiştim ve en ufak sıkınyı olmamıştı lakin bu sefer arka kameranın camının buharlı olduunu farkettim yıkıldım dağıldım, daha sonra kilit tuşu işlevini yitirdi kendi kendine açılmaya başladı vs. tekrar yollayıp değişim istemeyi düşünüyorum çünkü daha öncesinde böyle bi sıkıntım yoktu garantideki değişimden sonra oldu. aldığınız cevapla bizide bilgilendirirseniz sevinirim ve ona göre hareket ederim. Mübarek ayda inş. istediğimiz şekilde sonuçlanır

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ekrana mayonez döküldü yemek yerken yıkadım çeşmede ön ve arka kamera su almıştı 15 .07 de gönderdim servise bekliyorum

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben anlamadım su geçirmez die telefon satıolar su geçirince garanti değil diyorlar dalga mı geçiyo lan bunlar

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hocam ben 4. ayda aldım 28.05'te cebimdeki anahtarlıktan dolayı ekranı çatlattım ve garantiye yolladım 850 lira verdim ekran değişimi yapıldı ve 19.07de elime geçti telefon yani bugün . işçilik berbattı telefonu gördüğümde hayal kırıklığı yaşadım, kullanmaya başladım ve suya tuttum denemek için çünkü garantiye gitmeden önce defalarca denemiştim ve en ufak sıkınyı olmamıştı lakin bu sefer arka kameranın camının buharlı olduunu farkettim yıkıldım dağıldım, daha sonra kilit tuşu işlevini yitirdi kendi kendine açılmaya başladı vs. tekrar yollayıp değişim istemeyi düşünüyorum çünkü daha öncesinde böyle bi sıkıntım yoktu garantideki değişimden sonra oldu. aldığınız cevapla bizide bilgilendirirseniz sevinirim ve ona göre hareket ederim. Mübarek ayda inş. istediğimiz şekilde sonuçlanır

Telefon inşallah garantisiz onarım gördüğü için garantiden çıkmamıştır.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben garanti içerisinde diye düşünüyorum garanti dışında dediler ilk onarıma ama tüketici kanunu açık net

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Sony nin yaptığı ayıp hakkaten. Honami almam o zaman ben.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
the-grudge'u üstlerine salmak lazım adam sony,nokia ve amd fanı ama elinde su geçirmiş xperia z olsa o servisi başlarına yıkardı...

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Önce edebinle takın. Telefonda keyfinden kullanma klavuzu yok. ;)

Kullanma kılavuzunda okusa ne yazacak? Suya sokmayın mı yazacak :)

Şahsen suyun altında çekim yapmak için Honami almak istiyordum ama Honami de başarısız olacak bu konuda kesinlikle. En iyisi S4 Active almak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Honami daha düzgün olur belki bu xperia z deneme modeli esas model Honami olmalı.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Honami daha düzgün olur belki bu xperia z deneme modeli esas model Honami olmalı.

Arkadaşların telefonları su geçirdi diye garantiye almamışlar. Bayideki adam da bana tıpaların altındaki beyaz cubuk turuncu olursa garanti almaz demişti. Yani kapak altına su kaçmaması lazim. Honami de aynısı olacak yüksek ihtimal. Telefonun her yeri kapalı olsa da su geçirse yine garanti dışı kalacak. En iyisi S4 active almak ama o da tipsiz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
the-gruge'salıcan üstlerine garanti dışı saymak neymiş görsünler s4 active bu ise çok ta tipsiz değilmiş.
1371530708_samsung-i9295-galaxy-s4-active-ofic.jpg

pardus kullanan var mı? resm ekleme ve bilumum buton gözükmüyor chromium'da bu bende yoksa herkeste var?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

the-gruge'salıcan üstlerine garanti dışı saymak neymiş görsünler s4 active bu ise çok ta tipsiz değilmiş.
1371530708_samsung-i9295-galaxy-s4-active-ofic.jpg

pardus kullanan var mı? resm ekleme ve bilumum buton gözükmüyor chromium'da bu bende yoksa herkeste var?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
21.07 havuzda ilk video denemesini yaptım..bir müddet sonra kamerada buğulanma oldu biraz güneşte bıraktım gitti tekrar devam ettim..sonunda kamera hata verdi hiç açmadı..ilerleyen saatlerde tel kapandı..sabaha kadar uğraştım sabah açıldı şarj almaya başladı ama dokunmatik yok..ekran renkleri kaymaya başladı.. servis son çare olcak gibi :/ servis bilgilendirmesini yaparsan sevinirim... serdar kolcubaşı