Sony Xperia X Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Xperia x i 7.0 a güncelleyenler,güncellemeden memnun musunuz şarji ve performansı nasil etkiledi ve xperia x i öneriyor musunuz kamerasi nasil ouun oynarken nasil performans oyun oynarken sarj nasil gidiyor

Arkadaşlar merhaba. Xperia X kamerada ısınma uyarısı vererek kamerayı belli süre devre dışı bırakıyor mu yoksa bu sorun hakkında herhangi bir güncelleme ile bu sorun giderildi mi ? Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

beyler bugün telefona 7.1.1 geldi fakat telefon açılıyor kasıyor donuyor sonra bootloop oluyor eğer açılsa bile sd karttaki uygulamaları görmüyor tekrar tekrar restart attım fakat düzelmedi hala sizde böyle bi sıkıntı var mı ?

merhaba arkadaşlar sony xperia x kullanıyorum video çekimi sırasında 1080p 30 fps ayarda kamera ısı hatası verdi sadece 5 dakika içerisinde bu hata olşuyor. Daha sonra hd 720p kalite ayarında 8 dk sonra aynı hatayı verdi.Bu gerçekten çok kötü bir durum. Arkadaşlarımın ve abimin telefonlarında denedim(z5-z5 premium-z3 compact) aynı hata mesajları ile karşılaştım Tanıtımlarında sürekli kamera kaliteli vurgusu yapılıyor ama bu işi becerememişler.
Hata mesajları ekliyorum

Ekli dosyalar

Ekli dosyayı görüntüle 7855

Xperia X Fiyatı

Xperia X fiyatı 2.399 TL olarak belirlendi. 15 Haziran'dan itibaren Xperia X Türkiye satışları başlayacak.

Sony Xperia X Teknik Özellikleri
Boyut: 142.7 x 69.4 x 7.9 mm 153 gram

Ekran: 5.0 inç (1920 x 1080)

İşletim Sistemi: Android 6.0 Marshmallow

İşlemci: 1.8 GHz hızında çalışan Snapdragon 650

Grafik birimi: Adreno 510

Ram: 3 GB

Kamera: 23 Megapiksel f/2.0 değerinde arka, 13 Megapiksel ön kamera

Batarya: 2.620 mAh

Depolama: 32 GB (microSD kart ile 200 GB’a kadar artırılabilir)

Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac

Sony Xperia X Özellikleri
Sony Xperia X Qualcomm'un altı çekirdekli Snapdragon 650 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci, orta segment için oldukça iyi bir seçim. Ayrıca cihazın home tuşuna entegre edilmiş parmak izi sensörü olduğunu da belirtelim.

Snapdragon 650'nin yanı sıra cihazda 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

5 inç ekranda Full HD çözünürlük sunan Xperia X'in ekranı Trılumınosteknolojisini kullanıyor.

Sony Xperia X serisi Predictive Hybrid Autofocus destekli 23 MP yeni nesilkamera kullanıyor. Bu teknoloji objenizi seçmenizi sağlıyor ve hareketi tahmin ederek bulanıklıktan arınmış fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

Lansmanda üzerinde durulan bir diğer konu ise pil ömrü idi. Cihazda yer alan 2.620 mAh batarya kapasitesi ile "2 güne varan" pil ömrü sunulacağı belirtildi. Ayrıca cihazın Android 6.0 Marshmallow ile birlikte geleceğini belirtelim.
20170701_191800.jpg
Bunun sebebi ne olabilir ?

Video çekerken kapanma sorunu var mı gerçekten? ne kadar saçma! Kullananlar memnun mu alınır mı ? belki güncelleme ile çözerler

Beyler benim Xperia x te telefon görüşmesi yaparken, sesi hoparlöre verince ses çok az çıkıyor. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum çünkü hoparlörde bir bozukluk olsaydı müzik çalarken de ses az gelirdi. Ama normalde hoparlörde bir sıkıntı yok. Benim gibi aynı sorunu yaşayan var mıdır?
Çözümünü bilen varsa yardım Please!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Beyler benim Xperia x te telefon görüşmesi yaparken, sesi hoparlöre verince ses çok az çıkıyor. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum çünkü hoparlörde bir bozukluk olsaydı müzik çalarken de ses az gelirdi. Ama normalde hoparlörde bir sıkıntı yok. Benim gibi aynı sorunu yaşayan var mıdır?
Çözümünü bilen varsa yardım Please!
Şimdi tekrar denedim, aslında alt hoparlör bozukmuş Müzikte stereo hoparlör olarak çaldığı için bozuk olduğu anlaşılmıyor ama görüşme yaparken sadece alt hoparlöre ses veriyor, O da bozuk olduğu için ses az geliyor. Sizce yazılımsal bir sorun mu hoparlörün değişmesi mi lazım.

Son düzenleme: