Sizce Note FE mi Mi Mix 2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Çizim yapmam gerekiyor çoğu zaman ve elimle çizemiyorum parmağımın tam olarak nereye değdiğini anlayamıyorum bu yüzden kaleme ihtiyacım olduğunu düşünüyorum
Madem lazım s pen note fe al

Ne için çizim yapıyorsun

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
mi mix 2 alırdım sizin yerinizde olsam. mi mix 2'nin ekranı çok güzel. ama kaleme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız note fe alın.

ozan414141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben olsam mi mix 2 alırdım. Neden diye soracak olursan note fe nin parçaları neredeyse yok denecek kadar az. Ekran koruyucu zar zor bulunuyor çarşıda onlarda 40 50tl. Hadi onu geçtim ekrani kırıldı diyelim 1.100lira GSM iletişim değiştiriyor. Başka yerlerdede en az bin tldir daha düşük bulamazsın. 2sene sonra kullanıma bağlı batarya ömrünü yitirdi diyelim. Ekrani zar zor buluyorsun ki oda fahiş bir fiyata bataryası hiçbir yerde yok. Sadece bataryasi değil şarj soketi hoparlör sim kart slotu ahize gibi gibi hiçbir parçası bulunmuyor. Edge ekrani çok narin en ufak düşürmede direk edge ekran kırılıyor. Benim tavsiyem MI6 64gb/4gb 1749tl (Hepsiburada) veya mi mix 2 1999tl(Hepsiburada) bu 2telefondur. Türkiye pazarında çok tuttuğu için hiçbir parça sıkıntısı yasamazsin.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Ben olsam mi mix 2 alırdım. Neden diye soracak olursan note fe nin parçaları neredeyse yok denecek kadar az. Ekran koruyucu zar zor bulunuyor çarşıda onlarda 40 50tl. Hadi onu geçtim ekrani kırıldı diyelim 1.100lira GSM iletişim değiştiriyor. Başka yerlerdede en az bin tldir daha düşük bulamazsın. 2sene sonra kullanıma bağlı batarya ömrünü yitirdi diyelim. Ekrani zar zor buluyorsun ki oda fahiş bir fiyata bataryası hiçbir yerde yok. Sadece bataryasi değil şarj soketi hoparlör sim kart slotu ahize gibi gibi hiçbir parçası bulunmuyor. Edge ekrani çok narin en ufak düşürmede direk edge ekran kırılıyor. Benim tavsiyem MI6 64gb/4gb 1749tl (Hepsiburada) veya mi mix 2 1999tl(Hepsiburada) bu 2telefondur. Türkiye pazarında çok tuttuğu için hiçbir parça sıkıntısı yasamazsin.
MI6’ya baktım fakat mi mix 2 daha cazip geldi. Ben mi mix2’yi açıkçası Türkiye’de daha kimsede görmedim. Ekranı da fazla büyük. Bence Mi Mix 2’ye kılıf bulması note fe ye göre çok daha zor. Spigen bile Note FE için kılıf çıkardı. Xiaomi’ye anca Aliexpress’ten buluyorum ki zaten Aliexpress’te her telefona kılıf bulunur. O yüzden dediklerinize biraz şüpheyle yaklaştım.

ozan414141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hepsiburada kilifmarketim.com n11.com mobilcadde.com cepsesuar.com gg.com ve daha bir çok sitede ekran koruyucu kılıf bulabilirsiniz. Ben yedek parça sıkıntısını kast ediyorum note fe de çok sıkıntı yasarsiniz (ekran batarya şarj soketi mikrofon bordu vb.)

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
iki cihazda güzel cihazlar mi mix 2 de kamera altta biraz inceleyim diye baktım telefona kamerasını açtım güzel kamerası var ön kamerada alt tarafta fotograf çekmek için ters çeviriyorum o da olmuyor belki uzun kullanımda tercih etmeye bilirsin yada kameranın olduğu bölümü elin kapata bilir bu iki cihaz arasında ben olsam note fe alırdım onların dışında
u11
mi6
ekranı büyük istersen mega 6 var ama eski bir cihaz
zenphone 6 var o da eski bir cihaz
mi max 2
mate 10 pro güzel cihazlar bunlara da bakabilirsin

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
iki cihazda güzel cihazlar mi mix 2 de kamera altta biraz inceleyim diye baktım telefona kamerasını açtım güzel kamerası var ön kamerada alt tarafta fotograf çekmek için ters çeviriyorum o da olmuyor belki uzun kullanımda tercih etmeye bilirsin yada kameranın olduğu bölümü elin kapata bilir bu iki cihaz arasında ben olsam note fe alırdım onların dışında
u11
mi6
ekranı büyük istersen mega 6 var ama eski bir cihaz
zenphone 6 var o da eski bir cihaz
mi max 2
mate 10 pro güzel cihazlar bunlara da bakabilirsin
Mate 10 pro’ya bayıldımfakat belirlediğim bütçeyi aşıyor. Ve halen hangi telefonu almam gerektiğine karar veremedim çok zor ?

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Galiba Note FE'ye karar verdim herkesin yorumları için teşekkür ederim çok güzel bir karşılaştırma konusu oldu çok yardımcı oldunuz. Note FE'yi seçme nedenim tabii ki de sadece kalemi değil. Mi Mix 2'nin ekranı o kadar büyük olmasına rağmen PPI ve çözünürlüğü Note FE'ye göre çok düşük bu da benim görüşümü etkileyecek.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Galiba Note FE'ye karar verdim herkesin yorumları için teşekkür ederim çok güzel bir karşılaştırma konusu oldu çok yardımcı oldunuz. Note FE'yi seçme nedenim tabii ki de sadece kalemi değil. Mi Mix 2'nin ekranı o kadar büyük olmasına rağmen PPI ve çözünürlüğü Note FE'ye göre çok düşük bu da benim görüşümü etkileyecek.
Şimdiden hayırlı olsun

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Fan Edition Note 7 lerin yenilenmiş hali diye biliyorum o yüzden bana pek sıcak gelmiyor o cihazı almak sogudum gibi ben olsam almazdım

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Note FE çok güzel bir telefon, ben de almak istiyorum ama yedek parça ve aksesuar konusunda sıkıntılı. Ekran kırılırsa ki kavisli ekran standart ekranlara göre daha hassas, yüksek fiyatlarda ücret talep ediyorlar. Uygun bir ekran koruyucu bulmak gerçekten zor, Wrapsol markası öneriliyor ama resmi olarak Türkiye'ye getirmemişler. Yedek parça sorunu olur mu bilmiyorum ama servislerin bulundurması gerekiyor. Bunları bilerek alın. Telefonu çok beğeniyorum ama bu sorunlar caydırmıyor değil. Öte yandan Mi Mix 2 bence alınmaz, sevemedim o telefonu.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Şimdiden hayırlı olsun
Teşekkür ederim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Note FE çok güzel bir telefon, ben de almak istiyorum ama yedek parça ve aksesuar konusunda sıkıntılı. Ekran kırılırsa ki kavisli ekran standart ekranlara göre daha hassas, yüksek fiyatlarda ücret talep ediyorlar. Uygun bir ekran koruyucu bulmak gerçekten zor, Wrapsol markası öneriliyor ama resmi olarak Türkiye'ye getirmemişler. Yedek parça sorunu olur mu bilmiyorum ama servislerin bulundurması gerekiyor. Bunları bilerek alın. Telefonu çok beğeniyorum ama bu sorunlar caydırmıyor değil. Öte yandan Mi Mix 2 bence alınmaz, sevemedim o telefonu.
Ben de her ikisine de aşırı sıcak bakmıyorum ama giderleri var sonuçta

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben de her ikisine de aşırı sıcak bakmıyorum ama giderle
Fan Edition Note 7 lerin yenilenmiş hali diye biliyorum o yüzden bana pek sıcak gelmiyor o cihazı almak sogudum gibi ben olsam almazdım
bir şey olacağını düşünmüyorum açıkçası. Hatta bu telefonların üretimine daha çok özen gösterildiğini düşünüyorum patlayan note 7’ler sayesinde.

Son düzenleme:

-TeknoUzMan-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Mustafa kardes bence mix 2 al neden ndersen
Tasarim daha iyi ekran8 buyuk islemci daha iyi en onemliside guncelleme samsung cimrilik yapiyor android p bile vermez bence fe ama mix 2 9-10 a kadar gider miui nin akiciligida iyi fe nin bataryasi cok zayif biliyorsun note7 batarya patliyo diye kistilar

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
evet işlemci daha iyi ama mi mix 2 nin o kocaman ekranına 3500 mah yine yetmez bence. Ve de piksel sayısı çok düşük 400 tane var. Note Fe'de 500. Kararsız kaldım bir de SAR değeri de aşırı yüksek mi mix 2 nin. Sağlık sonuçta.
Mustafa kardes bence mix 2 al neden ndersen
Tasarim daha iyi ekran8 buyuk islemci daha iyi en onemliside guncelleme samsung cimrilik yapiyor android p bile vermez bence fe ama mix 2 9-10 a kadar gider miui nin akiciligida iyi fe nin bataryasi cok zayif biliyorsun note7 batarya patliyo diye kistilar

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Merhabalar. İki telefonun da forumda özelliklerine baktım fakat kimse bu ikisini karşılaştırmadığı için konuyu açmak istedim. Aslında geçen gün bir konu açmıştım fakat o konuda daha fazla telefon kıyaslanıyordu. Eleyerek gittim ve bu ikisinden birine karar verdim. Öncelikle şunu söylemeliyim. Ben ekranı devasa bir telefon istiyorum. iPhone Plus’lar 5.5 inch. Note FE 5.7; Mi Mix 2 ise 5.99 inch. Bu ikisinin ekranı da benim için yeterli. Kamerası iyi olsun istiyorum fakat ikisinin kamerasını tek başıma karşılaştıramadım. İşlemci olarak galiba Mi Mix 2 daha güçlü. Her ne kadar bu güzel özelliklere sahip olmak istesem de kaleme de sahip olmak isterim açıkçası. Kalem ise Note FE’de var. Ve Note FE’nin kutusundan çıkan kılıf ise beni benden alan farklı bir detay. Siz olsaydınız hangi telefonu tercih ederdiniz ve neden? Teşekkür ederim.
Oyun ile bir işin yoksa günlük işler için kullanıyorsan sosyal medaya vs. note fe yok ben oyun oynarım bana güçlü telefon lazım diyorsan mi mix 2'yi tercih etmelisin.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Oyun ile bir işin yoksa günlük işler için kullanıyorsan sosyal medaya vs. note fe yok ben oyun oynarım bana güçlü telefon lazım diyorsan mi mix 2'yi tercih etmelisin.
önceden çok oyun oynardım da yeni bilgisayar alalı beri 1 yıldır telefon oyunlarına hiç bakmıyorum hiç oynamıyorum. Dediğiniz bana da mantıklı geldi günlük işlerle uğraşıcam biraz twitter gibi sosyal medyalarda takılıyorum. Bu yüzden Note FE idare eder galiba beni yeterince.