sizce risk almalımıyız

Bu konuyu okuyanlar

doruk1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
hiç ios işletim sistemi kullanmadım ama ios kullanmak istiyorum sizce risk alıp iphone 8 plus almaya gerek var mı

Reaksiyon puanı
143
Yani bu bir risk değil bence. Yeniliklere açığım ve yeni bir işletim sistemi kullanmak istiyorum diyorsanız alın derim. iTunes gibi yazılım üzerinden bir çok işinizi halledeceksiniz. Ben iki yazılımı kullandım. İkisinden de memnun kaldım. Apple Store üzerinden alın derim. 15 gün içinde koşulsuz iade var diye biliyorum. Sorarsınız, devam ediyorsa gider alırsınız. Baktınız olmuyor veya yapamıyorsunuz iade eder android üzerinden devam edersiniz.

doruk1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yani bu bir risk değil bence. Yeniliklere açığım ve yeni bir işletim sistemi kullanmak istiyorum diyorsanız alın derim. iTunes gibi yazılım üzerinden bir çok işinizi halledeceksiniz. Ben iki yazılımı kullandım. İkisinden de memnun kaldım. Apple Store üzerinden alın derim. 15 gün içinde koşulsuz iade var diye biliyorum. Sorarsınız, devam ediyorsa gider alırsınız. Baktınız olmuyor veya yapamıyorsunuz iade eder android üzerinden devam edersiniz.
öncelikle maalesef iade edilemiyor ve ben ben 0 telefonlara 5000TL gibi bir mevla veriyorum sizce bu bir risk değilmidir

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bence o riski almisken iphone x almak gerek?

Reaksiyon puanı
143
Xiaomi Mi 5S Plus kullandım. Daha sonrasında iPhone 7 kullandım. Bazı özellikler gerçekten hızlı ve kullanışlı olabiliyor. Android kullanan arkadaşlardan dosya aktarımı veya pc üzerinden direk müzik atamama gibi durumlar ilk zamanlarda can sıkabiliyor. Daha sonra iTunes kullanmayı öğrenince (ki YouTube üzerinde epey fazla video var) işler kolaylaşabiliyor. Tercih meselesi, üç yıl kullanmış bir türlü alışamamış arkadaşımda var. Bir haftada her şeyi öğrenip sıkılan arkadaşımda var. Sırf adından dolayı alacaksanız tavsiye etmem. Sonra çok kısıtlı, android daha özgürdü diyebilirsiniz. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Xiaomi Mi 5S Plus kullandım. Daha sonrasında iPhone 7 kullandım. Bazı özellikler gerçekten hızlı ve kullanışlı olabiliyor. Android kullanan arkadaşlardan dosya aktarımı veya pc üzerinden direk müzik atamama gibi durumlar ilk zamanlarda can sıkabiliyor. Daha sonra iTunes kullanmayı öğrenince (ki YouTube üzerinde epey fazla video var) işler kolaylaşabiliyor. Tercih meselesi, üç yıl kullanmış bir türlü alışamamış arkadaşımda var. Bir haftada her şeyi öğrenip sıkılan arkadaşımda var. Sırf adından dolayı alacaksanız tavsiye etmem. Sonra çok kısıtlı, android daha özgürdü diyebilirsiniz. :D
Performans olarak Mİ5S Plus ile 7 arasında ne kadar fark vardı sizce?

Reaksiyon puanı
143
Standart bir kullanımda oha diyecek bir şey görmedim. Sosyal medya hesapları, video izleme ve oynadığım oyunlarda çok fark gördüğüm söylenemez. Ancak en bariz bir farktan bahsedeceğim. Akşam yatıp sabah kalktığımda iPhone cihazımda çok çok az %2-3 şarjımın düştüğünü görünce epey şaşırmıştım. Malesef kullanığım Android cihazlarda bu değerler %5 veya daha yukarısında olabilir. Oturduğumuz yer ve telefonu bıraktığım nokta hatta WiFi kapalı olmasına kadar herşey aynı. Ancak şarj konusunda Apple bana göre daha iyi geldi. Kamera ve ses deneyimi epey hoşuma gitti...

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Standart bir kullanımda oha diyecek bir şey görmedim. Sosyal medya hesapları, video izleme ve oynadığım oyunlarda çok fark gördüğüm söylenemez. Ancak en bariz bir farktan bahsedeceğim. Akşam yatıp sabah kalktığımda iPhone cihazımda çok çok az %2-3 şarjımın düştüğünü görünce epey şaşırmıştım. Malesef kullanığım Android cihazlarda bu değerler %5 veya daha yukarısında olabilir. Oturduğumuz yer ve telefonu bıraktığım nokta hatta WiFi kapalı olmasına kadar herşey aynı. Ancak şarj konusunda Apple bana göre daha iyi geldi. Kamera ve ses deneyimi epey hoşuma gitti...
hocam nasıl %5 gidiyo bende hiç gitmiyo sabaha kadar.
wifi açık.

doruk1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
sana her yönüyle katılıyorum eski telefonum note 4 idi sabah bi kalktığımda yüzde 7 gibi bir şarj oranının gittiğini görüyordum ve bu da beni tabiki üzüyordu

Reaksiyon puanı
143
Çözemedim. İki farklı android cihazda bunu gördüm. Çok müthiş bir fark değil ama insan olmasını istiyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
WP' den geçtim ben İOS' a bir buçuk sene kadar önce. İşletim sistemi kendine münhasır gayet başarılı ve kolay. Hızlı ve sade. Andoid ve WP' ye göre kişiselleştirme az. Şarj sıkıntısı hariç 1.5 senedir sorun yaşamadım. Kullanımdan memnunum şu ana kadar. Geçerseniz İOS' a ve İphone 8 alırsanız memnun kalırsınız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çözemedim. İki farklı android cihazda bunu gördüm. Çok müthiş bir fark değil ama insan olmasını istiyor.
Bende (OnePlus 5T) tek hatla 1-2 şarj gidiyor gece ama çift hat ve çekmeyen yerde uçak modu açık olmadığı zaman 10-11 en az bu durumu bir türlü çözemedim. Ama hakşkaten çekmiyor koyduğum yerde. Ev sıkıntılı biraz. :D

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Apple Ürünleri'ni sükse yapmak isteyenlere öneririm.

iOS için iPhone alınmaz.

Android her açıdan üstün bir işletim sistemidir.

Biraz da gülelim: Apple'ın dünyaya en büyük hizmeti insanları ikinci ele alıştırıp dullara olan talebi artırmasıdır...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben bu gece şarj düşme olayını sevmiyorum benim tel ide %100 ken çekiyorum saat11 12 arası sabah hala %100 duruyor 7 de kalkıyorum