Skype'te çoklu oturum açma

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
522361_10151276692000861_1571694944_n.png

Skype'ı indirmek için tıklayınız...

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılının ilk çeyreğinde popüler çevrimiçi mesajlaşma programı Windows Live Messenger yerini tamamen Skype'a bırakacak ve sonrasında tüm Windows Live Messenger kullanıcıları Skype'a aktarılacak. Yavaş yavaş çalışmalara başlayan Microsoft, Skype'ın 6.x sürümüyle birlikte kullanıcıların Microsoft hesaplarıyla Skype üzerinde oturum açmalarına olanak sağlamış oldu. Böylece Windows Live Messenger hesabınızla Skype üzerinde oturum açtığınız zaman listenizde bulunan arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet etmeye ve mesajlaşmaya devam edebileceksiniz.

Hal böyle olunca daha önceleri Windows Live Messenger'da olduğu gibi Skype üzerinde de birden fazla hesap açma ihtiyacı duyacak bir çok kullanıcı olacağı kesin. Çünkü kişisel hesap, iş hesabı, v.b. derken bir kullanıcıya ait birden fazla Skype hesabı olması gayet doğal bir durumdur. Peki aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype hesabını aynı anda nasıl çalıştırabiliriz? Bildiğiniz gibi bu işlemi Windows Live Messenger üzerinde farklı programlar ve uygulamalar yardımıyla kolayca halledebiliyorduk. Peki Skype için de aynı durum söz konusu mu?.

multiskypelauncher_184x115.png

Evet arkadaşlar Skype için de bir bilgisayar üzerinde aynı anda birden çok kullanıcı hesabıyla oturum açmamıza izin veren üçüncü parti programlar, eklentiler ve uygulamalar bulunmakta. Yazımızın konusu çoklu Skype açma olduğuna göre bunu nasıl ve hangi program yardımıyla yapabileceğimize gelin birlikte göz atalım.

Aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype kullanıcı hesabı açmamıza olanak tanıyan başarılı ve ücretsiz bir program olan Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher)'ı sizlere tanıtmaya çalışacağım ve programın nasıl kullanıldığını hep birlikte inceleyeceğiz.

Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) ile aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype kullanıcı hesabı açma:

Programın kurulum dosyasını bilgisayarımıza indirip kurulum işlemini tamamladıktan sonra, programı çalıştırdığımız zaman sade bir arayüz ile karşılaşıyoruz.

multi-skype-launcher.jpg

Add butonu yardımıyla Skype üzerinde aynı anda kullanmak istediğimiz kullanıcı hesaplarına ait kullanıcı adı ve parolalarını girerek, kullanıcı hesaplarımızı Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) üzerinde tanımlıyoruz.

cokluskypeacma1.jpg

Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) programı için aynı anda kullanmak istediğimiz kullanıcı hesaplarını tanımlayıp OK butonuna tıkladıktan sonra, tekrar programın ana ekranına dönüyoruz.

cokluskypeacma3.jpg

Kullanmak istediğimiz Skype kullanıcı hesaplarını programımıza tanımladıktan sonra tek yapmamız gereken istediğimiz hesabı seçtikten sonra Launch butonuna tıklayarak Skype programını başlatmak. Böylelikle istediğimiz kadar Skype hesabını aynı bilgisayar üzerinde rahatlıkla kullanmaya başlayabiliriz. Ayrıca kullanıcı hesaplarında bir hata olduğunu düşünüyorsanız Edit butonu aracılığıyla düzenleme yapabileceğiniz gibi istediğiniz kullanıcı hesapları Delete butonu yardımıyla silebilir ve eklemek istediğiniz farklı hesapları yine Add butonu yardımıyla programa tanımlayarak ekleyebilirsiniz.

Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı

İndir19.2 MB

Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) Birden Fazla Skype Açma Programı

İndir1.71 MB

KAYNAK

Skype'ı indirmek için tıklayınız...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Böyle bir şey var mı diye bu hafta bi araştırmayı düşünmüştüm. Benim işime yarayacak bir şey. Sayende aramama gerek kalmadı, emeğine sağlık...

can57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elien sağlık usta kesinlikle lazım olacak )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta 2 soru(nu)m var, ben msn ile skype birbirine bağladım fakat skype hesabını ayırmak istiyorum yani değiştirmek bunu nasıl yapıcam
bir diğeri de ben msn hesabımdaki skype ta göremiyorum

yardımını bekler saygılar sunarım ;)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
usta 2 soru(nu)m var, ben msn ile skype birbirine bağladım fakat skype hesabını ayırmak istiyorum yani değiştirmek bunu nasıl yapıcam
bir diğeri de ben msn hesabımdaki skype ta göremiyorum

yardımını bekler saygılar sunarım ;)
1.sorunun cevabı..
Şimdi skype hotmail yani msn hesabınla giriş yaptıysan eğer skype hesabınla bütünleşir.. O msn hesabınla açtığın oturumu kapatıp diğer skype hesabınla oturum açmalısın.. Eğer bi skype hesabın yoksa buradan skype hesabı oluşturmalısın..

Ama sen ayırmak istediğine göre eski bi skype hesabın var oturumu kapatıp eski skype hesabınla oturum aç..

2.soruyu anlayamadım biraz daha anlaşılır olursa..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Microsoft hesabımla oturum açınca kamerayı çalıştıramadım gıcık etti beni bir ara kurcalamam gerekiyor bunu :)

obimone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.sorunun cevabı..
Şimdi skype hotmail yani msn hesabınla giriş yaptıysan eğer skype hesabınla bütünleşir.. O msn hesabınla açtığın oturumu kapatıp diğer skype hesabınla oturum açmalısın.. Eğer bi skype hesabın yoksa buradan skype hesabı oluşturmalısın..

Ama sen ayırmak istediğine göre eski bi skype hesabın var oturumu kapatıp eski skype hesabınla oturum aç..

2.soruyu anlayamadım biraz daha anlaşılır olursa..

Hocam şöyle anlatayım ,
1. msn hesabımla skype hesabımı birleştirmiş bulundum, fakat eski skype hsabım ı değiştirmek istiyorum, bu bütünleşmeyi ayıramıyorum, msn hesabı ile aç dediğimde ne yaparsam yapayım aynı skype hsabı açılıyor, kapatamadım :(

2. msn hesabı ile oturum açtığımda msn kişileri de gözükmüyor.

bu soru ve sorunları ben mi yapamadım yoksa yine microsoftun klasik saçmalıklarından mı bilmiyorum ama olmuyor ...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Hocam şöyle anlatayım ,
1. msn hesabımla skype hesabımı birleştirmiş bulundum, fakat eski skype hsabım ı değiştirmek istiyorum, bu bütünleşmeyi ayıramıyorum, msn hesabı ile aç dediğimde ne yaparsam yapayım aynı skype hsabı açılıyor, kapatamadım :(

2. msn hesabı ile oturum açtığımda msn kişileri de gözükmüyor.

bu soru ve sorunları ben mi yapamadım yoksa yine microsoftun klasik saçmalıklarından mı bilmiyorum ama olmuyor ...
Yani şimdi şöyle bu normal Skype kurulumumu?. Yoksa msn messengerın üzerine kurarakmı yükselttin??. Mesela şu anda benim Skype ayrı bi kurulum ve messengerdan bağımsız ama hem msn hesabımla hemde kendi skype hesabımla ayrı ayrı oturum açabiliyorum.. Ben msn üzerine daha hiç kurulum yapmadım..

2.sorunda msn hesabınla oturum açınca gözükmemesi diye bişey olamaz hata olabilir belki senkronizasyon sorunu vardır..
Msn hesabınla Skype açınca şu şekilde olması lazım... Ama bu benim şu an sadece skpe hesabım açık ve Facebook senkronizasyonu var bunun oturumunu kapatıp msn hesabımlada oturum açabiliyorum.
Orada kişilerin üzerinde tümü ibaresi var orayı açıp facebook dersen sadece facebook kişilerini gösterir yani seçimi oradan yapıyorsun..

skypeqr.png

hhmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazılım güzel yalnız var olan skype kullanıcı adımızı yazdığımızda msn kişileri gelmiyor. mail adresimizi yazdığımızda ise giriş yapmıyor.
bunun bir çözümü varmı acaba

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar msn daha kullanımda sizde hemen skype yükseltmeyin benim skype msn haricinde kurulu ve hiç bir sıkıntı yok..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yani şimdi şöyle bu normal Skype kurulumumu?. Yoksa msn messengerın üzerine kurarakmı yükselttin??. Mesela şu anda benim Skype ayrı bi kurulum ve messengerdan bağımsız ama hem msn hesabımla hemde kendi skype hesabımla ayrı ayrı oturum açabiliyorum.. Ben msn üzerine daha hiç kurulum yapmadım..

ben msn üzerinden kurarak yükselttim skype ı pc en kaldırsam da msn kullanılmaz durumda kalıyor.açıkçası msni geri istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum ,teşekkürler.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
ben msn üzerinden kurarak yükselttim skype ı pc en kaldırsam da msn kullanılmaz durumda kalıyor.açıkçası msni geri istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum ,teşekkürler.
Onu tamamen bütün kayıt anahtarlarıyla birlikte kaldırıp msn nin ofline setupını indirip ofline kurulum yapacaksın ama gerek yok artık zaten mart ayında otomatikman herkes yükseltmek zorunda kalacak..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaslar . ben eskıden berıdır skype kullanırım ara sıra ve hep yukludur pc de sımdı msn hesabıyla gırıs yapmak ıcın son surumu yukledım halıyle son surumu yukleyınce mıcrosoft gırisi olan pencere gelır ve gırerken msn adresımı yazıp mıcrosoft gırısınden gırmek ıstedım ama yıne mıcrosoft olmayan eskı pencere acıldı onume dedım heralde eskı versıyon tam kalkmadı unınstall luncer programıyla kopmle kaldırdım gene kurdum gene gelmedı mıcrosoft gısı olan pencere bunu defalarca yaptım bır turlu yenı pencere kurulmuyor halıyle hotmaıl hesabımla gıremıyorum .. bu nasıl oluyor neden ve nasıl halledebılırım çç yardımcı olacaklara sımdıden tesekkurler ... bu arada wındows7 yuklu pc de ve 64 bıt

BasakS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yükledim o coklu oturum programı resimdekilerin hepsini yaptm fakat giris butonuna tıkladığım zaman hicbirsey acılmıyor ne yapabilirim?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben yükledim o coklu oturum programı resimdekilerin hepsini yaptm fakat giris butonuna tıkladığım zaman hicbirsey acılmıyor ne yapabilirim?
Hesaplarınızı programa tanımladıktan sonra herhangi bir hesabınızı seçip Launch butonuna basıyorsunuz.. Ve Skype başlaması gerekiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iki Farklı Skype sürümünü aynı bilgisayara kurmanın bi yolu var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar muli skype kurdum kullanıyorum ilk bir süreyle oturumu açınca otamatik açıyordu sonra kapandı programı sildim tekrar kurdum yine bir ay sonra kapattı otorumu açınca normalde açıldığı gibi ikisinide açılsın istiyorum ne yapmalıyım.