Sizce video kamerasi alayimmi

Bu konuyu okuyanlar

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaslar benim suan canon 1300d fotograf makinem var ve bundan birkac ay sonra yaklasik 3000 tl civari video kamerasi almayi dusunuyorum doganin videosunu vloglar bu sekil videolar cekecegim sizce boyle bir video kamerasi alayimmi gerek varmi canon 1300d nin videosunun cektigi video kalistesiyle elbet fark vardir ama deger mi ve benim kameramda videolarda auto focus yok bu yuzden af si olan bir video kamerasi istiyorum e almiskende kaliteli alayim diyorum sizce ne yapayim alicaksamda ne modeli hangi marka alayim ne yapayim ?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Video odaklı düşünüyorsan bana sorarsan elinde ki Canın 1300d'yi satarak Sony A6300 al iki sorununu da ortadan kaldırırsın. Olympus E M10 Mark II modeli de alternatif olabilir.

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Peki sony a6300 modeli videolarda af yapabiliyormu ve birsey daha diyecegim duydugum kadariyla fotograf makineleri ile video cekmek pek saglikli degilmis bu modelde de oylemi yoksa sorun olmaz mi ? Ve video cekimi iyiyse fitograftan mi kısmışlar her açıdan fotoğraf olsun video olsun iyi performans verir mi yani cideo iyi çeker ama fotoğraf kalitesi biraz kotudur boyle bir durum var mi ? Sonucta fotografda cekecegim ? Ve lensi hazir mi alayim yani kit mi yoksa ek lens mi alayim ?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Kadir ne sordun be. Sony A6300 zaten uzun süredir piyasada. Senin temel olarak bilgi eksikliğin var gördüğüm kadarıyla. AF konusunda Sony çok hızlıdır bunu ufak bir araştırmayla öğrenebilirsin. Hali hazırda yapılmış incelemeleri izle yada oku. Onlar daha detaylı bilgi sahibi yapar seni. Teknoseiyr videolarını Sony A6300 ile çekiyor kaliteyi orada görebilirsin. Fotoğraf konusunda da elindeki makineden kat ve kat daha iyidir.

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Peki bu tip modellerde yani hem iyi fotograf hemde iyi video cekebilen canon modelleri neler veya ne diye arastirayim fotograf makinesi seklinde olmuyor video kamerasi yazdigimda bu butcede koskocaman neredeyse gilm kameralari gibi agir kameralar cikiyo ne diye aratmaliyim sony a6300 gibi modelleri ?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Peki bu tip modellerde yani hem iyi fotograf hemde iyi video cekebilen canon modelleri neler veya ne diye arastirayim fotograf makinesi seklinde olmuyor video kamerasi yazdigimda bu butcede koskocaman neredeyse gilm kameralari gibi agir kameralar cikiyo ne diye aratmaliyim sony a6300 gibi modelleri ?
Aynasız fotoğraf makinesi diye

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Son bir soru daha soracagim canon 77d de videolar da af varmi ve fotograf kalitesi ve video kalitesi olarak a6300 mu daha iyi canon 77d mi fotograf kalitesi ve video kalitesi olarak ayri sekil olarak soyleyebilirsiniz ?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Son bir soru daha soracagim canon 77d de videolar da af varmi ve fotograf kalitesi ve video kalitesi olarak a6300 mu daha iyi canon 77d mi fotograf kalitesi ve video kalitesi olarak ayri sekil olarak soyleyebilirsiniz ?
Fotoğraf kalitesini bilemem ama Canon 77d'nin de Sony A6300'de fotoğraf kalitesi iyidir. Ek olarak alacağın lenslerde kaliteyi arttıracaklardır. Ama video konusunda aynasız makineler ve özellikle sony çok daha başarılıdır. Canon'da auto focus tabii ki de var. Bu tarz özellikleri internetten kolaylıkla bulabilirsin yani benim cevabımı beklemene gerek yoktu.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Belirttiğiniz bütçeye göre arkadaşın önerdiği Sony a6300 çok iyi bir tercih. Fujifilm aynasız modellerine de bakabilirsiniz. x-e3 modeli hem bütçeye uygun hem de daha yeni bir model. Bu cihazlarla nasıl videolar çekildiğine gelecek olursak youtube'a girip mesela "fujifilm x-e3 video" veya "fujifilm x-e3 cinematic" yazarsanız çok güzel video örnekleri gelecek. Tabii bunların birçoğu renk düzenlemesi ve edit edilmiş videolar...