Sizce önce ne almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

sakaerol61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, ben iPhone 6 (veya 6S) ve MacBook Pro (2015 13 inç 256GB) almayı düşünüyorum. Sizce önce hangisini almalıyım? Birini alırsam diğerini almak için yaklaşık 2 yıl beklemem gerekli (O zaman imkanım olduğunda en son çıkanını alacağım :) ). Bende iPhone 4, iPad Mini ve performansı çok iyi olmayan bir toplama bilgisayar var. Önceliğim sizce hangisi olmalı? (9. Sınıfa gidiyorum buna göre düşünün lütfen :) )

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Oyun oynayacaksan MacBook Pro alma başka marka laptop al. Tavsiyem sistem topla. 1300tlye gta 5 rahatça oynanıyor :D Iphone 6 al. Elindeki sistemlede idare edersin sonra oyun laptopu alır yada sistem toplarsın.

sakaerol61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben fazla oyun oynamam :) Daha çok eğitime öncelik veririm. Zaten MacBook Pro o yüzden. Windows gibi fazla kasmasın, ileriye dönük olsun ve üniversitede de işime yarasın diye. Yoksa 2500 ₺ civarı i7'li laptop bile var piyasada.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben de sizin gibiyim. iPhone 6s ve MacBook Pro alacağım dakat 2-3 yıl arayla. Ben iPhone 6s'e karar verdim. Çünkü telefon alırsam Windows'tan bıktığım dönemlerde hemen işimi telefondan yapacağım. 2-3 sonra para birikince gözüm kapalı MacBook Pro alacağım. Windows insanın canını çok sıkıyor. En iyisi Apple tarafı. O da pahalı olmasa :D size tavsiyem yukarıya yazdığım sebepten dolayı 1 ay bekleyip (çıkmasını) iPhone 6s almanız. Sonra MacBook Pro alırsınız.

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ben fazla oyun oynamam :) Daha çok eğitime öncelik veririm. Zaten MacBook Pro o yüzden. Windows gibi fazla kasmasın, ileriye dönük olsun ve üniversitede de işime yarasın diye. Yoksa 2500 ₺ civarı i7'li laptop bile var piyasada.
Windows 10 başarılı. Bilgisayarlarda işlemcinin çok ta bi önemi yok. Program üzerineyse render performansı ve ramlar önemli. Macbook istersen alabilirsin.