SmartTVden önce son düzlük!

Bu konuyu okuyanlar

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Araştırma yapıp sonra seçeneklerimi ikiye indirdim. Evlilik arefesinde olduğum için fiyat olarak çok yüksek tutmuyorum televizyon bütçemi. Bunun ışında Samsung ES6140 uygulamaları ve 3D özellikleri ile bir adım öne çıkıyor. Bunun dışında da diğer seçeneğim Philips’in Smart TV’si. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Araştırma yapıp sonra seçeneklerimi ikiye indirdim. Evlilik arefesinde olduğum için fiyat olarak çok yüksek tutmuyorum televizyon bütçemi. Bunun ışında Samsung ES6140 uygulamaları ve 3D özellikleri ile bir adım öne çıkıyor. Bunun dışında da diğer seçeneğim Philips’in Smart TV’si. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

philips'in hangi model smart televizyonu? belirtirseniz daha iyi olur..

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3D gözlükler hakkında neler söyleyebilirsiniz arkadaşlar?

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3D gözlükler hakkında neler söyleyebilirsiniz arkadaşlar?

Samsungun 3d gözlüklerinin aktif olduğunu ve bu özellikleriyle çok rahat izleme olanağı sağladıklarını biliyorum kullanan bir arkadaşımın anlattığı kadarıyla. Deneme imkanım olmadı ama arkadaşıma güveniyorum :)))

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Aktif gözlükler hem ağır ve kaba hemde pil sıkıntısı ayar eder adamı aktif gözlükleri pek önermiyorlar

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bende smart Tv alırken çok kararsız kaldım fakat pasif gözlükten dolayı LG'yi tercih ettim. Gayet memnunum eğer tercihiniz LG olursa LM660S ve daha üstü modelleri tavsiye ederim.Tek sıkıntı dlna bağlantısı ile büyü dosyalı filmleri izlerken arada takılıyor fakat bu sorun tüm smart tvlerde var anladığım kadarıyla. fakat resim,mp3. 3-4gb arası video izlemede sorun yok. Sırf akıllı kumandası için bile LG alınır diye düşünüyorum. Komşumuz da samsung aldı oda memnun Samsung da gayet güzel TV eğer gözlük sıkıntı olmaz diyorsanız.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bütçe olarak ne kadarlık bişey arıyorsunuz?
İstediğiniz olmazsa olmaz özellikler nelerdir varsa muadilleri önerelim yoksa Samsung'u al gitsin derim. :)

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçe olarak ne kadarlık bişey arıyorsunuz?
İstediğiniz olmazsa olmaz özellikler nelerdir varsa muadilleri önerelim yoksa Samsung'u al gitsin derim. :)

Valla bütçe olarak çok fazla yukarılara çıkacak durumda değilim. Maksimum 1750-2000 arası ama 2000e çıkamam maksimum 1750 tl bütçem var. 3D ve uygulama özellikleri bakımından ben samsungun daha önde olduğunu okudum. siz ne diyorsunuz bu konuda? Bütçe olarakda bu fiyat aralığında araştırmalarım sonucunda samsung s6140 en iyisi gibi geldi.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
İndirime denk gelir çok ucuza deli tvler alabilirsin. Sabredip internetten sürekli bak kampanyalara. Sony sahibi olarak şiddetle samsung öneriyorum! Samsung gerçekten de hiç sorun çıkarmıyor. Her dosyayı destekliyor, uygulamalarından optimum faydalanabiliyorsun. Oldukça başarılı. Kalite olarak da LED tvleri özellikle gerçekten güzel. 3D bana sorarsan para verilecek şey değil.. Boşuna almış olursun öyle duvarında durur.. Onun yerine led olmasına wifi desteklemesine belki kamera kontrolü olmasına dikkat edebilirsin. Kamera eğer düzgün çalışırsa yazı yazmanı kolaylaştırıyor ki bu zaten en büyük sorunu. Yazı yazılmıyor akıllı tvlerde ölüm! Dediğim gibi samsung al ama acele etme. İndirim takip et sürekli.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
http://www.hepsiburada.com/liste/ph...px?productId=evph46pfl5507k&categoryId=163192

Bende yukarıdaki tv'yi aldım. Philips 46PFL5507. İncelemem ise şu şekilde; görüntü hem SD hem HD yayınca herkes özellikle misafirlerin çok hoşuna gidiyor.
Bulutlanma gibi sorunlar yok.
İnternete ilk oturum açtığında bağlanması uzun sürüyor ancak daha sonraki girişler hemen hemen anında oluyor.
Tarayıcı mevcut her site açılıyor ancak flaş özelliği yok o yüzden video izlenemiyor.
Ki ben digiturkplay için kullanmayı düşünüyordum ama olmadı.
Bilgisayara bağladım görüntü süper. Sonra uydu alıcısı içide HD kanallar çok iyi, kanal geçişi ise yavaş.
Kumandası hafif uzun ama çok hafif. Sonra wi-fi içinde ve çok kolay bağlanıyor.
Akıllı telefonu kumanda yerine kullanabiliyorum.
Henüz 3D denemedim gözlükler pahalı aktif gözlük.

Yalnız şöyle yyanlış bi düşünce var.
Örneğin LG 4-7 tane pasif gözlük hediye ediyor, o gözlüklerin şarj derdi yok ve hafif vesaire, sonra baş ağrısı bulantı yapmıyor saatlerce taksanızda.
Bu aktif yani şarjlı gözlükler için geçerli değil evet, yani 3,5 saat sürekli takınca baş ağrısı, dönmesi yapabiliyor ancak, gerçek 3D pasif değil aktif gözlüklerle sağlanır. Bunuda tv'lerin fiyatına ve verdikleri gözlüklere bakarak anlayabilirsiniz.

En pahalı tv'ler aktif, en ucuz 3D tv'ler ise pasif gözlük kullanır. Nedeni ise pasif gözlükteki 2 camın toplam çözünürlüğü 108p yani FULLHD yapar. Ama aktif gözlükte tek bi cam 1080p'dir ve bu yüzden görüntü dışarı çıkıyormuş hissi verir. Kısaca ben aktif bilerek aldım. Zaten haftada bir anca oda 2,3 saat takarsınız ondada gerçek 3D keyfine varmak gerekir.

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
SmartTv teknoloji harikası bir ürün modeli fakat hangi marka ve model alacağınız önemli.Ben samsung öneririm.

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize verdiğiniz fikirler için çok teşekkür ederim. Karar vermemde gayet yardımcı olacak bilgiler var. 3D gözlük hakkında bende Karargaht ile aynı fikirdeyim. Zaten haftada birkaç saat izlenecek. Ondan da maksimum verimi almalı kullanıcı diye düşünüyorum. Bu yüzden ben de aktif gözlük veren bir televizyon alacağım. Ayrıca samsungun aplikasyonları yine onu bir adım öne taşıyor. Diğer televizyonlara göre daha fazla aplikasyonu varmış.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Valla bütçe olarak çok fazla yukarılara çıkacak durumda değilim. Maksimum 1750-2000 arası ama 2000e çıkamam maksimum 1750 tl bütçem var. 3D ve uygulama özellikleri bakımından ben samsungun daha önde olduğunu okudum. siz ne diyorsunuz bu konuda? Bütçe olarakda bu fiyat aralığında araştırmalarım sonucunda samsung s6140 en iyisi gibi geldi.

Yine sen son kararı verecek kişisin ama sonra pişman olma. :) Aktif gözlük evet daha gerçekçi gösterebilir ama sonuçta ikisi de göz yanıltması, hem şu dönemde daha zararlı olup olmadığını bile açıklamadılar. Sonuçta beyni kandırıyorsun. Uygulamalar konusunda evet Samsung'un kütüphanesi daha geniştir. Ama bütçe olarak Pasif gözlüklü olan modelleri daha uyguna alabilirsin.

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hergün yeni birşeyler öğreniyorum. Smart Hub diye birşey varmış. Televizyonu eğlence için kullanıyormuşuz. Teknoloji çok gelişti, çok :)))