Sony Xperia X Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Uber

Profesör
xperia-x-fiyati-ozellikleri.jpg

Xperia X Fiyatı

Xperia X fiyatı 2.399 TL olarak belirlendi. 15 Haziran'dan itibaren Xperia X Türkiye satışları başlayacak.

Sony Xperia X Teknik Özellikleri
Boyut: 142.7 x 69.4 x 7.9 mm 153 gram

Ekran: 5.0 inç (1920 x 1080)

İşletim Sistemi: Android 6.0 Marshmallow

İşlemci: 1.8 GHz hızında çalışan Snapdragon 650

Grafik birimi: Adreno 510

Ram: 3 GB

Kamera: 23 Megapiksel f/2.0 değerinde arka, 13 Megapiksel ön kamera

Batarya: 2.620 mAh

Depolama: 32 GB (microSD kart ile 200 GB’a kadar artırılabilir)

Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac

Sony Xperia X Özellikleri
Sony Xperia X Qualcomm'un altı çekirdekli Snapdragon 650 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci, orta segment için oldukça iyi bir seçim. Ayrıca cihazın home tuşuna entegre edilmiş parmak izi sensörü olduğunu da belirtelim.

Snapdragon 650'nin yanı sıra cihazda 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

5 inç ekranda Full HD çözünürlük sunan Xperia X'in ekranı Trılumınosteknolojisini kullanıyor.

Sony Xperia X serisi Predictive Hybrid Autofocus destekli 23 MP yeni nesilkamera kullanıyor. Bu teknoloji objenizi seçmenizi sağlıyor ve hareketi tahmin ederek bulanıklıktan arınmış fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

Lansmanda üzerinde durulan bir diğer konu ise pil ömrü idi. Cihazda yer alan 2.620 mAh batarya kapasitesi ile "2 güne varan" pil ömrü sunulacağı belirtildi. Ayrıca cihazın Android 6.0 Marshmallow ile birlikte geleceğini belirtelim.

Arkadaşlar telefonda kamerayı açınca ısınıp kapanma sorunu var mı? XA modelinde varmış diye duydum.

Arkadaşlar Z5 ve G5 kullanıp X'e geçtim buyurun sorularınız varsa cevaplıyım.Kısaca söylemek gerekirse orta segmentten çok üst gibi reaksiyon veriyor telefon her şeyinde.

S.a arkadaşlar cuma günü aldığım xperia x telefonla ilgili izlenimlerimi paylaşıcam.öncelikle telefondaki tüm güncellemeleri yapmalısınız yoksa pil çabuk bitiyor. Ben aldığımda yaptım güncellemeleri nougat dan sonra 1 tane de iyileştirme güncellemesi gelmiş telefona. Kamera yönünden gerçekten çok muazzam çok beğendim. Parmak izi okuma gercekten çok hızlı algılıyor. Onun dışında 5 inçlik bir ekran, tek elle telefon kullanmak için gerçekten en ideal boyut. İlk defa sony kullandıgımıda ekliyorum. ve sonynin uygulamalarıda çok hoşuma gitti ekstradan haber uygulaması falan kullanmıyorum artık kendi uygulaması süper. Bunun dışında şarj günü normal olarak çıkarıyor. Eğer hic elinizden düşürmezseniz bi 7-8 saat aralıksız gidiyor şarjı (bu süre zarfında oyun da oynuyorum tabi) ve yaklaşık yarım saatte %60 doluyor bir buçuk saatte falan %100 oluyor. Dün gece saat 11 gibi wifi açık bi şekilde %91 de bıraktım telefonu. Sabah 9 da kalktığımda şarj %87 olmuştu ve ekranı açtığım an bildirimler yağmaya başladı. Yani telefonu kullanmadığınızda şarj gitmiyor aynı iphone gibi. Ve telefonu mediamarkt tan 1800 liraya aldım ve hediye olarak 1 yıllık kasko ve 5000 mah sony taşınabilir şarj aleti verdiler. Bunun dışında sormak istedikleriniz varsa yanıtlarım

S.a arkadaşlar cuma günü aldığım xperia x telefonla ilgili izlenimlerimi paylaşıcam.öncelikle telefondaki tüm güncellemeleri yapmalısınız yoksa pil çabuk bitiyor. Ben aldığımda yaptım güncellemeleri nougat dan sonra 1 tane de iyileştirme güncellemesi gelmiş telefona. Kamera yönünden gerçekten çok muazzam çok beğendim. Parmak izi okuma gercekten çok hızlı algılıyor. Onun dışında 5 inçlik bir ekran, tek elle telefon kullanmak için gerçekten en ideal boyut. İlk defa sony kullandıgımıda ekliyorum. ve sonynin uygulamalarıda çok hoşuma gitti ekstradan haber uygulaması falan kullanmıyorum artık kendi uygulaması süper. Bunun dışında şarj günü normal olarak çıkarıyor. Eğer hic elinizden düşürmezseniz bi 7-8 saat aralıksız gidiyor şarjı (bu süre zarfında oyun da oynuyorum tabi) ve yaklaşık yarım saatte %60 doluyor bir buçuk saatte falan %100 oluyor. Dün gece saat 11 gibi wifi açık bi şekilde %91 de bıraktım telefonu. Sabah 9 da kalktığımda şarj %87 olmuştu ve ekranı açtığım an bildirimler yağmaya başladı. Yani telefonu kullanmadığınızda şarj gitmiyor aynı iphone gibi. Ve telefonu mediamarkt tan 1800 liraya aldım ve hediye olarak 1 yıllık kasko ve 5000 mah sony taşınabilir şarj aleti verdiler. Bunun dışında sormak istedikleriniz varsa yanıtlarım
Hocam benim telefonun alt hoparlörden daha az ses geliyor gibi sende nasıl?

Arkadaşlar Z5 ve G5 kullanıp X'e geçtim buyurun sorularınız varsa cevaplıyım.Kısaca söylemek gerekirse orta segmentten çok üst gibi reaksiyon veriyor telefon her şeyinde.
Kullanan biri olarak Z5 mi X mi daha iyi cok kararsiz kaldim kalite ve estetik acisindan hangisi isinma kamera perf. Gibi konularda hangisi iyi babamda g5 var x in isinmasi ona gore degerlendirince nasil ama g5 almayacagim onun ne kadar seviyede osindigini bildigim icin bi sekil olussun diye sordum cevap icin tsk.

Kullanan biri olarak Z5 mi X mi daha iyi cok kararsiz kaldim kalite ve estetik acisindan hangisi isinma kamera perf. Gibi konularda hangisi iyi babamda g5 var x in isinmasi ona gore degerlendirince nasil ama g5 almayacagim onun ne kadar seviyede osindigini bildigim icin bi sekil olussun diye sordum cevap icin tsk.
G5'e göre X bariz daha az ısınıyor Z5 bariz daha fazla ısınıyor.Kalite olarak fark yok,Z5 biraz daha asil bi telefon X biraz daha genç telefonu gibi.Genel olarak X biraz daha hızlı ve akıcı çalışıyor.Kamera konusunda arka z5 den biraz daha iyi(birkaç yeni özellik var) ön kamera gömlek gömlek X'in daha iyi.Ekranın renkleri daha dolgun X'in.Hem fiyatı daha ucuz hem daha üstün.Suya dayanıklılığı yok ama buna dikkat et.

Arkadaşlar merhaba Xperia X siparişimin kutu açılımını az önce yaptım kafama takılan bi kaç soru var yardımcı olursanız sevirim ?
1. Bu ön kameranın yanındaki Nfc etiketi çıkıyormu ?
2.Parmak izi okuyucusu için illaki açma/kapama tuşana bastırmamızmı gerekiyor sadece temas edince açmıyormu ?

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Arkadaşlar merhaba Xperia X siparişimin kutu açılımını az önce yaptım kafama takılan bi kaç soru var yardımcı olursanız sevirim ?
1. Bu ön kameranın yanındaki Nfc etiketi çıkıyormu ?
2.Parmak izi okuyucusu için illaki açma/kapama tuşana bastırmamızmı gerekiyor sadece temas edince açmıyormu ?

bu videoya bakabilirsiniz.

n11 sitesinden 1435 tl ye sony xperia x aldım annem için. ancak annem daha sonra vazgeçti. şuan kargo ile telofon yolda. bugün gelecek. sizce telefonu geri iade mi edeyim, yoksa alıp kendim mi kullanayım. çok acil telefon ihtiyacım olmasada yeni bir telefon almayı istiyordum. pişman olurmuyum. yorumlarınız benim için çok önemli. herkese teşekkür ederim

n11 sitesinden 1435 tl ye sony xperia x aldım annem için. ancak annem daha sonra vazgeçti. şuan kargo ile telofon yolda. bugün gelecek. sizce telefonu geri iade mi edeyim, yoksa alıp kendim mi kullanayım. çok acil telefon ihtiyacım olmasada yeni bir telefon almayı istiyordum. pişman olurmuyum. yorumlarınız benim için çok önemli. herkese teşekkür ederim
Telefonun neydi hocam

arkadaşlar hepsiburadadan xperia x almayı düşünüyorum ancak samsung c7 ile arasında kaldım batarya suresi konusnda tereddütlerim var sizce hangisini almalımıyım öneriniz nedir ?

arkadaşlar hepsiburadadan xperia x almayı düşünüyorum ancak samsung c7 ile arasında kaldım batarya suresi konusnda tereddütlerim var sizce hangisini almalımıyım öneriniz nedir ?
Hiç bi sıkıntın olmasın batarya konusunda zayıflık değil tam tersi garip bi şekilde güçlü yanlarından bence.Gün içinde yoğun-orta kullanımda 14 saat gidiyor.Oyun oynarken tabii ki içiyor bataryayı biraz

Selamünaleyküm sorunlarım var yardım ederseniz sevinirim ilk olarak ön kamera ile fotoğraf video çekince ters kaydediyor sağı sol yapıyor nasıl düzelte biliyorum bide acaba kaç saatte %100 şarj oluyor teşekkürler