Sony BDV-N990W Ev Sineması Sistemi

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Sony BDV-N990W Ev Sinema Sistemi ile kendinizi filmlerin içinde hissetmeye ne dersiniz?

176318.jpeg

Dünyada ilk olan dört uzun Magnetic Fluid hoparlörümüzle odanızı DVD'ye göre 10 kat daha iyi olan zengin ve net sesle doldurun. Mükemmel bir görünüşe sahip olan kablosuz arka hoparlörleri kolayca yerleştirin. Full HD 3D görüntü kalitesiyle sihirli bir izleme deneyimine hazır olun.

1237484999551.jpg

İnternet videolarında bile gelişmiş görüntü kalitesi

Sizi aksiyonun kalbine taşıyan bir görüntü için 2D ve 3D Blu-ray Disc™ ve DVD'leri Full HD kalitesinde, orijinal renklerle ve keskin ayrıntılarla izleyin. Çevrimiçi video izlemeyi sevenler için görüntü teknolojilerimiz web videolarını geliştirerek görüntüleri büyüleyici akıcılıkta yeniden üretir, renk geçişleri zarifleşir ve her piksel keskinleşir.

1237483720810.jpg

Olağanüstü tasarım ve yerleşim esnekliği

Odanızı kalabalıklaştırmayın, tarzını geliştirin. Sony'nin Ev Sineması sistemleri çarpıcı, modern bir tasarıma sahiptir. 2 yönlü kurulum ise sisteminizi dikey veya yatay konumlandırarak konuma uydurmanızı sağlar.

1237483720901.jpg

Kablo kullanmadan bağlanın, paylaşın ve eğlenin

Sistemlerimiz hayatın iyi yönlerini paylaşabilmeniz için Kablosuz LAN'a hazırdır. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kolayca kablosuz bağlayabilir ve rahatlamak, parti yapmak ve eğlenmek için müziklerinizi, videolarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

1237483720939.jpg

Kendinizi sesin dünyasına bırakın

Görsel olduğu kadar işitsel açıdan da keyif veren bir ev sineması deneyimi yarattık. Saf, hassas ses sinyali veren ve dünyada ilk olan Magnetic Fluid teknolojimize sahip 3D Surround Ses ve sesi odanızın akustiğine uyduran akıllı sensörlerle sesin büyülü dünyasına girin.

Genel Özellikler

Güç Çıkışı:
1000W
Biçim Faktörü:
5,1
iPod/iPhone Yuvası (Müzik, Video, Fotoğraf):
VAR
BRAVIA Sync:
VAR
Otomatik Hoparlör Kalibrasyonu:
YOK
Ses Dönüş Kanalı:
VAR
Kolay Menü Sistemi (Xross Media Bar):
VAR
S-Master Dijital Amplifikatör:
24bit
Kablosuz Arka Hoparlörler:
VAR
Magnet Fluid Hoparlörler:
VAR

Detaylı bilgi için kaynak

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
ya şöyle sağlam bi ses sistemi ile oyun oynamak çook güzel olurdu bence :D

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
asgari ücretin kaç katı oluyor :)

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte benim sistem. Aslında 7.1 çıkışlı ama hanım dövdüğü için 5.1 sistem olarak kullanıyorum:)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
red kıt serisini görünce ilkokuldayken okuldan eve zor yetişirdim izlemek için :(

Burock98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar para verilir mi bilemem ama performansın çok yüksek olduğuna eminim :) Red Kit ler nostalji oldu bu arada 6-7 yaşımı hatırladım

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=290496]Mr_YAMYAM[/MENTION] Hocam evinizdeki koltuk dizaynı çok güzel olmuş. Uzanması çok keyiflidir :) Ve ayriyeten film arşivinizin dizilimi çok hoşuma gitti.

Güle güle kullanın :)

Bende ev sinema sistemi arıyorum. Biraz daha ucuz fiyatlarda var mıdır acaba kullanan birisi?

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Konuyu incelemiştim fakat fiyatına hiç bakmamışım :)

Teşekkürler yardımın için. Fiyatı uygunmuş. Karaoke bizim evde pek yapılmaz fakat sistem tam yeterli olabilir. Peki Bass ve Tiz oranları nasıldır?

Yani demek istediğim sesi açtığımızda ki o kadar açması zor, seste titreme oluyor mu?

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orijinal seri filmlerim ve blu-ray filmlerim çekmecelerde dururlar. Yoksa hanımın gazabına uğruyolar.
Şu aralar B/R filmlerde ucuzlama görülüyor. Yavaş yavaş B/R arşivine başladım:)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Konuyu incelemiştim fakat fiyatına hiç bakmamışım :)

Teşekkürler yardımın için. Fiyatı uygunmuş. Karaoke bizim evde pek yapılmaz fakat sistem tam yeterli olabilir. Peki Bass ve Tiz oranları nasıldır?

Yani demek istediğim sesi açtığımızda ki o kadar açması zor, seste titreme oluyor mu?

hayır titreme falan olmuyor.. ses mükemmel...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=290496]Mr_YAMYAM[/MENTION] ahşap görüntü falan kasfetli gibi yeni ürünler daha bir zarif oluyor :)

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Mr_YAMYAM ahşap görüntü falan kasfetli gibi yeni ürünler daha bir zarif oluyor :)
Görüntü estetiği mi yoksa ses kalitesi mi derseniz, ben öncelikle kaliteye ehemmiyet veririm. Burada gördüğünüz tüm hoparlörler (7 adet kule tipi) özel yapım olup tüm rezonans hesabı yapılmıştır. Kullanılan her bir hoparlör 10cm olup full range, oldukça kaliteli hoprlördür. Günümüz çoğu ses sistemlerinde kullanılan sobwooferlarda bile 12-16cm hoparlör kullanılmaktadır. Bu da toplam ses düzeyi ve responsunda piyasadaki subwooferlardan kat kat üstün bass sesinin bile sadece benim sistemin uydu hoparlörlerinden alındığının göstergesidir. Ayrıca benim sistemdeki subwoofer da çok özel tasarımla yapılmış olup 30Hz rezonans frekansına sahiptir.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Ses yada ürünün kalitesine bir şey dememiştim sadece ahşap görüntü bana kasvetli gibi geliyor.Tabi o da tercih zevk meselesi :)

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses sistemlerinde ahşap en önemli malzemedir. En iyi netice MERMER'den alınır. (İç yalıtımının iyi olması halinde) Kule şeklinde yapılmasının sebebi ise hoparlörler için harici ayak bulunması sorununu ortadan kaldırmak ve iç hacmin artırılarak rezonans frekansını aşağılara çekebilmek amacıyla dır. Sormak istediğiniz mobilyanın boyama şekli ve rengi ise, eski mobilyalarıma uygunluk açısından tercih edilmiştir. Mobilyalar yenilenince biraz renk uyumu ortadan kalkmıştır.

eypiyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ev sinema sistemini manuelin yönergelerine uygun şekilde kurdum ve çalıştırdım. Kalibrasyonu önce otomatik yaptım. Sorunsuz çalışıyor. Farklı ortamlarda yürüttüm ancak şöyle bir sorunla karşılaştım. Sistem dinleme ve tv izleme bölgesinde yüksek frekanslı tiz bir ses çıkartıyor yerimi değiştirdiğimde (baya değiştiğimde tv önüne geldiğimde ya da sistemin içinden dışarı çıktığımda) cızırtı gidiyor. Akustik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Speakerların açılarını ve konumlarını değiştirdim. Speaker ayarlarını manuel en uç noktalara kadar değiştirdim sonra hassas bir şekilde ayarlamaya çalıştım... Ancak işe yaramadı cızırtı hiç bir şekilde şiddetini ve varlığını kaybetmedi. Öyle ki tv sesi tamamen kapadığımda uydu alıcısının sesini tamamen kapadığımda hatta ses sistemini mute yaptığımda dahi cızırtı gitmiyor. Aynı zamanda sesi düşük bir şekilde (orta ses) film izleyip müzik dinlediğimde de kaybolmuyor sadece yüksek seslerde ses cızırtıyı bastırdığından duymuyorum.. Bu konuda bir çözüm önerisi olan var mıdır acaba.. Oldukça can sıkıcı moral bozucu bir durum..