Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mazruf

Guru
Onursal Üye
Birkaç numara denedim; sonra kendi numaramı denedim, adım soyadım ekranda beliriverdi.

Sonra zırt pırt arayıp reklam yapan birinin telefon numarasını arattım. "cevap verilmeyecek" diye çıktı. Ben de rehbere "açma sakın "diye kaydetmiştim. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
androidin marifeti. malum her uygulama nedense rehbere erişme izni istediği için böyle şeyler olabiliyor.

enrooy

Profesör
Bir iki numarada sonuç alamadım ama diğer denediklerimin hepsinde çalıştı. Ekranda kendi ismimi görünce şaşırdım valla. :D Hiçbir şey de gizli kalmıyor arkadaş bu devirde. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim numaramı 11833 vb de aradığınızda kayıt yok yok diye çıkıyor. (rehbere eklenmesin diye talimat vermiştim.)
Ama bu site şak diye ismimi buluyor. Oyüzden hem 11833 vb paralı benzerleriden daha iyi hemde beleş.

İnşallah site bizim numaraları reklam amaçlı kullanmaz. 8 numara denedim 1 tanesini buldu. Yani %80 değil.

OnurFK

Profesör
denerim bi ara copyright yerinde sitede şirketlere bağlı bisidir yazıyodu güvenilir galiba

Kendi numaramı sorgulattım Türk mantığı ile çalışıyor mu diye..
Fatih Abi çıktı..
E benim soy adım abi değil ki :)

Ayrıca bende numaramı rehbere kayıt edilmesin ayarlarını aktive etmiştim.
İlginç bir durum gerçekten..

Android uygulaması var CIA (Caller Identification App) diye, onun veritabanını kullanıyor sanırım. Sistem şöyle çalışıyor, uygulamayı telefonunuza yüklüyorsunuz, yüklediğinizde size rehberinizi paylaşmak isteyip istemediğinizi soruyor, evet derseniz sizin rehberi kendi veritabanına alıyor. Birisi sizin rehberinizde yer alan bir numarayı sorguladığında, hop sizdeki kayıtlı ismi çıkıveriyor :) Eğer numarayı buluyorsa doğruluk oranı %100 gibi, bulamazsa da o kişi kimsenin rehberinde ekli değil demek oluyor (ya da ekli olanlar uygulamayı kullanmıyor)...

Numaralar akıllı telefon uygulamasından çekilmektedir.

Hangi uygulamadan bahsediyor?

Benim çevremde bu uygulamayı yükleyecek biri tanımıyorum ki. :/

ESQARE

Profesör
Şu android markette arayanı bil diye bir uygulama vardı onun motorunu kullanıyor.

işe yarıyor ama sabit hatları bulamıyor yada benim arattıklarımı bulamadı :D

Kesin milletin rehberinden çekiyor bu numaraları..
Bir kaç numara daha denedim, tamamen Kişisel Rehbere kayıt edilmiş şeklinde bazılarını buldu..
Hele bir tanesi komikti.. Baldız Esra :D

Operatörle alakası yok bu sistemin..

ben başlığı şöyle zannettim

Sizi arayan numarayı tanımıyormusunuz :D :D reklam gibi

7 tane numara denedim hepsi çıktı yani yüzde yüz :) android markette kim arıyor diye bi apk var onu kurun bence arayan kişiyi telefon çalarken ekranda yazıyor rehberinizde yoksa bile özellikle 444 lerde çok başarılı bence bu devirde şart :)

bende çikmadi sorun ya bende yada numaralarda yada oldu diye yorum yazanlarda:D 5 numarada 0 sonuç zuhahaha:D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

aga bune ya

stat counter