Sony Xperia XZ Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Sonydeki klavye sadece (istisnalari var) sonyde kullanilabiliyor google playde bile apk si yokken ve sonynin berbat satis tablosu ortadayken sony klavyenin ilk 5e dahi girecegini sanmam
Klavye konusunda lider ya SwiftKey dir ya da Gboard
Dostum zaten XZ ve XZ premium da SwiftKey yüklü geliyor. Keşke yorum yapmadan önce hangi klavye var diye baksaydınız. Biri çıkmış markette yok demiş öteki, Sony'de olduğunu bilmeden SwiftKey liderdir demiş. Ben de onu diyorum Sony'nin klavyesi SwiftKey ve en çok kullanılan klavye.

Dostum zaten XZ ve XZ premium da SwiftKey yüklü geliyor. Keşke yorum yapmadan önce hangi klavye var diye baksaydınız. Biri çıkmış markette yok demiş öteki, Sony'de olduğunu bilmeden SwiftKey liderdir demiş. Ben de onu diyorum Sony'nin klavyesi SwiftKey ve en çok kullanılan klavye.
O klavyenin adı swiftkey oluyor sony klavye olmuyor.

Siz sony klavye diyince insanların aklına bu geliyor

Xperia Keyboard APKs - APKMirror

O klavyenin adı swiftkey oluyor sony klavye olmuyor.

Siz sony klavye diyince insanların aklına bu geliyor

Xperia Keyboard APKs - APKMirror
Ohooo oo dostum, o klavye eski nesilde yukledikleri. Sony nin ürettiği klavye demedik ki. Sony telefon alınca xz olur xz premium olur, içinde yüklü gelen klavye dedik. Konuyu açan beğenmedim diyen arkadaşın bahsettiği de SwiftKey klavye. Hem sohbetin arasına gir hem de ben bunu kast ettim de. Tedavülden kalkmış parayla alışveriş yapabiliyor musun?

Arkadaşlar telefonu yeni aldım. Daha 3.günü lg g2 den geçtim. 6.0 var yok yani telefon beklediğim yada okuduğumu yaşatmıyor bana arkada spotify açık müzik indiriyor bende facebookda takılıyorum telefon bildiğiniz kasıyor. Ben bunu g2 de yaşamıyordum bi sıkıntı mı var acaba?

9 aydır XZ kullanıyorum pili,hızı,kamerası vs ile ilgili bir probemim yok ama canımı sıkan bir sorun var ki takıntı haline getirdim resmen.Bu da telefonun multitasking yapamaması. 6-7 uygulama açtıktan sonra ilk açtığım uygulamalardan birine geçmek istediğimde kaldığı yerden devam etmiyor,baştan başlatıyor.Etrafımdaki bir çok kişinin telefonları ile karşılaştırma yaptım.İphone 6,6s s7 hatta hawei p9 lite bile.Uygulama açış hızında hepsinden başarılı.Ama multitasking konusunda sınıfta kalıyor.Yahu a5 207 15 uygulama geriye gidince bana mısın demeyip olduğu yerden devam ederken xz baştan başlatıyor!Ne denedim ne yaptıysam düzelmedi.Araştırdım net bir şey yazan da yok.

9 aydır XZ kullanıyorum pili,hızı,kamerası vs ile ilgili bir probemim yok ama canımı sıkan bir sorun var ki takıntı haline getirdim resmen.Bu da telefonun multitasking yapamaması. 6-7 uygulama açtıktan sonra ilk açtığım uygulamalardan birine geçmek istediğimde kaldığı yerden devam etmiyor,baştan başlatıyor.Etrafımdaki bir çok kişinin telefonları ile karşılaştırma yaptım.İphone 6,6s s7 hatta hawei p9 lite bile.Uygulama açış hızında hepsinden başarılı.Ama multitasking konusunda sınıfta kalıyor.Yahu a5 207 15 uygulama geriye gidince bana mısın demeyip olduğu yerden devam ederken xz baştan başlatıyor!Ne denedim ne yaptıysam düzelmedi.Araştırdım net bir şey yazan da yok.
3GB RAM'ın sorunu demeyeceğim çünkü dediğiniz gibi A5 2017 yapıyor.
Hatta 3GB RAM'li A8 2016'nın iPhone 7 Plus seviyesinde RAM yönetimi olduğunu gösteren testler var.
XZ'nin sorunu büyük ihtimal Sony'nin güç yönetimi sorunu çünkü mesela bazı testlerde S7 tüm uygulamaları tutuyorken S8 tutmuyor belki de hata var tutamıyor.
Bu bilerek tutmama durumu LG V10 karşısında V20 için de geçerliydi mesela.
Belki de sorun güç yönetimi yüzündendir.

3GB RAM'ın sorunu demeyeceğim çünkü dediğiniz gibi A5 2017 yapıyor.
Hatta 3GB RAM'li A8 2016'nın iPhone 7 Plus seviyesinde RAM yönetimi olduğunu gösteren testler var.
XZ'nin sorunu büyük ihtimal Sony'nin güç yönetimi sorunu çünkü mesela bazı testlerde S7 tüm uygulamaları tutuyorken S8 tutmuyor belki de hata var tutamıyor.
Bu bilerek tutmama durumu LG V10 karşısında V20 için de geçerliydi mesela.
Belki de sorun güç yönetimi yüzündendir.
Belki de.Bende şu akıllı temizleyicidendir dedim kapattım yok olmadı.Dedim pil optimizasyonundan çok kullandığım uygulamaları çıkarayım belki düzelir yok o da olmadı.Yahu diyorum acaba rammi çok kullanıyorum yetmiyor mu bakıyorum 1 gb boş yer gözüküyor.Geçen teknoloji mağazasında xz1 ve xz premium yan yanaydı ikisinde de denedim bunu,10 küsür uygulama açtım xzp aynı sorunu yaşarken xz1 yaşamadı.Acaba diyorum oreo ile çözdüler mi bu işi.

Belki de.Bende şu akıllı temizleyicidendir dedim kapattım yok olmadı.Dedim pil optimizasyonundan çok kullandığım uygulamaları çıkarayım belki düzelir yok o da olmadı.Yahu diyorum acaba rammi çok kullanıyorum yetmiyor mu bakıyorum 1 gb boş yer gözüküyor.Geçen teknoloji mağazasında xz1 ve xz premium yan yanaydı ikisinde de denedim bunu,10 küsür uygulama açtım xzp aynı sorunu yaşarken xz1 yaşamadı.Acaba diyorum oreo ile çözdüler mi bu işi.
7.0'ın sorunu belkide 7.0 çıkışılı cihazlarda (S8, XZP, LG V20) 7.0 sonradan yüklenen cihazlara göre (S7) daha kötü bir RAM optimizasyonu var gibi fakat XZ'ye de 7.0 sonradan geldi ilginç.

Herkese merhaba
2 aydır xz kullanıyorum ve beni delirten bir sorun var
evin Wi-Fi sine bağlanamıyorum. ya ıp adresi alınıyor kısmında kalıyor ya "baglandı,internet yok" diyor ya da bir süre bağlı kalıp sonra kesiliyor.
evde kullandığımız diğer cihazların böyle bir sıkıntısı yok ama bende oluyor sony destek formuna baktım biraz wifi ile ilgili şikayetler var ama ingilizce olduğu için pekj bişey anlamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
teşekkürler şimdiden

Herkese merhaba
evin Wi-Fi sine bağlanamıyorum. ya ıp adresi alınıyor kısmında kalıyor ya "baglandı,internet yok" diyor ya da bir süre bağlı kalıp sonra kesiliyor.
evde kullandığımız diğer cihazların böyle bir sıkıntısı yok ama bende oluyor sony destek formuna baktım biraz wifi ile ilgili şikayetler var ama ingilizce olduğu için pekj bişey anlamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
teşekkürler şimdiden
Lolipop mu surum lolipopsa cozum su

Herkese merhaba
teşekkürler şimdiden

Burdada diger yontem var sizim telde wifi sag arkadaymis klif veya koruyucuda wifi sinyalini bozuyomus sokup deneyin varsa

Kolay gelsin dünkü gelen güncellemeyi az önce yaptım telefon şu an sürekli açılıp kapanıyor kendine gelmedi yaklaşık 1 saattir aynı işlemi yapıyor 1 kez şarj bitti uyarısı aldım şarja taktım %85 den devam etti her hangi bir bilginiz var mı ya da yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar stamina modunda bir sıkıntı mı var ?
Stamina modunun verilerini temizle yapıyorum %100 şarjla 8 gün gösteriyor 3 saat sonra %98 şarjla 12 saat gösteriyor iki şekilde de aynı işlemler açılı iken. Allah aşkına yardım edin.