Sony KD-84X9005 Ultra HD TV

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Sony'den 84" 4K Ultra HD TV: KD-84X9005

311942.jpeg

Sony, yapmış yine yapacağını muhteşem bir televizyon üretmiş.

311890.jpeg

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere, televizyon ayakları kısaltıp uzatılabilir.

311916.jpeg

Sağ ve sol hoparlörler 10˚ açıyla eğilebiliyor.

Özellikler
Gerçekçi ve ayrıntılı çözünürlük - 214 cm / 84 inç 4K çözünürlüklü LCD ekran 8 milyondan fazla piksel görüntüleyerek (3840 x 2160), Full HD'den dört kat ayrıntılı görüntülü sunar
İzlediğiniz her şeyde gerçekçi görüntü kalitesi - Görüntü Desen Analizi ve Gerçeklik Oluşturma özellikli X-Reality PRO işleme motoru, içerikleri 4K çözünürlük için akıllı bir şekilde optimize eder
Yoğun 3D deneyimiyle eğlence hayat buluyor - Süper boyutlu, sinema kalitesindeki 3D ekran ve daha geniş 3D izleme noktası sayesinde daha fazla insan 3D'nin tadını çıkarabilir
Sizi aksiyonun içine çeken gerçekçi ayrıntılar - 4K çözünürlüklü ekrandan sadece 1,5 metre uzağa oturun ve panoramik 60° izleme açısıyla sinematik görüntülerin tadını çıkarın
Sizi saran büyük, sinematik ses - 10 dahili hoparlör ve subwoofer ile S-Force Front Surround 3D teknolojisi, 50 W gücünde sanal 5.1 surround ses oluşturur
Ses size odaklanıyor - Ekranın ucundaki sol ve sağ hoparlör kabinleri 10˚ açıyla eğilerek doğrudan hassas ses verir
Parazitsiz, saf, canlı ses duyun - Sert alüminyum hoparlör muhafazaları rezonansı keserek yumuşak, titreşimsiz ses verir
Bölünmüş ekran moduyla iki kişilik oyunları oynayın - İki ayrı görüntüyü aynı anda görüntüleyen SimulView™ ile her bir oyuncu kendi oyununu özel gözlüklerle aynı TV'de oynayabilir
Daha uzun süre, daha rahat izleyin - Özel tasarımlı, hafif 3D gözlükleri daha uzun süre kullanabilirsiniz, üstelik pil gerektirmezler

Fiyatını internette 25.000 pound olarak gördüm. yani bugünkü Merkez Bankası kuru ile 71.870 TL :)
milli piyango almam şart oldu :)

Teknik Özellikler (Kaynak)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Tv olayı çıgrıgından çıktı iyi güzel hoşta 40000 tl için Lg 84" tviye pahalı diyorduk Sony ikiye katladı olayı [MENTION=158637]angel75[/MENTION] üşenmeden merkez bankası kuruna bile bakmışsın :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]; evet baktım :)
Sony her zaman ki gibi bildiğimiz Sony.. Hem muhteşem hem pahalı..
ne olursa olsun bu televizyonu biran önce görmek istiyorum :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
topalsolucan çarpılırsın dikkat et :) şaka bir yana, 84" bir televizyonun kasası başka türlü olmazdı bence...
ayrıca yakından görmek lazım diye düşünüyorum...

kenarlarındaki çıtaları çivileseymişler iyiymiş. düşer onlar :D

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
tvnin çözünürlüğünde 2 sinema filmi çekiliyormuş o filmleri çok merak ediyorum nasıl bir görüntüsü olacak

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
tvnin çözünürlüğünde 2 sinema filmi çekiliyormuş o filmleri çok merak ediyorum nasıl bir görüntüsü olacak

bunu bilmiyordum.. süper.. bende merak ediyorum artık..
desene artık bu televizyonu almamız için sebebimiz olacak :)

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg çıkardı tüm firmalar çıkarmaya başladı. Sanırım fiyatı 40.000 tl civarı. piyasa'da ürünler çoğaldıkça düşecektir fiyatı. Alınacaksa Lg'nin ürünü alınır bence :D