sony xperia m5 su geçirdi

Bu konuyu okuyanlar

enesungan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar alalı yakllaşık 10 ay oldu. kasada hiçbir açık yoktu. daha önce de havuza sokmuştum ve su altı çekimleri yapmıştım bu sefer de soktum ama su geçirdi. hemen pirince yatırdım. 24 saat sonra açıldı ama ekranın üst kısmı çalışmıyordu ve kameralar buğluydu.48 saat sonra kameradaki buğ gitti ama telefonun açılma ekranı (sony yazısı) gidip geliyor.teknğk servise vereceğim garantisi duruyor. sizce garanti kapsamına girer mi?

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Bence Girmez. Çünkü telefonunun özelliklerinden suya karşı dayanıklı olduğunu söylüyolar. Yani su geçirmez diye birşey demiyolar.

enesungan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ıp 61 ve 67 sertifikası var bu sertifikalarda 30 dk 1.5 mtreye kadar suya dayanıklı olduğu söyleniyor.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
''Suya dayanaklı'' geçirmez değil. Alınan sertifikalar saf suda geçerli. Havuz suyu ise klorak ve bir çok kimyasal madde içeriyor.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Sony bu suya dayanıklılık mevzusuyla ilgili açıklama yapmıştı vakti zamanında zaten. Her su geçirme garantiye girmez anlamında. Sonrada reklamlarını ona göre değiştirdi. Öyle havuzda video çeken reklamları falan kaldırdı.

enesungan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ben yine de şansımı deneyicem sağolun

enesungan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
beyler bu gün servise verdim basınç testi yapacaklarmış eğer su alırsa yenisini vereceklermiş

enesungan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar geri dönüş yapıldı 1 günde halletmişler sony den şaşmayın

enesungan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hayır ücretsiz tamir etti

ibocem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben geçen hafta sony z5 premium u gönderdim garantiye su almasından dolayı ret geldi nedeni ise kullanıma bağlı çizikler varmış bi yerde az bi darbe varmış ve garantiye artık kendileri bakmıyor teleservis veya kvkya gönderiyolar bir daha asla sony telefon almam alanada aldırmam

Hamza88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben geçen hafta sony z5 premium u gönderdim garantiye su almasından dolayı ret geldi nedeni ise kullanıma bağlı çizikler varmış bi yerde az bi darbe varmış ve garantiye artık kendileri bakmıyor teleservis veya kvkya gönderiyolar bir daha asla sony telefon almam alanada aldırmam

Çizikmiş darbeymiş bunlar bahane.. benim z5 dual sıfır gibiydi kılcal çizik dahi yoktu ama aynı şekilde kullanıcı hatası dedi adiler.
Aynen dediğin gibi bir daha sony almam da aldırmamda
Sony pişmanlıktır

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Sony zaten kamera ile su altı çekim yapmayın diyor. Yani burada suç tüketicinin. Tuzlu suya mı soktun yoksa tatlı suya mı?

Hamza88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayır musluğun altına 10 sn. kadar tuttum o kadar.
Ayrıca ürünü satın aldığım hepsiburada.com da hala 1.5 metre derinlikte 30 dakika suya dayanır yazıyor.
Sony daha önceden suyun altında video çekim yapan reklamları bile vardı ama baktı iddialarını tutturamıyor, cihazlar su alıyor yavaş yavaş kendi lehine düzeltmeler yaptı bu suya ve toza dayanıklılık iddialarında.