Sony SLT-A57 aldım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

tuskilidi

Profesör
Aslında senin dediğin ayarlarda var önerilenler arasında. O nedenle birçok farklı ayarla çekim yaptım zaten. Her durumda her makine ve lense uyacak evrensel ayar diye bir şey yok zaten. Önerilen ayarları deneyip senin ekipmanına, çekim yaptıgin hava durumu ve çevresel koşullara en uygun ayarları bulacaksın.
evet haklısın her ayar her lense uymayabiliyor. bol bol deneme yapmak gerekiyor en ideal ayarı bulmak için. :)

tuskilidi

Profesör
yolumuz istanbul'a düşmüyor ki biz de çekelim böyle fotoğraflar. :)

tuskilidi

Profesör
çok güzel kareler @Technopat eline sağlık :)

aşağıdaki fotoğrafın beyaz dengesini elle ayarlayıp daha mavi tonlarda çekilmiş hali de çok güzel olurdu gibime geliyor.

Technopat

Üyecik
çok güzel kareler @Technopat eline sağlık :)

aşağıdaki fotoğrafın beyaz dengesini elle ayarlayıp daha mavi tonlarda çekilmiş hali de çok güzel olurdu gibime geliyor.

Tesekkurler beğenmene sevindim. Vakit buldukça resimlerde oynama da yapıyorum ama burada genellikle oynanmamis saf hallerini paylaşmayı tercih ediyorum. Vakit bulursam Modifiye edilmiş resimlerden de eklerim.

Technopat

Üyecik
Güzel kare. Fakat Bokeh sıkıntılı. Oda senden değil lensten kaynaklaniyor.

tuskilidi

Profesör
Güzel kare. Fakat Bokeh sıkıntılı. Oda senden değil lensten kaynaklaniyor.
55-200 ile çektim. bokeh konusunda tam olarak nasıl bir sıkıntı var hocam? arka plan tamamen kaybolmalı mıydı ya da başka bir şey mi olmalıydı? bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Technopat

Üyecik
55-200 ile çektim. bokeh konusunda tam olarak nasıl bir sıkıntı var hocam? arka plan tamamen kaybolmalı mıydı ya da başka bir şey mi olmalıydı? bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
Oncelikle 55-200 un hayirli olsun tuskilidi. Bokeh konusunda kesin bişey yoktur. Herkesin gözüne güzel gelen bokeh turu farklıdır. Benim nacizane fikrim Arkaplan yeterince flu olmadığı için göz Yoruyor ve dikkat odaklanmasi gereken yerden biraz kayiyor.ve bitki yeterince net degil sanki.

tuskilidi

Profesör
teşekkür ederim Technopat . alıcı gözüyle bakınca arka planın daha da ölmesi daha güzel olurdu aslında. :)

free_agent

Asistan
Bu konu hit oldu resmen.Konuyu açan arkadaş prof. fotoğrafçı oldu şimdi yenileri yetişiyor.Ne konuymuş yahu :D

tuskilidi

Profesör
Bu konu hit oldu resmen.Konuyu açan arkadaş prof. fotoğrafçı oldu şimdi yenileri yetişiyor.Ne konuymuş yahu :D
sağolsun arkadaşlar baya ilgi gösterdiler konuya. aslında bu kadarını beklemiyordum. prof konusuna gelirsek ilk güngü kadar acemi değilim ama prof oldum da denemez :)

stat counter