sony xperia m5 su geçirdi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

arkadaşlar alalı yakllaşık 10 ay oldu. kasada hiçbir açık yoktu. daha önce de havuza sokmuştum ve su altı çekimleri yapmıştım bu sefer de soktum ama su geçirdi. hemen pirince yatırdım. 24 saat sonra açıldı ama ekranın üst kısmı çalışmıyordu ve kameralar buğluydu.48 saat sonra kameradaki buğ gitti ama telefonun açılma ekranı (sony yazısı) gidip geliyor.teknğk servise vereceğim garantisi duruyor. sizce garanti kapsamına girer mi?

Simsizz1905

Yasaklı
Yasaklı
Bence Girmez. Çünkü telefonunun özelliklerinden suya karşı dayanıklı olduğunu söylüyolar. Yani su geçirmez diye birşey demiyolar.

ıp 61 ve 67 sertifikası var bu sertifikalarda 30 dk 1.5 mtreye kadar suya dayanıklı olduğu söyleniyor.

Kaya26

Profesör
''Suya dayanaklı'' geçirmez değil. Alınan sertifikalar saf suda geçerli. Havuz suyu ise klorak ve bir çok kimyasal madde içeriyor.

Bilgili99

Profesör
Sony bu suya dayanıklılık mevzusuyla ilgili açıklama yapmıştı vakti zamanında zaten. Her su geçirme garantiye girmez anlamında. Sonrada reklamlarını ona göre değiştirdi. Öyle havuzda video çeken reklamları falan kaldırdı.

Arkadaşlar geri dönüş yapıldı 1 günde halletmişler sony den şaşmayın

ben geçen hafta sony z5 premium u gönderdim garantiye su almasından dolayı ret geldi nedeni ise kullanıma bağlı çizikler varmış bi yerde az bi darbe varmış ve garantiye artık kendileri bakmıyor teleservis veya kvkya gönderiyolar bir daha asla sony telefon almam alanada aldırmam

ben geçen hafta sony z5 premium u gönderdim garantiye su almasından dolayı ret geldi nedeni ise kullanıma bağlı çizikler varmış bi yerde az bi darbe varmış ve garantiye artık kendileri bakmıyor teleservis veya kvkya gönderiyolar bir daha asla sony telefon almam alanada aldırmam
Çizikmiş darbeymiş bunlar bahane.. benim z5 dual sıfır gibiydi kılcal çizik dahi yoktu ama aynı şekilde kullanıcı hatası dedi adiler.
Aynen dediğin gibi bir daha sony almam da aldırmamda
Sony pişmanlıktır

Hayır musluğun altına 10 sn. kadar tuttum o kadar.
Ayrıca ürünü satın aldığım hepsiburada.com da hala 1.5 metre derinlikte 30 dakika suya dayanır yazıyor.
Sony daha önceden suyun altında video çekim yapan reklamları bile vardı ama baktı iddialarını tutturamıyor, cihazlar su alıyor yavaş yavaş kendi lehine düzeltmeler yaptı bu suya ve toza dayanıklılık iddialarında.

stat counter