Sony Ericsson İntihar mı Ediyor?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bir söylentiye göre Sony Ericsson, yeni telefonlarında Windows Mobile işletim sistemini tercih edecek. Bu şartlar altında, ne kadar doğru bir seçim?

Yazının başında söyleyeyim; birkaç kez işletim sisteminin kilitlenmesinden dolayı 4-5 sayfalık makalelerimi yitirmiş olsam da Microsoft'a ne bir düşmanlığım ne de kinim var. Firmanın, cep telefonları için çıkardığı işletim sisteminin, diğer firmaların cep telefonu işletim sistemleri ile karşılaştırdığınızda durum gerçekten de vahim. Cep telefonlarına göre çok daha fazla performans isteyen donanım ihtiyacı, geç açılıp kapanması, pil canavarı olması, lisans ücretinin pahalı olması ve bu yüzden de telefonun da fiyatını yükseltmesi gibi birçok neden, Windows Mobile işletim sisteminden uzak durmaya çalışmanız için yeterli olabilir.

İşletim Sisteminin Kralı, Her Yerde Microsoft mu?

Sony Ericsson, bu yılın sonunda çıkaracağı X1 modelinde, Microsoft'un Windows Mobile işletim sistemini kullanacağını duyurmuş. Nokia'nın Symbian'ı veya iPhone'daki modifiye edilmiş Mac OS X, ve Google'ın desteklediği Android platformu ile ortaya çıkacak açık kaynak kodlu yeni işletim sistemleri, Windows Mobile işletim sistemini epey terletecek gibi görünüyor.

Sony Ericsson ise bu anlaşmayı biraz erken yapmış diyebiliriz. Çıkarmayı planladığı telefonun, dokunmatik ekranı, kayar kapağı ve multimedya özellikleri ile ilgi çekeceği kesin.

:: Windows Mobile işletim sistemini nasıl bilirdiniz? Bu başlıkta paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Windows Mobile işletim sistemi 65K renkten yukarısını desteklemiyormuş diye duydum. Eğer böyleyse ekranı baya cansız duracak.

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İşletim sistemi iyide, fotoğraf biraz ağır olmuş ürkütücü :R