Sony SLT-A57 aldım

Bu konuyu okuyanlar

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Kurtalan Ekspres

kurtalanexpres.jpg

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
güneşin doğuşunu resmetmek için uyanık kaldım ama hava bulutlu olduğundan güneşin doğuşu gözükmedi malesef. :) teselli olarak bu görüntü çıktı ortaya.

dsc02920oh.jpg

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kurtalan Ekspreste çok iyi olmuş :)
Tebrikler güncelll :D

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
normalde çerçeve olayını pek sevmem ama oldu artık bir kere. :)
47729035995030335451452.jpg

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Daha cok resim bekliyoruz.Hic amator durmuyorsunuz :) Harika kareler var.

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Daha cok resim bekliyoruz.Hic amator durmuyorsunuz :) Harika kareler var.

bu makinayı almadan önce fotoğrafla tek alakası telefon kamerasından ibaret olan biriydim. :) kompakt makinem de olmadı hiç. anlayacağın ultra amatörüm fotoğrafçılıkta ama sen amatör olarak görmediğin için teşekkür ederim. :)

bende istiyoyumm bendeee :'( :D

inşallah en kısa zamanda sen de sahip olursun bir dslr makineye. :)

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bu makinayı almadan önce fotoğrafla tek alakası telefon kamerasından ibaret olan biriydim. :) kompakt makinem de olmadı hiç. anlayacağın ultra amatörüm fotoğrafçılıkta ama sen amatör olarak görmediğin için teşekkür ederim. :)

inşallah en kısa zamanda sen de sahip olursun bir dslr makineye. :)

inşallah :) bende 3 gün önce bir makine aldım hatta bir fotoğraf attım sdn'e amaaa kalite ile alakası yok :( daha çok ama çok amatörüm umarım bu yönde gelişme sağlarım

images

benim makine de bu işte :)

542451_361323240593742_100001482085050_973637_134032629_n.jpg

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=200254]SiaivuS[/MENTION] Çekim teknikleriyle ilgili videolar yazılar okudukça kendinizi geliştirirsiniz. Işığınız bol olsun :)

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
inşallah :) bende 3 gün önce bir makine aldım hatta bir fotoğraf attım sdn'e amaaa kalite ile alakası yok :( daha çok ama çok amatörüm umarım bu yönde gelişme sağlarım

nasıl ki elinde çekiç olan birisi için etrafındaki her şey çivi gibi gözüküyorsa aynı şey fotoğraf makinesini elimize ilk defa alırken yaşadığımız duygu için de geçerli ama iyi işler çıkarmak için anladığım kadarıyla baya bir emek ve zaman harcamak gerekiyor. güzel bir hobi ama vakti olana. ışığın bol olsun. (bu lafı da yeni öğrendim, fotoğrafçılar arasında baya popülermiş :) )

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
nasıl ki elinde çekiç olan birisi için etrafındaki her şey çivi gibi gözüküyorsa aynı şey fotoğraf makinesini elimize ilk defa alırken yaşadığımız duygu için de geçerli ama iyi işler çıkarmak için anladığım kadarıyla baya bir emek ve zaman harcamak gerekiyor. güzel bir hobi ama vakti olana. ışığın bol olsun. (bu lafı da yeni öğrendim, fotoğrafçılar arasında baya popülermiş :) )

abi ben diyorum bu site bana öğretmen gibi inanmıyorlar :D emeğinize, yüreğinize sağlık ışığımız bol gözümüz keskin pilimiz dolu olsun :D

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bende dslr bir makine dusundum yanliz biraz fiyatli geldi kalitelileri. Yari profesyonelde istemiyorum. Biraz bekleyecegim bu ay sonunda telefon ile pc toplamayi dusunuyorum. Bu nedenden bekletecegim sanirim bu istegimi :)

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende dslr bir makine dusundum yanliz biraz fiyatli geldi kalitelileri. Yari profesyonelde istemiyorum. Biraz bekleyecegim bu ay sonunda telefon ile pc toplamayi dusunuyorum. Bu nedenden bekletecegim sanirim bu istegimi :)

Ne düşünüyorsunuz makine olarak ?

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17

hayırlısı olsun. :)

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=264936]Webkurum[/MENTION] D5100 alın pişman olmayın derim :)(d90'da pişman etmez orası ayrı)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Gönül 60d veya d7000 al diyor ama para lazım :)

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
d90 da tam efsane. windows xp'ye benzetiyorum. ölmüyor bir türlü. :)

--- Mesaj Güncellendi ---

elektrikler gidince.

dsc03290fo.jpg

paffendorf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

dslr alacaksan, giriş seviyesi 550D tavsiye ederim, ikinci el temiz daha mantıklı olur, hatta video ile işin yoksa çok para bağlamadan ikinci el 400D 450D tavsiye ederim, 18-55 kit lens ile iyicene öğren hatta kursa yazıl ki fotoğrafçılıkta hangi tür çekimlere yöneleceğine karar verirsin, ondan sonrada ona göre lens alır gövdeyi yükseltirsin falan filan. canon tavsiye etmemin sebebi lens ve ekipmanlarının çok kolay bulunuyor olmasından, nikonda olabilir. ancak birisinde karar kılacaksın sonra marka ekipman değişimi oldukça masraftır. pentax gibi çok kaliteli markalarda var fakat lens ve ekipmanlarını canon ve nikon kadar kolay bulamazsın, hakeza sony, olympus gibi markalarda öyledir. bu işe gönül vereceksen bunları göze al. yok ben bu teferruatlara giremem masrafta yapamam diyorsan dslr like alacan fuji s200exr hatta temizini bulursan s6500fd, sony r1 yada çok daha yeni modellerden panasonic fz150.

dertqe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tuşkilid bana acil cvp verirsen sevinirim yoksa kafayı yicem :D
fotoğraf makinası almak için bi araştırmaya daldımj ki sorma
hdr, af motoru , uzun pozlama 24 fps , felan filan derken daha sayamadığım çoğu özelliği (slow motion dışında :( gerçi oda twixtor benzeri programlarla abartı yavaş hale geliyormuş ) bünyesinde barındıran sony slt a65 e gözüm ilişti , sonra sony slt a57 yi gördüm ve senin yazını okudum sırf bunu yazmak için buraya üye oldum:D
bu araştırmaların hepsini daha yeni yaptım snapsort diye bi site buldum süper karşılaştırma yapıyor bide görsel olarak türk icadı bi karşılaştırma sitesi daha var
kıyasla da http://kiyas.la/fotograf-makinesi/karsilastir/Sony-SLT-A57-vs-Sony-SLT-A65
snapsort da http://snapsort.com/compare/Sony-A65-vs-Sony-SLT-A57
hangisine inanıcam kıyasla da hdr felan yok diyor
snapsort da gps yok diyor a57 de , sadece gps için a65 almak istemiyorum gps o kadar önemli değil benim için
şimdi sen tam olarak bütün özelliklerini yazabilirmisin önce bi karşılaştırmalara bakıp
bu arada nikon 5100 de özellik olarak güzel di sırf af motoru olmadığı için eledim
a57 ile a65 de beni bi tek üzen dijital vizör olması , ,üzülmemin sebebide sadece internette yazan fark , yani normal pentamirror falan vizörler daha iyiymiş bide dijital vizör çok pil tüketiyormuş , görüntü açısındanda biraz kötüymüş

dijital vizör nasıl bişey ? 24fps film modunu denedin mi af olayı falan bi Allahın kuluda 3d foto özellik olmasına rağmen foto koymamış :D eklermisin, panaromik filan herşeyi anlat işte bi tane hdr foto yükle
hepsini istiyorum en çok bana anlatcaksınız en çok bana :D kafayı yicem yoksa nolur :(
sadece gps olayı eksikse a65 yerine a57 alıcam daha ucuzmuş. son cümleye kalmasın aklında yazının bütününe odaklan ona göre bi cvp yaz lütfen , saygılar teşekkürler . tdk ' ya özürlerimi iletiyorum