Sony Ericsson XPERIA X10 vs Nokia N8

Bu konuyu okuyanlar

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar öncelikle merhaba. uzun süredir forumu takip etmekteyim ve son aşamaya geldim ve bu konuda sizlerden yardım rica ediyorum.
xperia 1100 tl ve n8 1000 tl olmakla beraber 2 telefon arasında kaldım lütfen nedenleriyle birlikte hangisini secmem gerektiğini söyler misiniz?

Not: telefonu 2 sene kullanmayı planlıyorum o sebeple benim için gerçekten önemli.
TEŞEKKÜRLER

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
ne amaç ile kullanacağınıda ekle bence.bu arada kendim alacak olsam n8 alırdım.

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
haklısın hemen acıklayayım tam olarak :
kendim öğrenciyim telefonu mail kontrolü gibi işler dışında özellikle öss hazırlıgından dolayı ömrüm yollarda geçiyo interneti,eglenceli uygulamaları,kolay mesajlasma özelliği,internetten takılmadan video izleme vs gibi özelliklerden dolayı istiyorum suan aklıma gelenler bunlar yanlıs ifade etmiş olabilirim k.bakmayın anlaşılmıştır umarım :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ben 2 Si Arasında Kalsam X10 Alırdım ! Nokia Telefonları Oldum Olası Sevmem Zaten !

Haliyle 2 Si Arasında da Kalmazdım

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yorumların için teşekkür ederim ama benim için en önemlisi biraz önce bahsettigim özelliklerin hangisinde daha iyi oldugu :S kaç gündür shiftdelete de takip ediyorum herkes fikir ayrılıgına düşmüş nokia'yı sevip sevmemekten öte sizce hangisi daha ideal ?

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
android froyo 2.2 yüklü bi aletle internette dolaşmak büyük bir zevk.n8 flash yoğun olan sitelerde arada ıkınabiliyor ama firefox kullanıcısıysan alışkınsındır sorun yaratmayacaktır :D:D
kamera ve video bakımından n8in eline su dökemez nokia Carl Zeiss Tessar 2.8/28 ile canon nikon gibi dslrlara kafa tutuyor. bascek.com dan bakabilirsin
x10 da touch focus var n8 de var mı bilmiyorm açıkçası.fotoğraf çekerken zevkli oluyor (bizzat denedim)
işletim sistemine gelirsek android forever. symbianın suyu kaynıyor son çırpınışları.
dersen sen hangisini tercih edersin kamerası xenon flası usb takılabilme özelliği (tıp öğrencisiyim bilgisayarsız flashdan slayt almak inanılmaz cazip geliyor bana) yüzünden n8.zaten oyunlarla pek aram yok n8 ;)

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Android için bile alınır. Kesinlikle Xperia X10. Samsung Nexus S bulma şansın varsa ondan al diyecem ama türkiyeye gelmez heralde

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ben Yorum Yazarsam Taraflı Olur . !

Sen Fikir İstedin Benimkide Fikir işte Caglar

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
teşekkürler değerli dostum eline sağlık ve diğer arkadaşlarada çok teşekkür ederim hepsini dikkate alıcam cünkü benim için önemli.
başka bir konu 1000 tl ile başka ne telefon tavsiye edersiniz,al dersiniz ?

şimdiden elinize sağlık,teşekkür ederim

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bence nokia n8 al.bozuk çıksa bile ertesi gün güncellemeyle düzeltiyolar.özellik bakımından nokia n8 daha iyi kamera aynı.hd video kaydı var o bile yeter bence.olmadı nokia c7 ye bak.yani en çok tercih edilen hangisiyse onu kullan satmak istersen hemen satarsın xperia 10 kolay kolay satılmaz ömürlük almış gibi olursun.yinede sen bilirsin.

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
teşekkürler malatya yorumlar için

cio_cio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
X10 Android tabanlı bir telefon 1 Ghz lik işlemciye sahip her halükarda N8 den iyi

Şimdi kamerası vs diyeceksiniz.. Amoled ekran diyeceksiniz Hdmi çıkış diyeceksiniz.. Ama emin olun X10 Oldukça kalitelidir. Kullandım.

Örnek işlemcisi daha iyi Örnek room gücü iyi
Sistem Andorid zaten iş burda biter

Ama en baştaki mesajınız üzre sürekli yollardayım sıkılıyorum müzikti video du sms di X10 bataryası size dayanmaz. 1 Ghz lik yüksek işlemci gücü sizin sürekli telefonla haşır neşir olmanızdan dolayı bitecektir 1 gün içersinde.

Belki gelecek 2,2 yada 2,3 ile batarya perfonmansı biraz daha iyileştirebilir..

Şunu da söyleyeyim..

Android bir telefonla herşeyi yapabilirsiniz.

Onu aynı windows 7 gibi düşünün.

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yorumların beni üzdü :) neden dersen telefonu almış bulunmaktayım gözden geçirmeme neden oldu :) teşekkür ederim tekrardan :)

host

Asistan
Reaksiyon puanı
0
x10 varken kesinlikle n8 almazdım
androidli hızlı bir cihazdı x10 n8 hantal symbian işletim sistemiyle kesinlikle rakibi olamaz x10 un

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
1000 tl vericeksen neden samsung galaxy s i9000 almıyorsun ? hem android hem uygulamalrı var hemde gayet güzel.

Ekrem Çukurca

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ANdroid önemli bir etken ancak X10 LCD ekran ve henüz çoklu dokunmatik desteklemiyor. N8 AMOLED kapasitif ekran ve oldukça hassas. X10 üvey evlat gibi kaldı. Android 2.2 güncellemesi alamayacak. Yani pek çok Flash videosunu oynatamayacak. X10 yerine Galaxy S olabilir. N8 amiral gemisi olarak çıktı ve hala öyle. Güncelleme desteği de çok sağlam. Ek olarak Android'de henüz Sİlverlight olmadığı için LigTV izlenemiyor ama N8 de bu imkan var. Bu benim için ek puan. Ama tabiki Android'den de vazgeçemem.

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ANdroid önemli bir etken ancak X10 LCD ekran ve henüz çoklu dokunmatik desteklemiyor. N8 AMOLED kapasitif ekran ve oldukça hassas. X10 üvey evlat gibi kaldı. Android 2.2 güncellemesi alamayacak. Yani pek çok Flash videosunu oynatamayacak. X10 yerine Galaxy S olabilir. N8 amiral gemisi olarak çıktı ve hala öyle. Güncelleme desteği de çok sağlam. Ek olarak Android'de henüz Sİlverlight olmadığı için LigTV izlenemiyor ama N8 de bu imkan var. Bu benim için ek puan. Ama tabiki Android'den de vazgeçemem.

son güncellemeyle x10 multitouch destekliyor. bende gayet düzgün çalışıyor. android 2.2 yayınlanmayacak ama 2.3 yayınlanacak.