Sony Xperia XA1 Ultra Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Xperia XA1 Ultra özellikleri ve fiyatı
Xperia XA1 Ultra 6 inç 1080p ekranla geliyor. Şirket cihazın hafif olmasına çalıştığı için, Xperia XA1 Ultra, Xperia XZ Premium'dan biraz daha hafif. Boyutlarına oranda 188 gram hiç fena değil.

Eğer hatırlarsanız bir önceki Xperia Ultra modeli, OIS'li ön kameraya sahip tek akıllı telefon modeliydi. Şimdiyse bu ünvanı Xperia XA1 Ultra devam ettiriyor. 1/2.6'lik 16 Megapiksel ön kamera oto-fokus ve LED flaşözelliklerine sahip.

Arka kamera kısmında ise Xperia XA1 Ultra 1/2.3'lük 23 Megapiksellik sensör kullanıyor. f/2.0 diyafram açıklığına sahip ana kamera, OIS desteği sunmuyor, bunun yerine SteadyShot Teknolojisinden yararlanıyor.

2.700 mAh bataryanın ise MediaTek Helio P20 sayesinde hızlı şarj desteği bulunuyor.Xperia XA1 aksine, Ultra modelinde USB Type-C girişi bulunuyor.

Beyaz, siyah, altın ve bazı bölgelere özel pembe renk seçeneği ile satışa sunulacak. Android Nougat 7.0 ile kutusundan çıkacak olan Xperia XA1 Ultra Yaz başında piyasaya sunulacak.

Xperia XA1 Ultra teknik özellikleri
Boyutlar: 165 x 79 x 8.1 mm - 188 gram

Ekran: 6 inç 1080p

İşlemci: Mediatek MT6757 Helio P20

GPU: Mali-T880MP2

RAM: 4 GB

Kamera: 24 MP arka kamera; 16 MP ön kamera (OIS)

Depolama: 32/64 GB

İşletim sistemi: Android 7.0 Nougat

Batarya: 2700 mAh

xperia-xa1-ultra-ozellikleri-sdn-1-1488185802.jpg

xperia-xa1-ultra-ozellikleri-sdn-3.jpg

ali gören

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar xa 1 ultra kullanıcısı var mı acaba bilgi verebilir mi ? malum xa ultrada sıkıntılar devam ediyor mu ? ona göre alacam :D

Beratmert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni Xa1 ultra aldım ses sorunuyla karşıkarşıyayım oyundayken müzik dinlerken ses birden gidiyor ben yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama bu konu hakkında bilgisi olan veya başına gelen varsa ne yapmalıyım yardım please

Beratmert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunum yeni gelen yazılım güncellemeyle düzeldi telefondan çok memnunum hem şarj yönünden hem de işlemci yönünden tavsiye ederim

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Telefonu bugün MediaMrkt ve Sony mağazasında baya kurcaladım.

Telefon inanılmaz yavaş ve kasıyor. Şok oldum.

M4 Aqua'dan farkı yok cihazın.

Sony yüzünden yine dandik Samsung'a veya yetersiz servisi olan Huawei'ye kalacağız gibi.

Aşırı almak istiyordum ama çok soğudum bir an da telefondan.

Sony utanmadan hala 1850TL'ye satıyor, hepsiburada aynı garantili cihazı 1720TL'ye veriyor.

Ederi 1300TL

Satamaz Sony bu kafayla telefon fln.

XZ premium'da da aynısını yaptı. S8 bile 1000TL fiyat düşürdü XZ Premium 1 TL fiyat düşürmüyor hala.

Onu geçin normal XZ bile hala 2200TL gibi fahiş fiyata satılıyor.

Beratmert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu bugün MediaMrkt ve Sony mağazasında baya kurcaladım.

Telefon inanılmaz yavaş ve kasıyor. Şok oldum.

M4 Aqua'dan farkı yok cihazın.

Sony yüzünden yine dandik Samsung'a veya yetersiz servisi olan Huawei'ye kalacağız gibi.

Aşırı almak istiyordum ama çok soğudum bir an da telefondan.

Sony utanmadan hala 1850TL'ye satıyor, hepsiburada aynı garantili cihazı 1720TL'ye veriyor.

Ederi 1300TL

Satamaz Sony bu kafayla telefon fln.

XZ premium'da da aynısını yaptı. S8 bile 1000TL fiyat düşürdü XZ Premium 1 TL fiyat düşürmüyor hala.

Onu geçin normal XZ bile hala 2200TL gibi fahiş fiyata satılıyor.
Denedin telefonları bilemem ben 1900 e aldım çok ta memnunum hiç de kasma falan yok şarjım en az 1gün 7 saat dayandı şimdiye kadar

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Denedin telefonları bilemem ben 1900 e aldım çok ta memnunum hiç de kasma falan yok şarjım en az 1gün 7 saat dayandı şimdiye kadar

Bu forumda bu telefonu en çok savunan bendim, şarjı beni ilgilendirmiyor yorum yapmadım.

Ancak telefon benim şuan elimde ki M4 Aqua ile aynı performansta çalışıyor, yani yavaş ve kasıyor.

1900TL'ye satılan telefonlara göre çok yavaş bir cihaz.

O yüzden almaktan vazgeçtim.

ali gören

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben ilk çıktığı günden beri almayı düşnüüyorum, baya bi inceledim telefonu, teelfon alırken herkes kullanım alanına göre tercih yapmalı bence. ben şahsen eşimle çok fotograf çektirdiğim için sırf ön kamerası için alcam açık ve net en yii ön kameraya sahip,
bataryası düşük ama kullanımda sıkıntı yaratacagını düşünmüyorum, ekran büyük ben şahsen severim, ben ön kamerası olmasa açıkcası almam yani sizde benim gibi sırf flaşlı ön kamerası için alcaksanız ammenna ama yok düğer özellikler için lacaksanız bu fiyata daha güzel modelelr var. batarya, performans teelfonu değil sonuçta.

öözcan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öneri̇ri̇m.Kasilma yok(var di̇yen arkadaş stand telefonu kullanmiş?! Yani̇ kurcaladiğI telefon İle İlgi̇li̇ her türlü sorun olmuş olabi̇li̇r,kaldi ki̇ her gün bi̇nlerce ki̇şİni̇n eli̇nden geçİyor)şarji gayet İyi̇ g5,s6 edge,htc 10 vs o kadar telefon kullandim fakat bu ekran İle di̇ğer telefonlarla yaptiğim İşlemleri̇ bunda da yapmama rağmen oldukça memnun kaldim.1 gün İçİnde pi̇li̇ni̇z bi̇tecek di̇ye ekran aydinlatmasini %50 vs ci̇varina İndi̇rmeni̇ze gerek yok. C5 ultra,xa ultra da olduğu gi̇bi̇ ön kamerasinin daha İyi̇ olduğu İzleni̇mi̇ni̇ veri̇yor.Bunun yaninda arka kamera karanlik ortamlarda diş mekan fotoğraflarinda kötü performans sergi̇li̇yor(bu nedenle soğudum di̇yebi̇li̇ri̇m)fakat İç mekan fotoğraflarinda İyi̇ bi̇r performansi var.Kasanin alt ve üst tarafi plasti̇k olduğundan dolayi yere düşürmeni̇zi̇ önermem çünkü alacağI darbe telefonu bayağI deforme edi̇yor.Hoparlör sevi̇yesi̇ htc 10'dan daha İyi̇ fakat bi̇r lg g5 değİl....Arka kamera ois özelli̇kli̇ olmaliydi.Bütün bunlarin yaninda gerek ses gerek kamera İle xa1 ultra, htc 10 değİl!

Son düzenleyen moderatör:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
ÖNERİRİM.KASILMA YOK(VAR DİYEN ARKADAŞ STAND TELEFONU KULLANMIŞ?! YANİ KURCALADIĞI TELEFON İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORUN OLMUŞ OLABİLİR,KALDI Kİ HER GÜN BİNLERCE KİŞİNİN ELİNDEN GEÇİYOR)ŞARJI GAYET İYİ G5,S6 EDGE,HTC 10 VS O KADAR TELEFON KULLANDIM FAKAT BU EKRAN İLE DİĞER TELEFONLARLA YAPTIĞIM İŞLEMLERİ BUNDA DA YAPMAMA RAĞMEN OLDUKÇA MEMNUN KALDIM.1 GÜN İÇİNDE PİLİNİZ BİTECEK DİYE EKRAN AYDINLATMASINI %50 VS CİVARINA İNDİRMENİZE GEREK YOK. C5 ULTRA,XA ULTRA DA OLDUĞU GİBİ ÖN KAMERASININ DAHA İYİ OLDUĞU İZLENİMİNİ VERİYOR.BUNUN YANINDA ARKA KAMERA KARANLIK ORTAMLARDA DIŞ MEKAN FOTOĞRAFLARINDA KÖTÜ PERFORMANS SERGİLİYOR(BU NEDENLE SOĞUDUM DİYEBİLİRİM)FAKAT İÇ MEKAN FOTOĞRAFLARINDA İYİ BİR PERFORMANSI VAR.KASANIN ALT VE ÜST TARAFI PLASTİK OLDUĞUNDAN DOLAYI YERE DÜŞÜRMENİZİ ÖNERMEM ÇÜNKÜ ALACAĞI DARBE TELEFONU BAYAĞI DEFORME EDİYOR.HOPARLÖR SEVİYESİ HTC 10'DAN DAHA İYİ FAKAT BİR LG G5 DEĞİL....ARKA KAMERA OIS ÖZELLİKLİ OLMALIYDI.BÜTÜN BUNLARIN YANINDA GEREK SES GEREK KAMERA İLE XA1 ULTRA, HTC 10 DEĞİL!
Öncelikle bayramınız mübarek olsun.
Biliyorsunuz ki forumlarda tamamı büyük harf mesaj ve konular hoş karşılanmaz ve yasak olur.o yüzden mesajımı zi küçük harf ile tekrar duzenliyelim lutfen

öözcan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ediyor admin sizin ve tüm forum üyelirinin mübarek bayramını kutluyorum.büyük yazı kuralını bilmiyordum lakin düzeltmek istesem de sanırım 15 dk içinde düzeltme yapılabilir kuralı olduğundan dolayı düzeltme işlemini yetiştiremedim.bu kuralı ihlal ettiğim için kusura bakmayın.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
teşekkür ediyor admin sizin ve tüm forum üyelirinin mübarek bayramını kutluyorum.büyük yazı kuralını bilmiyordum lakin düzeltmek istesem de sanırım 15 dk içinde düzeltme yapılabilir kuralı olduğundan dolayı düzeltme işlemini yetiştiremedim.bu kuralı ihlal ettiğim için kusura bakmayın.
Sıkıntı yok hallederiz

ali gören

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sonunda aldım ve 2 haftadır kullanıyorum. öncelikle telefonu ben sırf ön kamerası için aldım eşimle fotoğraf çektirmeyi sevdiğimiz için flaşlı ve kaliteli fotograf çekebilriz diye aldımhani bu parya git fotoğraf makinası alsaydın diye düşünen olabilir ama benim zaten fotoğraf makinam var ama işte her saniye onu yanımızda taşıyamıyoruz her an fotograf çekip paylaşım yapamiyruz diye bunda karar kıldım. onun için bu telefonu alcaklar bence sırf bu yüzden almalı yoksa diğer özellikleri herhangi bir android telefonlardan farkı yok. telefon açıkcası biraz kaba tek eli geçtim iki elle bile bazen kulanmakta zorlanıyorsunuz hani elde cepte kaba durmuyor allah var ama kullanırken mesaj yazarken telefonun altı kısmını avuç içine aldığında eliniz üst kısma yetişmyior yani zor biraz kullanımı, şarj konusu gayet iyi yani ideal normal kullanımda çok rahat 1 günü çıkarıyor( ben 1 günde yaklaşık 2 saat face instagram twit filan geziniyorum) oyun olarark oynadığım bir oyun yok hani ufak tefek kart oyunları işte :D arka ve ön kamera gayet güzel, tuşu çift tıklama ile kapatıyorum ama aynı şekilde açamıyorum mecbur güç düğmesini kullanıyorum ve bu bana sanki pek uzun ömürlü olacak gibi gelmi
yor, şarj olma süresi yok hızlı şarj 15 dakika filan diyorlardı ama yalan sıradan telefonlardan hiç farkı yok en az 3 saatte fulleniyor, ha ayrıca bende şöyle bir sorujn var bilmiyorum herkstemi var bu sorun telefnu şarja taktığımda ekranı kapatmazsam ekran öyle kalıyor kendisi ışığı kapatmıyor nedense. sabaha kadar bıraksam kalır yani. ha bir sorunda bence internet bağlantısında var oda şu şekilde oluyor wifi açıkken ben uzun süre öyle kullanıyorum dışarıya cıktığımda wfi kapatıp şebeke internetini açtığımda o açılmıyor telefonu kapatıp açınca geliyor bu sadece bende mi acaba? onun haricinde kamerasını cıakrrsam açıkcası 1000 tl lik teelfonalrdan hiç farkı yok bence, eğer sizde benim gbii kamerası için almayacaksınız gidin 2 gb ram üstü her hangi bir telefon alın tavsiyemdir çünkü kullandığımız programlar oyunlar ortada yani face instag.twit tarzi bunuda bütün telefonalr rahatlıkla kullanıma sunuyor zaten...
--- Gönderi Güncellendi ---

baldanbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar .
whatsapp skayp vb internet üzerinden görüntülü konusmaların tamamında sesim karşıya gitmiyor.
4 kez kvk ya gönderdim saçma sapan bahanelerle geri gönderdiler. format attılar yazılım yüklediler denendi sorun yok dediler.
karşıya sesim çok kötü ve düşük sesle gidiyor. yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.
telefonu aldıktan 18 gün sonra gönderdim kvk ya.Media marktten alındı cihaz bu arada.

Furkanmelih1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonum 13 gunluk ve arka kapakta sislik meydana geldi cok ufak tam xperia yazisinin altinda batarya diye dusunuyorum bastirinca icine giriyor ama baya ufak 1mm falan birde sol ekranda cok ufak isik sizmasi var sizce ne yapmaliyim bu cihazi garantiye yollasam naparlar

baldanbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garantiye gönderdiğin zaman hicbirsey yapmıyorlar kardeşim 4defa gönderdim ilk işin tüketici haklarına gitmek olsun garantiye gönderme hiç

FreelancerCqlynn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadașlar merhaba
Telefonu alali 5 saat oldu iki olay var ekran kenarlarinda ışık sızıntısı var ve telefonun GSM göstergesi tek tıkla ıns cekmeme gıbı garip bi olay basıma gelmez aradım bırılerını kendımıde arattım sıkıntı yok gbı gayet hızlı takılma yok telefonu açtığımda sarjı %54 dű hayvan gibi yardırdım program yükledim oyun denedim kamera vs vs suan yüzde 10 kamera performansı bence orta sekment bir telefona göre Çok başarılı belirli zaman sonra tekrar yazarım ha bu arada media marketten aldım bir yıl kasko yaptılar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba, forumda beni ufaktan tanıyan varsa Türk Telekom'da çalışıyorum. İnanmazsınız ancak Sony bildiğiniz bu cihazı zorla sattırıyor. Günlük ortalama 3-5 cihaz garantiye alıyoruz müşteriden ve bunun 2 tanesi kesinlikle XA1 veya Ultra. Feedback'ler kesinlikle olumlu değil. Cihaza ilk olumlu bakış açısı ile yaklaşmıştım. Ancak bir süre kullanınca (1-2 ay) sorunlar patlak vermeye başladı. Çerçeve soyulmaları, telefonun kapanıp açılmamaları, Android durduruldu hatası vermesi. Ve belki sizinde haberiniz olmayan ekran sararması gibi kronik bir problemi vardı ilk seride sonradan düzeltildi. Fiyat performans ürünü olduğunu ve cihazın şık durduğunu kabul edebilirim. Ancak almadan son bir kez düşünmenizi tavsiye ederim.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Merhaba, forumda beni ufaktan tanıyan varsa Türk Telekom'da çalışıyorum. İnanmazsınız ancak Sony bildiğiniz bu cihazı zorla sattırıyor. Günlük ortalama 3-5 cihaz garantiye alıyoruz müşteriden ve bunun 2 tanesi kesinlikle XA1 veya Ultra. Feedback'ler kesinlikle olumlu değil. Cihaza ilk olumlu bakış açısı ile yaklaşmıştım. Ancak bir süre kullanınca (1-2 ay) sorunlar patlak vermeye başladı. Çerçeve soyulmaları, telefonun kapanıp açılmamaları, Android durduruldu hatası vermesi. Ve belki sizinde haberiniz olmayan ekran sararması gibi kronik bir problemi vardı ilk seride sonradan düzeltildi. Fiyat performans ürünü olduğunu ve cihazın şık durduğunu kabul edebilirim. Ancak almadan son bir kez düşünmenizi tavsiye ederim.
Bende XA1 almıştım Eylül ayında. XA1'lerin %60-70'inde yaşanan ekran dokunmatik hassasiyet zayıflığı problemi vardı aldığımda. Sol köşeden mesela bildirim ekranını indiremiyordum tepki vermiyordu. KVK'ya gönderdim değişim onaylanmış yeni cihaz gelecek bakalım inşallah onda da sorun çıkmaz. Daha önce Z3 Compact, Z3 ve XA Ultra kullandım onlarda bir sıkıntı yaşamamıştım. İlk kez telefon hayatımda servise işim düştü :) Bu dokunmatik problemi üretim hatasıymış araştırdım. Telefona reset attım güvenli modda açtım ekran koruyucuyu çıkarıp denedim düzelmedi.

porthialand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eylül sonunda aldım telefonumu. Bir hafta sonrasında Bluetooth'u açmaya kalktığımda "uygulama durduruldu" "uygulama sürekli olarak kapatılıyor" uyarısı veriyor ve bu uyarılar döngüye giriyordu. Fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmedi. Servise gitti, yazılım güncellemişler. Döndüğünde çalışıyordu, 5.günde yine aynı uyarıya başladı. İkinciye servise gitti, servis şimdi herhalde yeni telefon talep etmeyeyim diye kullanıcı hatası olduğunu, garanti kapsamında olmadığını bu yüzden 450 TL ödediğimiz takdirde soruna bakacaklarını söylüyor. Cihazın dışında bir ezilme var ancak bu sorun cihazı aldığımın ilk haftasında ortaya çıkmıştı. Bir öneriniz ya da bu tarz bir sorunla karşılaşanınız var mıdır?

Memin973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sist arayüz cevap vermiyor diye yazı çıkıyor. Donma ve kasma yapmaya başladı. Virüs temizleme programı yokmu bu telefonda.

muzaffercngz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
almak isteyen düşünmeden alın şarj sorunu kasma donma yanma ısınma asla yok herşeyi kaliteli 3 aydır herşeyi yükledim her oyunu aspalt ı osmanlı savaşlarını nfs sini fifasını ısınma diye bişey olmadı harika cihaz düşünmeyin bence sony başka bişey androidde bence

muzaffercngz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oreo gelecek hocam yakın zamanda sorun pek kalmaz onarım deneyin olmadı sıfırlayın düzelir

onyuurr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar kardeşlerim öncelikle şunu belirteyim kesinlikle bulaşmayın ben hayatımda hiçbir telefondan bu kadar çekmedim telefonu 2. kez tüketici haklarına yolladım. Telefonu ilk aldığım gün kamera hatası verdi sonrasında çoğu uygulamada durduruldu hatası almaya başladım dokunmatiği düzgün çalışmıyordu sist arayüz hatası veriyodu hoparlöründe sıkıntı vardı tuhaf sesler çıkarıyordu ve turkcell hatta sahip başka telefonun full çektiği yerde çekmiyordu bu sebeplerden daha 8 günlükken servise verdim sorun yok dediler yazılım atıp verdiler tüketici haklarına başvurdum onlarda aynısını dediler. Telefon tüketici haklarından geri geldi bir hafta içinde aynı hatalar yine başladı aynı hafta servise verdim ve değişim istediğimi bildirdim. Bu sefer mekanik aksamları değiştiler(hoparlörde sorun varmış) yine geri verdiler 3-4 gün içinde yine aynı hataları aldım ve servise verdim tekrar değişim talep ettim yine hoparlörü değişmişler servisten almadım tüketici haklarına gittim yine. ürünü servisten almam gerektiğini söylediler almak için gittim çizik var mı diye kontrol ediyim dedim nikelaj kaplama gibi duran kenarları hep parçalamışlar gördüğüm görüntü karşısında şok oldum daha 1 ay bile kullanamadım ama telefon 5 aylık oldu sinirlendim servisten çıkışını almadım ve tüketici haklarına başvurdum tekrardan hala bekliyorum oyalayıp duruyolar ürettikleri ürünün arkasında bile duramıyor sony. Ha bu arada 3-4 haftalık kullanımımdan tek memnun olduğum yönü şarjıydı 2 gün gidiyodu o da hiçbir şeyi adam akıllı çalıştıramadığından.